Poceni novodobne naprave, podobne starim igralnim konzolam

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Danes sem na BG opazil poceni konzole z priloženimi kontrolerji, ki posnemajo stare (20 - 30 let) nintendo konzole in imajo že prednaložene igre, kot je npr ta: https://www.banggood.com/SF900-1500...ad-Controller-p-1980589.html?cur_warehouse=CN

Ko sem bil še otrok, sma imela s sestro neko Nintendo konzolo, v katero si vtaknil neko "kaseto" od zgoraj in preko kabla povezana skoraj ista kontrolerja, kot sta v tem kompletu.. Malo bi se spomnil na stare čase in pokazal hčerki (stari 10 let) te igre, ki smo jih včasih igrali.. Doma nimamo nobene igralne konzole in bi kupil neko tako bolj poceni... Ker verjetno nebomo kaj dosti igrali...

Pogoj je igra "Super Mario Bros" (al nekaj takega) in podobne stare igre, kjer lahko igrata 2 playerja...

Ima kdo kaj podobnega doma? Tisti na zgornjem linku je res poceni in me tudi zanima, če špila vse tako kot mora... Ima mogoče kdo kak podoben komplet doma in ga ne rabi več?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Stvari delujejo.

Ampak.

To je ena od tistih stvari ki jih je bolje pustit v preteklosti in nanje ohranjat nostalgične spomine.

Razlog je predvsem to, da so to igre iz drugega časa. Iz časa, ko se otrok in folka na sploh ni ujčkalo na vsakem koraku, kot danes. Težavnosti teh stvari so po današnjih standardnih naravnost brutalne. Nobenega tutoriala, nobenga sejvanja, nobenih spawn pointov, nič. Tu imaš tri srčke in ko crkneš je konc. Nazaj na zacetek.1-1 in gremo še enkrat.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
A ni ravno to argument ZA, torej da se jim mogoče pokaže še kaj drugega in "vzgaja" malo po starodobnih metodah?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Stvari delujejo.

Ampak.

To je ena od tistih stvari ki jih je bolje pustit v preteklosti in nanje ohranjat nostalgične spomine.

Razlog je predvsem to, da so to igre iz drugega časa. Iz časa, ko se otrok in folka na sploh ni ujčkalo na vsakem koraku, kot danes. Težavnosti teh stvari so po današnjih standardnih naravnost brutalne. Nobenega tutoriala, nobenga sejvanja, nobenih spawn pointov, nič. Tu imaš tri srčke in ko crkneš je konc. Nazaj na zacetek.1-1 in gremo še enkrat.
točno to, velik za pit pa 50 litrski žakelj smokijev, pa smo obrnili Super Mario World, na napajalniku sem imel pa ZIP LOCK original vrečko iz USA in led notri, saj se takrat še ni dobilo teh vrečk v Sloveniji... ah srednja šola...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Kot sem napisal, verjetno nebomo to špilali v nedogled, pač tak malo bi sam podoživel te igre, kjer nisi rabil vedet žnj komand in so bile igre tak preproste za razumet... Te novejše igre pa moraš bit že skoraj gamer, da jih znaš špilat..

Pa tudi ni neki dnar (dobrih 20 eur), ampak me malce skrbi, da nebo delalo tak kot bi moralo... Tudi nekam sumljivo poceni je glede na to, da dobiš še 2 brezžična kontolerja v kompletu.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
sej maš za pc ceu kup emulatorjev.
itak se ti bo mularija smejala, mal bojo probal pol je pa to to
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Al pa rečeš mulcam naj obrnejo maria pa dobijo now cod al fifo al kaj pač igrajo za 70e dandanes.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Retroarch pa akcija. Če imaš android tv kupiš samo še kontroler ali dva in je zabava zagotovljena.

Ni to zdaj, da se dnevno nabija ure in ure, imaš pa na tisoče iger in špili za ps1 in dreamcast sploh niso tako zelo bedni, ko vklopiš widescreen patche in naviješ resolucijo. Z mulcema sem pa tja igram pa jima kar dogaja.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
20 let nazaj sem izdelal arkaden kontroler za dva za Mame emulator za pc orig tipke joysticki
15 let nazaj pa vtaknil pc na mesto igralne plate v originalno arkadno igro in smo spilali mame emulator
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Pri teh novodobnih reinkarnacijah konzol je predvsem problem da je naloženih 400+ iger, ampak shraniti napredka pa ne moreš pri nobeni... In ko boš moral 10x skozi eno in isto stopnjo, bo zadeva postala dolgočasna...
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou