Sušilni stroj

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni!

Nekaj me zanima in sicer...do sedaj sem imel sušilca z navadnim krtačnim motorjem in toplotno črpalko. No, sušilec počasi odpoveduje; namreč, po 2.5 urah sušenja so oblačila še vedno "mokro do vlažna" in na sušilnih rebrih za filtrom je vse mokro. Je znamke Beko in sem mu zelo hvaležen, saj nam je služil vsak dan celih 7 let brez okvar
(4 članska družina - 2 mala mulca) Ker počasi pogledujem po novem, me zanimajo sušilci ravnotako s toplotno črpalko, vendar inverter motorjem ampak me res nekaj bega. Po specifikacjah sem videl, da imajo več ali manj vsi tam okoli 65dB, enako kot moj z navadnim krtačnim motorjem. Torej, bo enako glasen novi z inverterjem, kot pa moj 7 let stari?
Ko sem zamenjal pralnega z inverter, ga ne čuješ ama ništa, samo klokotanje vode, zakaj so potem sušilci z inverter tako glasni?

Hvala
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, imas prav...to bo to. Samo sem se zmeraj mislil, da bo inverter malo tisji. No, bomo pa nabavili krtacnega s toplotno.
Hvala
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Inverterji so skoraj enkrat dražji. Največ mi pomeni hrup, vendar če so vsi enako hrupni (krtačni in inverterji), potem je vseeno in vzamem raje pol cenejšega-krtačnega. Pri sedanjem mi motor še vedno dela (krtačni), vendar rabi dlje časa za posušitev perila, kot takrat, ko je bil nov. Kaj točno je narobe oz. se je poslabšalo ne bom ugotavljal, ker imamo vsakodnevno vsaj 1 sušenje. Je pa tako, da ni samo inverter stvar v sušilcu. Gre lahko še marsikaj drugega narobe. To je isto, kot avto, kjer ima lahko neuničljiv motor, ampak vse ostale stvari pa "sranje" in imaš kup preglavic.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Inverter ti samo vrti boben. Pri sušilcu s TČ je glavna sušilna enota s kompresorjem. In če je ta fuč, popravilo ni smiselno. Tudi naš BEKO DPU je shodil po dobrih 7. letih. In sem ga odprl, da vidim če se kaj da popraviti in da sem pogledal kako je to sestavljeno skupaj...

Kupil pa sem tako rekoč "faceliftan" identičen model. Za hrup mi je vseeno, ker je v kurilnici. Kupil sem A+, 8kg. Kar je boljšega zame cenovno ne upraviči nakupa. Krepko veliko štroma bi moral pokuriti, da bi se splačalo dražje modele kupit. Cunje pa posuši, tako kot se pričakuje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A je temperatura zraka v kopalnici kaj važna, da posuši prej ali pozneje? Torej zaprta kopalnica (vroče noter) proti odprti kopalnici (hladneje noter) :rolleyes:
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Svak ma to jajco od TČ v pritllicju kjer bolj malo ogrevajo in ne susi prav. Mu je rekel serviser, da mora bolj kurit haha
 
Pozdravljeni!

Nekaj me zanima in sicer...do sedaj sem imel sušilca z navadnim krtačnim motorjem in toplotno črpalko. No, sušilec počasi odpoveduje; namreč, po 2.5 urah sušenja so oblačila še vedno "mokro do vlažna" in na sušilnih rebrih za filtrom je vse mokro. Je znamke Beko in sem mu zelo hvaležen, saj nam je služil vsak dan celih 7 let brez okvar
(4 članska družina - 2 mala mulca) Ker počasi pogledujem po novem, me zanimajo sušilci ravnotako s toplotno črpalko, vendar inverter motorjem ampak me res nekaj bega. Po specifikacjah sem videl, da imajo več ali manj vsi tam okoli 65dB, enako kot moj z navadnim krtačnim motorjem. Torej, bo enako glasen novi z inverterjem, kot pa moj 7 let stari?
Ko sem zamenjal pralnega z inverter, ga ne čuješ ama ništa, samo klokotanje vode, zakaj so potem sušilci z inverter tako glasni?

Hvala


sicer mam miele, samo se se obrnil na njihovo strokovno službo točno iz istega vzroka kot ti. Inverter tu vrti boben in vpihuje tople zrak. So pa vsi tam okrog 65 dB.

tle maš še kopijo odgovora


The heat pump technology works with two circuits: an air circulation to dry the laundry and a refrigerant circuit to the heating and cooling this dry air.

In the air circulation, warm, dry air into the drum is headed and absorbs the moisture from the clothes here.

The warm and humid air passes through multiple layers of filter and enters the evaporator. There it cools and loses moisture.

The now cold and dry air into the condenser. Here, she warms up and is as dry and warm air drying process available. The condensate is pumped out, either through a hose directly into the drain or is collected in the condensate reservoir in the area of the aperture.

The motor is for the blower and for turning the drum.

Yours sincerely

p.p.

Heike Hasenheit
Miele Service Line Germany
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ksz

Ravno iscem enga susilca, kaj vzeti ?
Pralni stroj je Siemens WM14W540EU/01 , vendat Siemensa ni vec za dobit,tako da sklepam da bomo vzeli Boschev model zaradi podobnega izgleda, razen ce mi da kdo kaksen dober argument.

Nebi ravno najbolj vstopni model, nebi pa tudi rad dal 1500 eur.

Zaenkrat sem si malo ogledal Boschevega WTW85590BY za cca 700 eur
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Vzemi takega, ki ti vrti levo in desno, da se ne zmeckajo obleke. Itak imajo to verjetno ze vsi, ampak preveri vseeno.
Potem, vzemi takega, pri katerem se na cimbolj enostaven nacin cisti oba filtra.
Vzemi isto ali vecjo litrazo, kot imas pralni stroj
 
Ksz

Ravno iscem enga susilca, kaj vzeti ?
Pralni stroj je Siemens WM14W540EU/01 , vendat Siemensa ni vec za dobit,tako da sklepam da bomo vzeli Boschev model zaradi podobnega izgleda, razen ce mi da kdo kaksen dober argument.

Nebi ravno najbolj vstopni model, nebi pa tudi rad dal 1500 eur.

Zaenkrat sem si malo ogledal Boschevega WTW85590BY za cca 700 eur


ga je ena soforumašica iz mona kupovala par dni nazaj. PAZI.....Bosch, siemens nimajo več polnilnega sredstva r134A, amapk R290. Drugače povedano iz unčinkovistosti sušena a so prešli na klaso B (cca 81 % učinkovistost sušenja, je pa R290 propan in je kako bolj ekološki, ima manj negativnih vplivov na okolje kot 134 in podobna jajca) Gorenje ima zaenkrat še r134, je pa narejeno v Velenju, čeprav se mi zdi da so ti novi stroji dejansko od ATAGa (hečrinska družba Gorenja, dela za NL, DE in podobno). Čez Gorenje pa nism slišal nekih hudih hval

poglej prvo učinokvistosti sušebnja, da ne moš mokrih cap ven vlaču. Beko ima zaenkrat tudi še r 134, mogoče se ti splača njihovega hibrida pogledat. če se upaš pa stegniti malce višje od boscha, siemensa pa vzemi kaj od mieleta. Kakšen WP 530, 630 Eco s toplotno črpalko in inverterjem zna biti nekoliko dražja izbira, sam so pa špica

uglavnm prvo prečekiraj kako so učinkoviti pri sušenju, potem pa dalje
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Samo Siemensa pri nas ni vec, sem sicer upal da bi mogoce na idealo.de kej nasel, samo spet ne ves kater model konkretno iskat.

To glede vrste plinov sploh pomislil nebi.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Problem je da ima večina Siemensa in Boscha samočistilne kondenzatorje, do sedaj sem našel samo enega da ima 9kg ter da ima možnost ročno očistit oba "filtra".

Ni mi problem narocit iz tujine, ali pa zapelat se v DE , samo kaj k se mi zdi da imajo vsi ta samočistilni sistem, katerga pa se je vsaj po besedah prodajalcev fino izognit, saj naj bi bil potreben pogosti obisk serviserja, izven garancijskega kritja seveda.
 
Problem je da ima večina Siemensa in Boscha samočistilne kondenzatorje, do sedaj sem našel samo enega da ima 9kg ter da ima možnost ročno očistit oba "filtra".

Ni mi problem narocit iz tujine, ali pa zapelat se v DE , samo kaj k se mi zdi da imajo vsi ta samočistilni sistem, katerga pa se je vsaj po besedah prodajalcev fino izognit, saj naj bi bil potreben pogosti obisk serviserja, izven garancijskega kritja seveda.

a lahk link do omenenega sušilca, prosm?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
... imajo vsi ta samočistilni sistem, katerga pa se je vsaj po besedah prodajalcev fino izognit, saj naj bi bil potreben pogosti obisk serviserja, izven garancijskega kritja seveda.
En info iz prve roke:
Doma je sušilec Bosch, točnega modela ne vem iz glave, serija 8 je to vem, TČ, blabla... in ima ta famozni samočistilni kondenzator.
Trenutno je star 3 leta, v povprečju naredi cca 1 sušenje na dan. Vsakič poberemo mucke iz filtra pod vrati (dvojni je, en v drugem, iz ta spodnjega finega je treba pobrat mucke 1× na deset čiščenj grobega). To je to.
Niti enkrat ni bilo nikakršne težave. Dela kot prvi dan.

Prej smo imeli klasiko in smo vsake toliko tisto gnilobo od kondenzatorja spirali, zdaj ga spere s kondenzirano vodo iz posode sam. Glede na dosedanje izkušnje ne kupim več sušilca brez te funkcije.

Edit
Napaka, ni serija 8, ampak 6. Tale je: BOSCH WTW85460BY
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Boris S

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Podobna izkušnja z boschem slabih 8 let starim. 1-2 stroja na dan povprečno. S tem ni težav