Škoda Enyaq

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Servisni stroški so pol manjši v primerjavi z bencinarjem. Za dizla je itak podobno, olje se prinese s seboj iz leclerca, filter goriva iz autodoca. :) Spodnje cene so sicer za hondo in malo hude, ker gre za avstrijski trg, a je za primerjavo OK. Ostali stroški, podvozje, gume, zavore, so enaki. Poslovni najem je seveda drugo, itak se jih privat ne bo kak dosti prodalo, ker se pač ne izplača.

11839DDA-8E05-4346-A4D8-61EFB6B0C838.jpeg
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Višja cena vozila -> dražje kasko zavarovanje
Višja moč motorja -> dražje osnovno zavarovanje
Logično, ampak zavarovalnice dajejo eko popuste.
Sem dal narediti izračun za Corollo 2.0 executive hybrid in je bilo popusta blizu 100€. Tako da bi me komplet zavarovanje prišlo isto kot sedaj za Sportsvana 1.4.
Za EV vozila pa je popust še večji. Seveda pa je to nenapisano pravilo in je odvisen od zavarovalnice. Z leti, bo pa ta popust verjetno vedno manjši.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Cikle se (bi se jih moralo) vedno meri polni kapaciteti, torej izračun doseg * št. ciklov velja. Jasno pa pogoji pod katerimi naj bi baterija zdržala 2.000 ciklov ziher niso polnjenje od 0-100%, saj tudi v praksi tega nihče ne bo delal, tega ne delam niti s telefonom, kaj šele z avtom.

Pri baterijah in nasploh vseh teh močnih tokovih je po mojem bolj vprašanje koledarskega staranja, določene zadeve se znajo pokazat šele po 10 letih tudi pri "samo" 500 ciklih, enostavno zato ker je nemogoče predvideti čisto vsako malenkost.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
vprašajte se komo zdrži baterija v telefonu 2000 ciklov

par 100, če imaš srečo

Telefone večina polni zvečer čez noč na 100% in bolj kot ne to dela vsak dan, taka baterija zdrži nekje 3 leta. Lahko bi debatirali kaj pomeni "zdrži", ker pač ne crkne, ampak samo kapaciteta pade tako da telefon ne preživi enega dneva. Recimo moj 6 let star telefon ima še vedno mulc, res da je bilo treba drastično znižat njegovo funkcionalnost ampak samo na WiFi doma na mizi tak telefon še vedno zdrži ene 4 dni.

S trenutnim telefonom sem pa kot eksperiment začel polnit samo tam do 80%, zvečer ga dam na filalec in odklopim preden grem spat. Po enem letu mi battery health pravi, da imam 90% baterije.

Torej tudi pri EV če bo podobno, da bo kapaciteta padla in tebi tak avto ne bo uporaben več, nihče ne bo šel menjat baterije, ampak bo tak avto vozil dalje nekdo, ki mu tak doseg zadostuje, npr. kakšen 80 letnik.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.821
613
113
EU
Pa saj ti moderni pametni telefoni sami začnejo počasneje polniti čez noč. najbrž imajo tudi EVji en kup pametne elektronike, ki skrbi ravno za to.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Meni telefon pri okoli 80% javi, da je baterija dovolj polna. Polni pa seveda še naprej.
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
334
214
43
A zdej boste mobije z avti primerjal? Domača polnilnica ustavi kjer ji določiš. Sam je nimam, filam vedno na 100 in po dobrih štirih letih je degradacija baterije minimalna. Žal, bi raj vidu da je čez ene dve leti fuč :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi