Sesutje računalnika po vklopu dodatnega diska???

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ponavadi pridem do safe mode, včasih pa niti do tja ne.
Običajno mi mrzel računalnik dela, ko se pa diski segrejejo nad 30 stopinj pa začne vse crkavati, še vedno mi je vse delalo, dokler sem imel priklopljen samo nov ssd disk, po priklopu dodatnih diskov(že samo enega) pa se začnejo problemi, ki se ne nehajo tudi po odklopu dodatnih diskov.
Je možno, da imam na teh dodatnih diskih kak virus, ki mi takoj sesuje računalnik?
Ampak potem bi mi moralo sesuti tudi prenosnik(pa ga ne), ne pa samo navadnega???

Drugega ssd diska pa trenutno žal nimam, da bi testiral(prenosnika pa tudi ne bi rad uničil, ker en računalnik pa res rabim delujoč)

Na omenjeno stran mi računalnik ne pusti naložiti dmp datotek, ker piše, da so zaščitene in rabim dovoljenje lastnika datotek, nastavil sem poln nadzor pa še vedno ne razumem zakaj jih ne morem dodati na to stran.
(Kako nastavim računalnik, da bom imel neomejen dostop do vseh datotek tako kot v XPjih, ker res ne razumem zakaj bi imel na svojem računalniku, ki ga sam uporabljam kar zablokiran dostop do nekaterih map in datotek(če ne drugega bi že iz firbca rad videl kaj je v kateri mapi.)

Mi pa v teh minidump datotekah piše, da je povzročitelj ntoskrnl.exe+a44a0.

26.5.2018 16:29:25 BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO 0x00000074 00000000`00000002 fffff880`02ea79e0 00000000`00000002 ffffffff`c000009a ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+a44a0 NT Kernel & System Microsoft® Windows® Operating System Microsoft Corporation 6.1.7601.24117 (win7sp1_ldr_escrow.180422-1430) x64 ntoskrnl.exe+a44a0 C:\Windows\Minidump\052718-9048-01.dmp 4 15 7601 262.144 27.5.2018 0:20:34
A ti to priklapljaš neposredno na SaTA krmilnik? Si razmislil da bi priklopil disk preko zunaj napajanega UsB/eSata ohišja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A ti to priklapljaš neposredno na SaTA krmilnik? Si razmislil da bi priklopil disk preko zunaj napajanega UsB/eSata ohišja?

Matična ima šest sata priklopov, napajalnik tudi ene šest električnih priklopov, zakaj bi jaz vse to priklapljal zunaj računalnika in imel še zunaj polno kablov?

Tak sistem s tako matično sem kupil ravno zato, da bo vse lepo spravljeno v škatli.

Če je deset let stara škatla z XPji in s 350W napajalnikom zmogla vse to brezhibno prenašati znotraj škatle, res ne vidim razloga, zakaj tega nova ne zmore.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Še enkrat posodobil BIOS, verzija BIOSa je tudi napisana nova, vse po navodilih nastavil na w7 in zdaj že pol urce zadeva dela.
Bom videl koliko časa bo. Sploh, ko bom spet začel prenašati podatke na stari navadni disk.

Kater program pa imate za obnovitev sistema?
Ta obnovitev sistema v winsih je zanič, ker ob zrušitvi sistema nikjer ne ponudi obnovitev sistema in je nisem mogel narediti tudi iz safe mode.

Acronis true image je pa naredil varnostno kopijo sistema, ki sem jo lahko obnovil, vendar sem ob naložitvi te imel vse spet neaktivirano???
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
No, če sedaj dela, pa si vzemi nekaj časa in poskrbi, da namestiš najnovejše driveje za kompletno strojno opremo.
Chipset, grafično in dalje vse, kar je možno. Pa ne jemlji gonilnikov s strani proizvajalca plošče, pač pa s strani proizvajalcev za posamično napravo. Če se le da.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala bom poskusil s tem programom EaseUS, ker res ne bi rad še enkrat nalagal celega sistema z vsemi posodobitvami vred...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
No, če sedaj dela, pa si vzemi nekaj časa in poskrbi, da namestiš najnovejše driveje za kompletno strojno opremo.
Chipset, grafično in dalje vse, kar je možno. Pa ne jemlji gonilnikov s strani proizvajalca plošče, pač pa s strani proizvajalcev za posamično napravo. Če se le da.

Imam nov bios z nastavljeno sedmico a sem že doživel nov moder ekran ;)
Napaka NTFS.sys

Ntfs.sys Ntfs.sys+195d3 fffff880`0120d000 fffff880`013b4000 0x001a7000 0x5a4991dc 1.1.2018 3:41:48 NT File System Driver 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255) Microsoft Corporation C:\Windows\system32\drivers\Ntfs.sys
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38

Priponke

  • 1.jpg
    1.jpg
    261,4 KB · Ogledi: 181
  • 2.jpg
    2.jpg
    276,9 KB · Ogledi: 199

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Vsaj jaz ne znam iz tistega zapisa takole na hitro z gotovostjo razbrati, kaj bi bilo. ker ntfs.sys, kot vidim, je lahko zaradi večih vzrokov.

V device manager mi je v oči padel tisti standardni driver za AHCI. Posodobi ga na verzijo 15.5.2.1054, driver dobiš tukaj:
https://mega.nz/#!kYt0iDAa!b6jRFkI5RwMlhOzoVVtsKBOqrYkP6tAwjMUhW8Ncyjw

Ravno tako tudi namesti vse ostale driverje s zgornjih povezav.

Jaz sem imel tudi primer, ko so kontakti na med banjico in RAM ploščico povzročali težave. Memtest delal neštetokrat, večkrat skozi nač, pa je vedno bilo vse OK. Vendar pa sem proti koncu začel opažati, če RAM ven vzamem in nazaj vložim, je nekaj časa bolje.
Nakar sem z obeh strani RAM ploščice poradiral kontakte, v banjici pa sem jih našprical s kontakt sprejem. Na hitro še nekaj kontakt spreja na kontakte ploščic in ko je bilo oboje še mokro, sem RAM zabil v pripadajoče banjice.
Tega je sedaj že dobri dve leti BSOD pa se več ne pojavlja.
Skratka, včasih je res lahko kaj misterioznega.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38

Najlepša hvala za vso tole in vso drugo pomoč, tebi in vsem ostalim.
Upam, da se kdaj vidimo, da dam vsaj za kakšno :nazdravje:

Vzrok vsega za dva meseca zaje bavanja, je bil očitno Bios+gonilniki.
Zdajle mi že spet kakšno uro dela brezhibno, kljub prelaganju z diska na disk.

Res upam, da tako ostane tudi jutri, ko priklopim še tretji disk.

Kaj pa vi, ki računalnike res obvladate uporabljate za antivirusno/antispyware zaščito?
Je brezplačni Avast ok ali pa MS essential?

Pa nek program, ki bi podobno kot Bitdefender stalno spremljal s kakšno hitrostjo se mi kaj prenaša prek neta in kater program to dela, ter me opozarja, če se kdo želi povezati z mojim računalnikom(in to blokira), bi si še želel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ker vsak berač svojo malho hvali bi ti rekel takole... naj ti ne bo žal plačati tiste evre za naročnino in kupiti renomiranega proizvajalca. Zastonjske verzije so z namenom zastonjske. Za osnovo je dovolj, kaj bolj sofisticiranega pa ne. Kaj boš izbral pa lahko najprej malo pobrskaš po netu... katera rešitev najmanj obremenjuje sistem, ima hiter odziv ob izbruhu nove grožnje, nudi še kaj več kot osnovno AV zaščito...
jaz uporabljam Norton Security, nekateri prisegajo na Avast, ESet NOD 32... vsekakor pa ti ne bi priporočal nabave plačljivih verzij preko pašnikov od sumljivih ljudi. Saj se vendar hočeš braniti ne pa dobiti trojanskega konja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in fikus

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Res upam, da tako ostane tudi jutri, ko priklopim še tretji disk.

Kaj pa vi, ki računalnike res obvladate uporabljate za antivirusno/antispyware zaščito?
Je brezplačni Avast ok ali pa MS essential?

Ni problema, z veseljem.

AHCI driver si posodobil s predlaganim? Za tole napravo:
D1L5KMs.jpg


No, tudi če si, sem na netu ugotovil, da bi v15.7.6.1027 moral biti še stabilnejši. Tako da ti priporočam, da še tega zamenjaš. Snameš ga tukaj:
https://www.dropbox.com/s/qr3gv8ika62hsyj/x64.rar?dl=0

Moraš pa ga posodobiti ročno, ni zaženljive datoteke. Verjamem, da to znaš, vseeno pa: Device Manager > Desno tipko miške na AHCI Controller > Update driver software > Browse my computer for driver software in tam potem izbereš lokacijo, kamor si ekstrahiral x64 mapo iz arhiva moje povezave.
Samo še next in počakaj, da naredi, ter ponovni zagon mašine. Takole:
Glede Antivirusov pa tudi jaz za profi preferiram Kaspersky.

Vendar pa imam za domačo uporabo obratno mišljenje @Robertovemu. Free AV-ji se mi zdijo čisto zadosti in dobri. Za Windows7 je nekako Avira najboljša, vendar pa je, kot večina ostalih, nekoliko vsiljiva z obvestili, predlogi za posodobitev na plačljivo verzijo itd... Zato sam za sebe uporabljam MSE.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Kaki problemi, samo za to ker rineš z glavo skozi zid s 9 let starimi windowsi. Windows 10 ima tako pošlihtane update driverjev, da se ne spomnim, kdaj sem nazadnje rabil karkoli instalirati. Enostavno naložiš windowse in ponavadi vse že dela. Če ti kocke niso všeč jih pač ne uporabljaš. Jaz sem se z 8-ko navadil, da sploh ne uporabljam start menija. V Taskbaru imam najbolj pogoste aplikacije. Za ostalo pa Win+S in vtipkam, kaj iščem.