Sesutje računalnika po vklopu dodatnega diska???

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Bom res poskusil še z desetko ampak dvomim, da bo koda od sedmice delala, ker potem bi najbrž delala že pri anytime update.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Res me zanima zakaj mi je včeraj sedmica naredila deset modrih zaslonov, danes pa niti enega?

Nič nisem spreminjal, nič novega nalagal, pa danes vse dela, včeraj pa ni delalo nič?
A je to vpliv vremena ali kaj?

Samo, da začnem iskati desetko, že mi začne delati sedmica ;)

Je varno uporabljati piratsko desetko, ki jo registriraš s tistim Microsoft tool generatorjem?

Ima slučajno kdo kakšno zamisel, kako bi lahko še naprej uporabljal skener Mustek 1200 UB plus, za katerega očitno ni driverjev za sedmico?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Gugl najde dosti rešitev za tvojega Musteka in W7. Na primer..
https://answers.microsoft.com/en-us...-scanner/ea9226d7-267d-4a0b-b468-636eeb6e7694.
Glede SATA razširitvene kartice. Sosedu sem dodal, ker matična ima samo dva SATA konektorja. V prvem je disk, v drugem DVD. Stari disk je hotel obdržati po montaži SSD-ja, zato sam vstavil v PCI vodilo kartico ki ima še dva priklopa.
Karica je čisto poceni, in glej ga zlomka, diska delata brezhibno. Iz prve..tok, tok (na les) :aplauz:
Pa še kartica je neka čisto leva.. ne nima veze s politiko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

asaki

Zelenc'
9. apr 2012
24
2
3
Res me zanima zakaj mi je včeraj sedmica naredila deset modrih zaslonov, danes pa niti enega?

Nič nisem spreminjal, nič novega nalagal, pa danes vse dela, včeraj pa ni delalo nič?
A je to vpliv vremena ali kaj?

Samo, da začnem iskati desetko, že mi začne delati sedmica ;)

Je varno uporabljati piratsko desetko, ki jo registriraš s tistim Microsoft tool generatorjem?

Ima slučajno kdo kakšno zamisel, kako bi lahko še naprej uporabljal skener Mustek 1200 UB plus, za katerega očitno ni driverjev za sedmico?

Za mustek skener poskusi s programom Vuescan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Res me zanima zakaj mi je včeraj sedmica naredila deset modrih zaslonov, danes pa niti enega?

Nič nisem spreminjal, nič novega nalagal, pa danes vse dela, včeraj pa ni delalo nič?
A je to vpliv vremena ali kaj?

Samo, da začnem iskati desetko, že mi začne delati sedmica ;)

Je varno uporabljati piratsko desetko, ki jo registriraš s tistim Microsoft tool generatorjem?

Ima slučajno kdo kakšno zamisel, kako bi lahko še naprej uporabljal skener Mustek 1200 UB plus, za katerega očitno ni driverjev za sedmico?

hm ja, a si veliko delal danes na mašini ali si bolj kot ne pustil mašino na miru? ker je to lahko posledica napake na ramu...
za začetek lahko tudi generator probaš, ne bo škodilo. ali pa pustiš neaktivirano-delovala bo normalno nekaj dni (90). dovolj za testirat.
kaj pa je tako pommebnega, da po vsej sili (tako razberem iz tvojih postov...) hočeš uporabljati ta skener?
anytime update mislim da deluje le v primeru home - pro nadgradnje. ne pa w7 na w10. ker običjano je tudi downgrade šel le na eno verzijo navzdol (w7-vista, vista-xp)
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
hm ja, a si veliko delal danes na mašini ali si bolj kot ne pustil mašino na miru? ker je to lahko posledica napake na ramu...
za začetek lahko tudi generator probaš, ne bo škodilo. ali pa pustiš neaktivirano-delovala bo normalno nekaj dni (90). dovolj za testirat.
kaj pa je tako pommebnega, da po vsej sili (tako razberem iz tvojih postov...) hočeš uporabljati ta skener?
anytime update mislim da deluje le v primeru home - pro nadgradnje. ne pa w7 na w10. ker običjano je tudi downgrade šel le na eno verzijo navzdol (w7-vista, vista-xp)

Celo popoldne sem uporabljal sedmico pa mi niti enkrat ni crknila, včeraj pa stalno modri ekrani že skoraj takoj ob začetku.
Trenutno vse bolj sklepam, da ga Avast nekaj serje.
Če uporabljam Avast browser lepo dela, včeraj, ko sem uporabljal chrome in pa ie je pa vse crkavalo.

Ne vem pa kaj je s tem Windows update, večino posodobitev namesti, teh mesečnih za maj in junij mi pa na noben način noče naložiti-napiše napaka koda 80073712.

Ta Mustek skener pa imam in bi ga seveda rad še uporabljal, ker moram večkrat kaj preskenirat-samo zaradi novega operacijskega sistema pa ja ne bom metal stran skenerja-potem bom raje naložil wmware in ga uporabljal na tak način ;)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
in, desetka že laufa?
avast browser je bolj kot ne firefox inkognito mode, dvomim, da bi ta štekal. chrome je porabnik rama, kar spet namiguje na problem z ramom...???
hja, ko je enkrat skener toliko star, da ga noben sistem več ne prepozna (hote ali nehote :)...bo treba razmislit o novem. ali pa bolha za malo mlajšega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
in, desetka že laufa?
avast browser je bolj kot ne firefox inkognito mode, dvomim, da bi ta štekal. chrome je porabnik rama, kar spet namiguje na problem z ramom...???
hja, ko je enkrat skener toliko star, da ga noben sistem več ne prepozna (hote ali nehote :)...bo treba razmislit o novem. ali pa bolha za malo mlajšega.

Zdaj sedmica spet dela, zato piratske desetke nisem nalagal, ker tam bodo pa potem spet drugi problemi.
Zgleda, da crkne takoj, ko se začnem igrati s kakšnimi gonilniki, zadnjič sem preiskušal cel kup gonilnikov za skener in potem je dva dni vse crkavalo.

Ne Avast browser, ampak Avast antivirus imam tudi na sumu, da včasih sesuje sistem-je to možno?
Avast AV tudi hoče v vsak brskalnik vgraditi neko zaščito pred nevarnostmi iz neta in tam se očitno "skrega s chromom" in potem vse crkne.

Skener je pa v XPjih kasno delal in kak programček, da bi ga zaznal bi pa tudi moral obstojati?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
fikus, odstrani eno ploščico in 1 obdrzi v slotu A2...če ti bo crkovalo, daj uno drugo ploščico, ki jo imaš na mizi v isti slot, torej A2...če bo isto crkovalo, probaj potem isti postopek še na B1 slotu...pa preden boš šaril po kišti, zadaj stikalo na OFF in ene parkrat vžgi spredaj stikalo, da pobere elektriko, kar jo je ostalo v kišti + razelektri se...oslini prst in primi na kišti za kak vijak
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala za nasvet, predvsem glede tega kako se najlažje razelektri računalnik-jaz sem to ponavadi delal tako, da sem po izklopu računalnika prijel računalnik in ozemljitev na elektro vtičnici.
Žal imam samo eno ploščico rama 8GB, če bi imel dve, potem bi že zdavnaj testiral en in drug ram. Slote sem pa že menjal od A1 do B2, pa ni učinka, računalnik mi očitno sesuvajo taki in drugačni gonilniki-še v življenju nisem imel toliko problemov z računalnikom.

Par dni dela potem pa spet modri zasloni(prilagam sliko, očitno nekaj z driverji-napake: IastoreF, NTFS, ntoskrnl).
BS.jpg
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pardon, Fikus, ne vem, kako sem prebral, da imaš 2 ploščici rama...Sem pa budalo, ni kej... :bonk:

Tukaj sem na hitro nekaj našel, kako videz na Win 10 spremeniti na Win 7
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pardon, Fikus, ne vem, kako sem prebral, da imaš 2 ploščici rama...Sem pa budalo, ni kej... :bonk:

Tukaj sem na hitro nekaj našel, kako videz na Win 10 spremeniti na Win 7


Hvala za pomoč.

Bom naložil, čeprav mi zdaj sedmica že spet dva dni dela.
Samo jaz bi rad stabilen sistem, ne pa tak, ki tri dni dela potem pa spet en dan nič ne dela....
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
fikus, start od sedmice tudi jaz močno pogrešam (predvsem prilagodljivost) ampak se navadiš. pač na desni del menija namečeš ikone tistih programov, ki jih res potrebuješ, pa spodaj v opravilno in si zmagal. ne nucaš met namizja nametanega z ikonami (jaz imam le tri :)
še vedno sicer mislim, da tvoj problem izhaja nekje iz ramov...hm hm. aja, kateri driver za irst pa namestiš? tistega od proizvajalca plošče ali direktno iz intela?
 
  • Všeč mi je
Reactions: fikus