Rune - izgradnja optičnega omrežja

5. apr 2015
1.337
692
113
Ve kdo mogoče, kam se lahko obrnem, da izvem, kje rune koplje oz ima plane polagat optiko?

Jst pa npr plačam ma kar je treba, da mi povlečejo malo :D
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
GVO je "nadoperatersko" oz. nacionalno omrežje, ki mora bit na voljo vsem operaterjem za "normalen d'nar". Pribitka ne bi smelo biti, so pa lahko malo nižje hitrosti, kot direkt pri Telekomu.

T2 in Tlelemach uradno nimata interneta za fizične osebe - sem že zgoraj napisal - lahko dobiš, ampak ni matematike.
GVO je podizvajalec Telekoma. T-2 in A1 gresta lahko na Telekomovo optiko, Telemach ima pa načeloma svojo.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
GVO je podizvajalec Telekoma. T-2 in A1 gresta lahko na Telekomovo optiko, Telemach ima pa načeloma svojo.
Če že dlako cepimo: GVO je del Telekoma, ki so ga odcepili - Gradje in Vzdrževanje Omrežja. Telekom je nacionalni operater in MORA nuditi svoje omrežje vsem ostalim, torej tudi Tlelemachu. Vsi gredo na Telekom/GVO, vsi gredo recimo na Rune, Telemach ne nudi svoje optike (in coaxa) drugim, T-2 ima svojo optiko ali nudi gostovanje drugim - možno nisem pa siguren, A1 nima svoje optike.
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
102
20
18
Ve kdo mogoče, kam se lahko obrnem, da izvem, kje rune koplje oz ima plane polagat optiko?

Jst pa npr plačam ma kar je treba, da mi povlečejo malo :D
Pomoje je najboljše, da jim pišeš na FB preko messengerja ali maila, povej jim svoj naslov pa bodo preverili, lahko tudi pogledaš preko Rune strani za svoj naslov, ampak je zelo objektivno in netočno.
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
102
20
18
Ni šlo več editat zgornjega posta.. (time limit 5min)

Nam so priklopili lani decembra, obljubljali so od 2019, lani pa so končno skopali in povezali tekom celega leta. Šli smo na T2, ker so prvi bili pri nas, nismo rabli plačat nobenih 150€ (mogoče je pri A1 treba plačat 150) , niti Rune nisem plačal 150€ priključnine, čeprav so mi 2-3x poslali predračun. Samo vezat se moreš na T2 za 24 mesecev, če se ne motim in ti oni plačajo osnovni priklop modema ter vspostavitev povezave in TVja.. Razen, če ti morajo po hiši kable speljat, potem kar drago računajo (30€ na uro?). Mi smo si kable sami potegnili in zvrtali luknje v zid. Pri sosedi pa so morali vse majstri zrihtat in je plačala precej (150-200€) za 2-3 ure dela za dva delavca (kabli so viseli po stenah - finese - kanale za kable si moreš vseeno sam zrihtat)
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Ni šlo več editat zgornjega posta.. (time limit 5min)

Nam so priklopili lani decembra, obljubljali so od 2019, lani pa so končno skopali in povezali tekom celega leta. Šli smo na T2, ker so prvi bili pri nas, nismo rabli plačat nobenih 150€ (mogoče je pri A1 treba plačat 150) , niti Rune nisem plačal 150€ priključnine,
Pri A1 ni treba priklopa plačat.
GVO ti potegne optični kabel...Telekom ti naredi priključek...nato A1 prinese modem in vzpostavi povezavo. Vse MORA biti zastonj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ni vezave ampak kaj ko dela bolj šašavo, vsaj TV del ali pa sploh nimajo ponudbe.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Ta velk paket 50€.
Pa pri A1 ni nobene vezave kot pri ostalih voluharjih.
Potem se lahko po enem tednu odjaviš al kaj?

Mene mika, da bi imel optiko samo za v prihodnost, če se kaj spremeni. Glede na cene pa ma zelo odbija. Tako, da sem že v dvomih, če bi sploh še kaj delal v tej smeri. Ee uporabnik se mi je javil, da mi uredi res dobro ceno za 2 leti... čakam, da mi gvo javi kako blizu so, pa da se rune zjasni čigavo pogodbo so mi poslali..
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Če te kaj tolaži:
ko smo se pred dobrimi 20 leti vselili v naše novo naselje je investitor (posledično mi) naredil/financiral kompletno novo KTV omrežje iz coax in TK omrežje - parice. Kljub temu smo morali posamezno plačati še skoraj 400€ "pristopnine" v lokalni kabelski sistem (sredi MB), ki je internet in TV jemal od Telemacha (prej KRS Tabor). Ko je Telemach začel z digitalno programsko shemo, smo lahko v celoti "prestopili" k njemu s pogojem, da se v starem lokalnem sistemu odrečemo vložku in nanj pozabimo. ;)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Če te kaj tolaži:
ko smo se pred dobrimi 20 leti vselili v naše novo naselje je investitor (posledično mi) naredil/financiral kompletno novo KTV omrežje iz coax in TK omrežje - parice. Kljub temu smo morali posamezno plačati še skoraj 400€ "pristopnine" v lokalni kabelski sistem (sredi MB), ki je internet in TV jemal od Telemacha (prej KRS Tabor). Ko je Telemach začel z digitalno programsko shemo, smo lahko v celoti "prestopili" k njemu s pogojem, da se v starem lokalnem sistemu odrečemo vložku in nanj pozabimo. ;)
nič me ne tolaži, vse je to meni jasno ,včasih so celo sami jarke kopal pa še plačat mogli... tudi 200€ bi plačaš brez težav (kot investicija za enkrat kaj pa če...). Samo neumno se mi zdi, da bom koristil enako in plačeval 2x več...
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Mimogrede kopanje in polaganje alcatenke - mislim, da sem že pisal - Telekom vleče optiko mimo naše bajte in to z EU sredstvi in občinsko podporo. Ponudijo priklop z vezavo, pa pravim, dajte mi skopat not pa pripravit, pa grem k vam ko mi poteče vezava. Oni pa ne, da če hočem tiste štiri metre jarka se moram takoj vezat, če ne pa bodo z veseljem prišli čez leto ali dve spet kopat. :bonk:
Da Telekom dela optično omrežje z EU sredstvi ali z občinskimi, ne bo držalo. Z EU sredstvi delajo RUNE, občina pomaga pa le tako, da izda soglasje za izkop po občinski zemlji.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Če že dlako cepimo: GVO je del Telekoma, ki so ga odcepili - Gradje in Vzdrževanje Omrežja. Telekom je nacionalni operater in MORA nuditi svoje omrežje vsem ostalim, torej tudi Tlelemachu. Vsi gredo na Telekom/GVO, vsi gredo recimo na Rune, Telemach ne nudi svoje optike (in coaxa) drugim, T-2 ima svojo optiko ali nudi gostovanje drugim - možno nisem pa siguren, A1 nima svoje optike.
Nihče razen Telekoma ne nudi gostovanja!
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Ni šlo več editat zgornjega posta.. (time limit 5min)

Nam so priklopili lani decembra, obljubljali so od 2019, lani pa so končno skopali in povezali tekom celega leta. Šli smo na T2, ker so prvi bili pri nas, nismo rabli plačat nobenih 150€ (mogoče je pri A1 treba plačat 150) , niti Rune nisem plačal 150€ priključnine, čeprav so mi 2-3x poslali predračun. Samo vezat se moreš na T2 za 24 mesecev, če se ne motim in ti oni plačajo osnovni priklop modema ter vspostavitev povezave in TVja.. Razen, če ti morajo po hiši kable speljat, potem kar drago računajo (30€ na uro?). Mi smo si kable sami potegnili in zvrtali luknje v zid. Pri sosedi pa so morali vse majstri zrihtat in je plačala precej (150-200€) za 2-3 ure dela za dva delavca (kabli so viseli po stenah - finese - kanale za kable si moreš vseeno sam zrihtat)
RUNE bi morali po pogodbi naredit inštalacijo v ceni priklopa do ONTja. Ceno priklopa ob vezavi povrnejo vsi operaterji.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Glede Rune - ceno priključka ti povrnejo potem operaterji, če še vežeš pri njih.. Je pa vsaj pri telekom 3 eure višja naročnina za katerikoli paket, ker koristijo Rune optiko.. In mislim, da je pri vseh ponudnikih tako.. Tako da bo preko Rune dražja naročnina.. In tudi za višje hitrosti pri enakem paketu se doplača, če imaš optiko preko rune..

Glede boxa: govorim ta Telekom neo - box imam zalepljen na zadnji strani TV in na mizi je samo daljinec za neo, ki tudi prižge in ugasne TV, tako da daljinca od TV že dolgo nisem imel v roki.. In tudi neo daljinec deluje preko BT, tako da ne rabiš nikamor ciljat z daljincem...
Telekom je poenotil cene na vseh omrežjih! Tudi hitrosti... Zato ni res, da je 3 € višja cena.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Da Telekom dela optično omrežje z EU sredstvi ali z občinskimi, ne bo držalo. Z EU sredstvi delajo RUNE, občina pomaga pa le tako, da izda soglasje za izkop po občinski zemlji.
Ker si očitno insajder, pa le nimaš vseh info. RUNE dela po "vaseh" na kratko, Telekom oz. njegova firma VGO pa po mestih (med drugim) in za določene dele MB so kar lepo EU/občinska sredstva potegnili - trdim za 4-5 let nazaj, ko so tudi vsakemu "na fasado" pripeljali optiko, not pa le tistim s pogodbo. Tudi pri nas so predlani novačli za optiko z izjavo, da imajo zagotovljena EU/občinska sredstva - sedaj pa pravijo, da jih je zmanjkalo.

Nihče razen Telekoma ne nudi gostovanja!
Saj to sem napisal. Razen RUNE, ki pa nudi vsem samo omrežje.

Telekom je poenotil cene na vseh omrežjih! Tudi hitrosti... Zato ni res, da je 3 € višja cena.
Mislim, da nisi razumel kaj pišejo - 3€ je doplačila pri drugih na Telekom optiki.