Rune - izgradnja optičnega omrežja

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Ker si očitno insajder, pa le nimaš vseh info. RUNE dela po "vaseh" na kratko, Telekom oz. njegova firma VGO pa po mestih (med drugim) in za določene dele MB so kar lepo EU/občinska sredstva potegnili - trdim za 4-5 let nazaj, ko so tudi vsakemu "na fasado" pripeljali optiko, not pa le tistim s pogodbo. Tudi pri nas so predlani novačli za optiko z izjavo, da imajo zagotovljena EU/občinska sredstva - sedaj pa pravijo, da jih je zmanjkalo.


Saj to sem napisal. Razen RUNE, ki pa nudi vsem samo omrežje.


Mislim, da nisi razumel kaj pišejo - 3€ je doplačila pri drugih na Telekom optiki.
Res, tudi GVO ima svoje omrežje OŠO iz EU sredstev, mu pa Telekom plačuje najemnino za uporabo, tako kot vsi ostali operaterji.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
GVO mi je napeljal optiko, imam nek extra box...
pravijo, pa da ne morem na t2, ker nimajo neke pogodbe...
Še čakam odgovor s t2...
Samo osporočam, kaj se dogaja na terenu...
rune pa zgleda, da je mrknil v našem okolišu.
 

Sasek21

Pripravnik
25. feb 2023
56
0
6
26
Maribor
Pozdravljeni z strani operaterja Telemach že imam pogodbo za priključek optičnega omrežja (RUNE) na telemachu so mi povedali da bi naj gradnja optičnega omrežja stekla prihodnje leto oziroma v roku 1 leta Srčno upam nebo prišlo do kakšnjih zapletov in da bo stekla gradnja optičnega omrežja brez tezav .
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Pozdravljeni z strani operaterja Telemach že imam pogodbo za priključek optičnega omrežja (RUNE) na telemachu so mi povedali da bi naj gradnja optičnega omrežja stekla prihodnje leto oziroma v roku 1 leta Srčno upam nebo prišlo do kakšnjih zapletov in da bo stekla gradnja optičnega omrežja brez tezav .
Tam kjer ima Telemach Coax omrežje, Telemach ne omogoča preko RUNE omrežja....

Pri meni pa imam GVO optiko, pa že 4 mesece čakam na A1 priklop optike.... - ker je še vedno baje v izgradnju, čeprav 2 soseda (manjši blok sredi MB), že veselo pol leta gledata preko SIOLa :)

Lp
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
GVO mi je napeljal optiko, imam nek extra box...
pravijo, pa da ne morem na t2, ker nimajo neke pogodbe...
Še čakam odgovor s t2...
Samo osporočam, kaj se dogaja na terenu...
rune pa zgleda, da je mrknil v našem okolišu.
Da končam svojo zgodbo.
Sedaj imam že en teden optiko pri T2.
Na koncu so bili hitrejši kot telekomovci... pa sem imel pri telekomu že vse pogodbe podpisane in predane...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kateri ponudnik prvi podpiše z GVOjem, tisti dobi. Očitno je T2 prej uredil z GVOjem.
Se ne bi strinjal. Ker od tega, ko sem dobil "kabel" in neko škatlo v hišo, do tedaj, ko sem bil dejansko priklopljen, je trajalo še vsaj ene 2 meseca. Bi že prej, pa sem od T2 dobil odgovor, da jih gvo ali telekom ne pusti. Kao, da neki papirji še ne štimajo... Jaz sem razumel, da zavlačujejo kolikor lahko, predno spustijo t2 zraven. No od trenutka, ko pa so t2 dobili žegen, pa so prišli zelo hitro. Pa sem jih skenslal že enkrat, ker sem vmes že podpisal s telekomom. Pa so me spet klical s t2, da so v mojem koncu, če pridejo sedaj, da dobim internet takoj....
imajo pa support na telekomu veliko boljši. pokličejo nazaj, pa res se trudijo bit prijazni. na t2, sem čakal 20min, pa bi on nekaj malo se meril, kdo je zdaj glavni...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Preden me kateri obsodi - se zavedam, da je napaka že storjena - a vseeno vprašam.

Lansko poletje so frajerji iz Rune in naši "občinarji" en dan prileteli in zahtevali podpis "neobveznega soglasja" in da se mudi, da so stroji že pred "našo" parcelo. Seveda sta žena in stara mati podpisali - neobvezno soglasje pa ima seveda člene, med katerimi je seveda tudi obveza vpisa služnosti.

A je kakšna možnost, da se "izvlečemo"?

Dodatno še - seveda so uturili tudi v podpis pogodbe za priklop na Rune omrežje - pogodbna kazen 600,- EUR (ki jo bom verjetno požrl, ker ne morem na optiko (moram ostati na kablu - ne morem spremeniti upravljanje televizorja na box - leta ...)).
Samo kot opozorilo drugim, da je praksa Rune rahlo vprašljiva ...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Zakaj bi zaviral prihodnost?

Tega dela glede upravljanja televizorja pa ne razumem. Sedaj se lahko celo pogovarjaš z daljincem in ti išče oddaje.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Kakšna pogodbena kazen za priklop na Rune? Tega dela ne razumem čisto. Saj oni niso ponudnik interneta? Samo kabel dajo v prosto uporabo.

Sicer pa, če je "neobvezno", potem lahko stroje kar lepo naženeš. Pa preveri na zemljiški, da ni služnost že vpisana (kar sicer ne verjamem).

Drugič naj počakajo na gazdo hiše, njihov problem če se mudi....
 

Sasek21

Pripravnik
25. feb 2023
56
0
6
26
Maribor
Pozdravljeni pri Rune imajo težavo na mojem območju kjer že čakamo optično omrežje 4 leto imaš vso pogodbo sklenjeno podpisano z Rune in potem dobiš tak odgovor . Kaj v tekem primeru naredit ? Ali kontaktirat še AKOS o tem primeru ali enostavno počakat ?..
1000008865.jpg
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Kakšna pogodbena kazen za priklop na Rune? Tega dela ne razumem čisto. Saj oni niso ponudnik interneta? Samo kabel dajo v prosto uporabo.

Sicer pa, če je "neobvezno", potem lahko stroje kar lepo naženeš. Pa preveri na zemljiški, da ni služnost že vpisana (kar sicer ne verjamem).

Drugič naj počakajo na gazdo hiše, njihov problem če se mudi....

Pogodbena kazen, če v roku 6 mesecev ne skleneš pogodbe o dostopu do interneta z ponudnikom na Rune omrežju.

Glede “gazde” pri hiši - ne pogrevaj - sem se že nekajkrat spičil z ženo zakaj je kar podpisala. Aja - prvi argument je bil, da ne smemo omejevati razvoja …
 
  • Haha
Reactions: nacek

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Če podpišeš recimo s Telemachom na RUNE omrežju ni možnosti navadne kabelske? Torej GPON modem in DL/UL ter kabelska, vsako na svoji valovni dolžini? Potem bi bila uporabniška izkušnja razmeroma enaka. Pri nas to tako deluje, je pa omrežje v lasti Telemacha, ne vem pa kako je tam, kjer gre preko OŠO/RUNE itd. variant.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Če podpišeš recimo s Telemachom na RUNE omrežju ni možnosti navadne kabelske? Torej GPON modem in DL/UL ter kabelska, vsako na svoji valovni dolžini? Potem bi bila uporabniška izkušnja razmeroma enaka. Pri nas to tako deluje, je pa omrežje v lasti Telemacha, ne vem pa kako je tam, kjer gre preko OŠO/RUNE itd. variant.


“Ne gre” - nima TM interesa mene na optiko in Rune plačevati “najem” optičnega voda, jaz pa TV preko kabla.
Zato pa pravim, da bom 600,- EUR pogodbene kazni “požrl”.
In občinski svetnici ob priliki pljunil v obraz …
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
“Ne gre” - nima TM interesa mene na optiko in Rune plačevati “najem” optičnega voda, jaz pa TV preko kabla.
Zato pa pravim, da bom 600,- EUR pogodbene kazni “požrl”.
In občinski svetnici ob priliki pljunil v obraz …
Torej TM na rune omrežju tam ni možno naročiti? Kar je sicer razumljivo, če ima TM tam lastno omrežje. A mislim, da bojo slej ko prej vse porinili na optiko tudi preko drugih operaterjev, ker TM sam ne bo več kaj dosti lastne optike gradil.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Še enkrat - pri meni (in delu vasi) je TM na coaxu. Po tistem, ko je moja v dobrobit ostale skupnosti, “vse”’podpisala, sem šel preverjat na TM kako in kaj - po telefonu gre vse, ko pa majstri pridejo na položaj, pa se konča. “Gre”, a pod drugimi pogoji.
Zdaj se pa naši iz “občine” in en del vasi “kregajo”, ker se nočejo na “optiko” prestaviti - jaz pa imam, zaradi babe in “občega dobra” prst v riti … - skupni strošek - 750,- EUR (150 Rune priklop, 600 pogodbena kazen)- mam pa optiko v bajti …. (za piko na i, 20 m vstran od “IT centra” - jebi ga, dolga bajta …).
 
  • Jezen sem
Reactions: Seba81