Rune - izgradnja optičnega omrežja

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Jaz sem skenslal rune na 2 lokacijah. Za služnost ni pogoja, da jo dam.
V mojem kraju so jih veliko napizdili z optiko, čeprav imamo super delujoc baker.
Ta "pametni" so šli na optiko in imajo zdaj slabše hitrosti kot prej na bakru.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Jaz sem skenslal rune na 2 lokacijah. Za služnost ni pogoja, da jo dam.
V mojem kraju so jih veliko napizdili z optiko, čeprav imamo super delujoc baker.
Ta "pametni" so šli na optiko in imajo zdaj slabše hitrosti kot prej na bakru.
Super delujoč baker ni ravno samoumeven povsod. Kjer živi moja sestra super baker dela tako, da po meritvah tehnika več kot 800 Mbit DL ne moreš dobiti, paket je sicer trenutno nastavljen na 200 Mbit DL, pa se kljub temu uspe vse skupaj občasno sesuti, da DL pade na 20 Mbit do reseta modema. Optike ni v bližini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Jaz sem skenslal rune na 2 lokacijah. Za služnost ni pogoja, da jo dam.
V mojem kraju so jih veliko napizdili z optiko, čeprav imamo super delujoc baker.
Ta "pametni" so šli na optiko in imajo zdaj slabše hitrosti kot prej na bakru.
No ja, bakrena parica se ne more primerjati z optiko, kar se hitrosti tiče. Če pa operaterji "bremzajo" hitrosti na optiki, pa je nekaj drugega. Običajno se pred podpisom pogodbe pri novem ponudniku preveri parametre enega in drugega. Šele takrat se odločiš. Preden skočiš v bazen, je fino preveriti, če je v njem voda.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Dopvej 95 letni uporabnici, kako glasovno upravljati …
Tu stisni na modri gumbek pa povej keri kanal bi rada gledala v daljinec. Če ne sliši v prvo probaj še 1x.

Tak sem jaz. Ni 95 je par let majn ampak to je to. vse kaj jo zanima je tipka za povedat in glasnost, z drugim nima skrbi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Jaz sem skenslal rune na 2 lokacijah. Za služnost ni pogoja, da jo dam.
V mojem kraju so jih veliko napizdili z optiko, čeprav imamo super delujoc baker.
Ta "pametni" so šli na optiko in imajo zdaj slabše hitrosti kot prej na bakru.
Smo že o tem - če greš iz coax Telemach, na Telekomovo optiko imaš pri Telemachu za enak oz. primerljiv znesek nižje hitrosti.
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Pa še ena neumesna.. Jst bi dal pa levo jajce, da mi pridejo napeljat optiko. Pa še plačam do neke mere.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Viš jaz pa sem jim lepo napisal, da po parceli kjer iščejo moje soglasje (niti ne služnost) nas je cca 100 solastnikov, da sam sicer ne nasprotujem, če mi do fasade potegnejo cev v katero gre optika, da pa jim dam služnost ko bodo dali vsi ostali.

Rezultat - 5im so nam potegnili cevi do fasade brez soglasij in služnosti. :oops1:
 
  • Wow
Reactions: jonny77

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Preden me kateri obsodi - se zavedam, da je napaka že storjena - a vseeno vprašam.

Lansko poletje so frajerji iz Rune in naši "občinarji" en dan prileteli in zahtevali podpis "neobveznega soglasja" in da se mudi, da so stroji že pred "našo" parcelo. Seveda sta žena in stara mati podpisali - neobvezno soglasje pa ima seveda člene, med katerimi je seveda tudi obveza vpisa služnosti.

A je kakšna možnost, da se "izvlečemo"?

Dodatno še - seveda so uturili tudi v podpis pogodbe za priklop na Rune omrežje - pogodbna kazen 600,- EUR (ki jo bom verjetno požrl, ker ne morem na optiko (moram ostati na kablu - ne morem spremeniti upravljanje televizorja na box - leta ...)).
Samo kot opozorilo drugim, da je praksa Rune rahlo vprašljiva ...
Morda se lahko sklicuješ, da je podpisal nekdo, ki ni lastnik tistega kosa zemlje?
Glede 600 eur, jaz bi pustil, da napeljejo, potem pa vzel res najcenejši možen paket. Na koncu te morda pride še ceneje. Ali pa trenutni paket znižaš pa ti koristiš optiko. Ali ne moreš imeti oba priključka?

Men so spet poslal, da še vedno nimajo vseh mojih podatkov. Jim sploh nisem več odgovoril. Ker, ko sem jih nazadnje spraševal, so se delal neumne. Optiko že imam. Tako, da ne bo nihče več kopal. Glede na to kolk so hitri in resni, mi čist dol visi za njih...