a1 odstranitev njihovega modema/ruterja?

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Internet ponudnika a1 uporabljamo prek telekomovega optičnega omrežja. Rad bi se znebil njihove škatle in uporabljal samo svojo opremo. Imamo pa samo internet, brez tv in telefona in odpadejo kolobocije z vlani. Ne vem ali bo dovolj, da od a1 sfektam user/pass za pppoe dostop in vtaknem kabel iz tistega optičnega konverterja (kako se temu zares reče?) namesto v a1 ruter v svojega ali bo treba še en kup magije? Postavljanje a1 ruterja v bridge mode ni tisto, kar me zanima.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
Če imaš optiko, potem itak nimaš PPPoE. Če imaš optični konverter, potem boš verjetno lahko enostavno priklopil svojo opremo, mogoče boš moral samo MAC pofejkat.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Preden smo šli na a1 sem imel na optiki telekomov modem, ki je vzpostavljal povezavo prek pppoe oz. je prek pppoe vzostavljal povezavo moj ruter, če sem telekomovga nastavil v bridge mode. Sem prepričan, da ni pri a1 nič drugače. Ideja glede mac adrese je sicer v pravi smeri.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
T2 in ostali, ki na optiki delajo brez pppoe je korak v pravo smer. Ostalo je dinozavrsko. Telekom ima na optiki pppoe? :D
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Tu je sicer govora o Telekom optiki. Jaz imam T-2 na Telekom optiko in imam svoj router direktno povezan na tisto GPON škatlico (Innbox G23) in zadeva deluje brez problema, edino pri IPTV vmesniku so mi morali vklopiti da deluje za NAT.

Je pa direktno ethernet, brez kakšnega PPPoE.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
T2 vem, da je direktna povezava brez pppoe, pri telekomu in a1 pač ne. Tudi jaz bi rad svoj ruter priklopil direktno na gpon škatlico ampak ne vem kako to spelat, da bo špilalo pri a1.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
T2 vem, da je direktna povezava brez pppoe, pri telekomu in a1 pač ne. Tudi jaz bi rad svoj ruter priklopil direktno na gpon škatlico ampak ne vem kako to spelat, da bo špilalo pri a1.
Telekom ima na GPON škatlici definitivno klasični ethernet. Je pa potem odvisno od ponudnika, kako on ta ethernet spravi dalje. A1 očitno fura PPPoE
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Mogoče veš v katerih primerih Telekom nima pppoe na optiki?
Jaz sem bil na dveh različnih lokacijah na T-2 operaterju in Telekom optiki - enkrat stari dobri FTTH, zdaj pa GPON. Obakrat brez PPPoE.

Mogoče je to odvisno od posamezne centrale, če imajo kje še kakšno eksotično opremo?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
Jaz sem bil na dveh različnih lokacijah na T-2 operaterju in Telekom optiki - enkrat stari dobri FTTH, zdaj pa GPON. Obakrat brez PPPoE.

Mogoče je to odvisno od posamezne centrale, če imajo kje še kakšno eksotično opremo?
Enako, na Telekomu pri optiki nisem še videl primera z pppoe, ampak očitno bo res kot praviš.

Edit, slabo prebral. No kakorkoli.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Na OŠO omrežjih ima Telekom povsod PPPoE povezave. Ne vem sicer kje je logika tega, glede na to, da Multicast dela izven tega v ločenem VLANu. Mogoče preko PPPoE lažje omejujejo hitrost?