Pruh oz. kila

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz sem zaradi kompliciranosti kile, dobil dvojno mrežico ... še vsaj pol leta, sem vsake toliko občutil špikanje naokoli
smile-1.gif


Tako kot da te neki zbode, pol kak dan dva čutiš, pa spet neha ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Hvala za informacijo!

Moram pa porocati, da je spikanje ze skoraj izginilo. Iz dneva v dan je bila jakost spika manjsa, zdaj je skoraj ni vec in sem v polni kondiciji glede gibanja in obremenitev. Seveda se se se pazim.

Siva se skoraj ne vidi, najdes ga samo, ce ves, kje je.

Tako, da sem zelo zadovoljen.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Da malo obudim temo.

Pred enim tednom sem prestal operacijo desne dimeljske kile. Koliko časa od operacije ste rabili da ste bili vsaj približno mobilni?
Mene ko hodim kmalu začne močno boleti v delu pod rezom. Ko se uležem bolečina kmalu povsem izgine..
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ljudje smo razlicni ene boli vec kot druge. Odvisno tudi koliko je bila velika kila, a so ti dali mrezico ali se cep zraven... recimo povprecno boli 1 - 2 tedna. Cutis pa potem se en cas sploh ko naredis cuden gib.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Ljudje smo razlicni ene boli vec kot druge. Odvisno tudi koliko je bila velika kila, a so ti dali mrezico ali se cep zraven... recimo povprecno boli 1 - 2 tedna. Cutis pa potem se en cas sploh ko naredis cuden gib.

Razumljivo. Sem samo vprašal kakšne izkušnje imate ostali s tem... Drugače pa so mi zašili in dali mrežico.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... Drugače pa so mi zašili in dali mrežico.
Prva dva tedna čimmanj migaj in počivaj, potem pa vsaj en mesec ne pretiravaj. Da se kaj ne pretrga notri, pa te ne bo treba še enkrat "popravljat" , kot so mojega pokojnega frenda, ker se mu je zdelo vse Ok že po tednu dni ...pa je moral spet pod nož čez 3 tedne ... :zardelalter:
------------------------------------
" Tviteraši vseh dežel , združite se ... na Twitterju !!! ...NE na forumih ! ... " :gorjaca:
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Saj pazim in počivam maksimalno. Je pa tako da včasih kakšen gib tako hudo zaboli da imaš občutek, da je že nekaj narobe.. Upam da bo vsak dan manj tega.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
4 tedene sem bil kar "bolan" čutil vse, težka hoja po stopnicah, ustajanje.... potem še 2 tedna bolniške in pol počasi v službo in "se pazit"....
 

SINETIK

Zelenc'
14. dec 2019
4
0
1
Pozdravljeni,
Imam nekak podoben problem s sumom na kilo ... pred tremi tedni sem začel kašljati in to se je dogajalo nekak 10 dni da sem stalno pokašljeval tudi ponoči... občutil sem bolečino v levem predelu spodnjega dela trebuha malo nad pregibom z levo nogo... pojavila se je mala izboklina katera je na otip mehka in nič boleča ... v tem času sem normalno telovadil kot že nekaj let do sedaj. Samo breme sem zaradi hladnejših dni zmanjšal in delal bolj na ponovitvah in me ni nikoli nič bolelo ... na youtube kanalu sem zasledil tudi tole :
sedaj pa me zanima vaše mnenje oz. mnjenje kakšnega strakovanjaka, če bi se s tem res dalo izboljšati stanje ... aja pa izboklina se pojavi bolj ali manj proti večeru zjutraj ter dopoldne jo ni..
Lp
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Načeloma je takole, oz.vsaj pri meni je bilo: sprva se mi je pojavila majhna bula, bolelo ni nič. Sčasoma se je to večalo, a sem jo z roko lahko "potisnil" nazaj. Če veš, kaj se pri kili dogaja, potem boš vedel, da to je mogoče. In tudi zato dopoldan, ko se zbudiš, te bule ni, ker se čez noč tole "uleže". Ampak ...
sčasoma se bo ta bula povečevala, ker se bo opna vse bolj trgala, na koncu pa začne bolet ko pri hudiču. Ne bo ti pomagalo nič, tudi z roko tega ne moreš več potisnit nazaj, ker je odprtina pač preveč natrgana (se opravičujem, če pišem po domače, ne znam napisat bolj znanstveno).
Vsekakor se ti splača čimprej k zdravniku, jaz sem čakal skor 4 leta, na koncu je bla pa štala ... predvsem bolečine so bile strašno neprijetne. Ne moreš stat, ne sedet, tudi ležat ne ... sem se zbujal premočen, kot da bi se tuširal. Operacija je rešila vse, vgradili so mi (po mojem da) kevlar mrežico. To je blo 2000, od takrat je vse OK. Sem pa moral kake pol leta pazit, da nisem pretiraval z dvigovanjem težjih bremen (pa to ne pomeni 100 kil, gre za bistveno manjšo težo, cca. 10 kg). Kot sem že rekel, od tadaj vse OK, sedaj je enako, kot da ni bilo nič ... aja, nekaj let po operaciji se mi je zdelo, kot da me še zmeri malo bodi, zbada ...ko se je spreminjalo vreme. Malo smešno, tako pač govorijo starejši ljudje, da jih jebbe vreme, ampak je bilo res. Zadnjih 10 let pa ne čutim nič več, popolnoma nič, tudi "navidezne bolečine" ne ...
Torej, moj nasvet je, čimprej obišči zdravnika. Ni mus, se ti bo pa slej ko prej obrestovalo (EURIBOR je trenutno negativen, bo pa sčasoma - žal - zrasel/narasel :evil: )
EDIT: v mojem primeru je šlo za dimeljsko kilo (hernijo) , obstaja jih namreč več, tudi hrbtenična ...
 

SINETIK

Zelenc'
14. dec 2019
4
0
1
Načeloma je takole, oz.vsaj pri meni je bilo: sprva se mi je pojavila majhna bula, bolelo ni nič. Sčasoma se je to večalo, a sem jo z roko lahko "potisnil" nazaj. Če veš, kaj se pri kili dogaja, potem boš vedel, da to je mogoče. In tudi zato dopoldan, ko se zbudiš, te bule ni, ker se čez noč tole "uleže". Ampak ...
sčasoma se bo ta bula povečevala, ker se bo opna vse bolj trgala, na koncu pa začne bolet ko pri hudiču. Ne bo ti pomagalo nič, tudi z roko tega ne moreš več potisnit nazaj, ker je odprtina pač preveč natrgana (se opravičujem, če pišem po domače, ne znam napisat bolj znanstveno).
Vsekakor se ti splača čimprej k zdravniku, jaz sem čakal skor 4 leta, na koncu je bla pa štala ... predvsem bolečine so bile strašno neprijetne. Ne moreš stat, ne sedet, tudi ležat ne ... sem se zbujal premočen, kot da bi se tuširal. Operacija je rešila vse, vgradili so mi (po mojem da) kevlar mrežico. To je blo 2000, od takrat je vse OK. Sem pa moral kake pol leta pazit, da nisem pretiraval z dvigovanjem težjih bremen (pa to ne pomeni 100 kil, gre za bistveno manjšo težo, cca. 10 kg). Kot sem že rekel, od tadaj vse OK, sedaj je enako, kot da ni bilo nič ... aja, nekaj let po operaciji se mi je zdelo, kot da me še zmeri malo bodi, zbada ...ko se je spreminjalo vreme. Malo smešno, tako pač govorijo starejši ljudje, da jih jebbe vreme, ampak je bilo res. Zadnjih 10 let pa ne čutim nič več, popolnoma nič, tudi "navidezne bolečine" ne ...
Torej, moj nasvet je, čimprej obišči zdravnika. Ni mus, se ti bo pa slej ko prej obrestovalo (EURIBOR je trenutno negativen, bo pa sčasoma - žal - zrasel/narasel :evil: )
EDIT: v mojem primeru je šlo za dimeljsko kilo (hernijo) , obstaja jih namreč več, tudi hrbtenična ...


Zdravniku sem že pisal in čakam sedaj na datum... to v vsakem primeru grem k zdravniku... pred 5 leti sem imel popkovno hernijo in so mi samo zašili cca. 4 mesce regeneracije nič posebnega razen otečenega trebuha... posebne tehnike da si ustal brez bolečin iz pojstelje in obratno... potem sem začel telovadit in so bremena preko 100 kg... največ do sedaj je šlo do 190+ kg. Pisal sem predusem na temo tega video posnetka, če kdo meni da bi se s tem res dalo rešiti ... saj bi poskusil z vsem drugim kot operacijo katera mi bo onomogočila za 3 mesce ..
 

SINETIK

Zelenc'
14. dec 2019
4
0
1
Zdravniku sem že pisal in čakam sedaj na datum... to v vsakem primeru grem k zdravniku... pred 5 leti sem imel popkovno hernijo in so mi samo zašili cca. 4 mesce regeneracije nič posebnega razen otečenega trebuha... posebne tehnike da si ustal brez bolečin iz pojstelje in obratno... potem sem začel telovadit in so bremena preko 100 kg... največ do sedaj je šlo do 190+ kg. Pisal sem predusem na temo tega video posnetka, če kdo meni da bi se s tem res dalo rešiti ... saj bi poskusil z vsem drugim kot operacijo katera mi bo onomogočila za 3 mesce ..

Aja pa še to ... zdj tega nemorm potisniti notri (al pa neznam) tud ni tko da bi bla bulca pač da bi res blo tko vidit da je omejeno iz vseh strani pač lok spodnjega trebuha je na enem koncu mičken izbočen... če veš kaj mislim
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozdravljeni,
Imam nekak podoben problem s sumom na kilo ... pred tremi tedni sem začel kašljati in to se je dogajalo nekak 10 dni da sem stalno pokašljeval tudi ponoči... občutil sem bolečino v levem predelu spodnjega dela trebuha malo nad pregibom z levo nogo... pojavila se je mala izboklina katera je na otip mehka in nič boleča ... v tem času sem normalno telovadil kot že nekaj let do sedaj. Samo breme sem zaradi hladnejših dni zmanjšal in delal bolj na ponovitvah in me ni nikoli nič bolelo ... na youtube kanalu sem zasledil tudi tole :
sedaj pa me zanima vaše mnenje oz. mnjenje kakšnega strakovanjaka, če bi se s tem res dalo izboljšati stanje ... aja pa izboklina se pojavi bolj ali manj proti večeru zjutraj ter dopoldne jo ni..
Lp
Po mojem mnenju raztrgane trebušne prepone ne moreš zaceliti z nobeno telovadbo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.804
113
Aja pa še to ... zdj tega nemorm potisniti notri (al pa neznam) tud ni tko da bi bla bulca pač da bi res blo tko vidit da je omejeno iz vseh strani pač lok spodnjega trebuha je na enem koncu mičken izbočen... če veš kaj mislim

Do zdravnika da pogled in da napotnico za opreacijo in poiskat kje si najprej na vrsti.

Jaz sem po enem mesecu bil nazaj na fitnesu. Čutil sem seveda še, delal sem pa tudi z glavo. Tako da telovadbe ne rabiš povsem ukinit za nedoločen čas.
Nekako po treh mesecih jaz nisem več ničesar čutil.
 

SINETIK

Zelenc'
14. dec 2019
4
0
1
Do zdravnika da pogled in da napotnico za opreacijo in poiskat kje si najprej na vrsti.

Jaz sem po enem mesecu bil nazaj na fitnesu. Čutil sem seveda še, delal sem pa tudi z glavo. Tako da telovadbe ne rabiš povsem ukinit za nedoločen čas.
Nekako po treh mesecih jaz nisem več ničesar čutil.
s kakšnim kilažam si pa začel ... oz. koliko si izgubil v tem času ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.804
113
Že pozabil. Začneš po pameti, potem pa vidiš koliko čutiš. Verjetno sem kak mesec bolj previdno, potem je bilo po starem.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Koliko časa po operaciji ste imeli oteklino v predelu okoli reza? Pri meni je 1 mesec od operacije oteklina še kar prisotna. Bolečin praktično ni prisotnih sami včasih imam tak čuden občutek. Po mojem se tako čuti mrežica.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.544
2.406
113
Zadnje čase nosim 10kg gajbo drv v 2 štuk....

so kaka navadila kje, kako pravilno nosit, ker ko to berem me kar mineva vse skupaj.....

Za hrbtenico so povsod navodila....

1577016392231.png


Za tole pa nevem....
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Za tole pa nevem....
Bo treba kar malo potrpet, običajno se treba bolj pazit ene 3 mesece, čutiš pa lahko mrežico še enkrat dlje in zna tudi oteklina trajat več kot mesec, ker še posebej se treba pazit prvi mesec po operaciji. 10kil kišto drv v 2.štuk je preveč za prve mesece. Potem gre hitro na bolje ponavadi.
.... in vesele praznike :) !
------------------------------------
" ... Kako malo rabi ... da si z Linux experimenti spet kompletno usuješ komp! ... " :fredi:
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jtfc ne pretiravaj, da ti ne bodo sivali se drugic, tudi kasneje v zivljenju delaj z rezervo, ker se hitro ponovi, ko je enkrat pretrgano. Jaz mrezico se vedno cutim, ko se brijem spodaj okoli tiča, pa je par let tega. Ne vem pa kako je pri drugih?! Mnenje? Tako na otip neobcutljiva koža je. Smešen občutek.