Pruh oz. kila

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Ja pa najbrz si kaksen cajcek spil ki ti ga je mami svetovala iz revij. Trebusna stena se toliko zaceli sama kot strgana vreca krompirja. Domnevam, da niti UZ nisi naredil? Taksno pisanje prihrani za med over net

hm, nisem več živel pri starših...
napisal sem svojo lastno izkušnjo za katero stojim 110%.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ah ja.

Danes pridem na pregled k anasteziologinji, ker imam rok za operacijo v torek, 11. aprila. Prejšnji teden sem opravil laboratorijske teste, ki so jih hoteli imeti.
No, ona bi zdaj rada imela svež UZ srca, ker imam aortno insufucienco.

Potem sem šibal na Barsos po moj zadnji UZ, ki je bil 2009 in ta ji je prestar. V teh treh mesecih odkar sem bil na Iatrosu na pregledu zaradi kile in sem oddal anketo/vprašalnik, kjer sem tudi napisal glede srca, se ni nihče spomnil za UZ srca, poslali so me le nastandardni batch laboratorijskih testov in EKG srca, ki sem jih opravil v ZD Domžale.
Pa pismu, februarja sem imel zdravstveni pregled na Barsosu za medicino dela, ko bi lahko še naredili UZ srca, ampak očitno na Iatrosu tistih vprašalnikov o zdrastvenem stanju, ki ga izpolniš, nihče ne bere/pregleda.

Tako da zdaj je operacija odpovedana, jaz pa bom moral iskati kardiologa za UZ srca, operacijo pa bom prestavil na september - po počitnicah.
 

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.786
457
83
Pa si nekaj Trbovlje kritiziral.
evil.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Hehe, še dobro, da nisem šel v Trbovlje. Tam bi bil operiran v začetku februarja, doma smo bili pa cel februar bolani, ker je hčerka nosila razne viruse domov iz šole.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Moram pa zelo pohvaliti anasteziologinjo, ki se zdaj trudi najti kardiologa, ki bi me v kratkem času vzel na UZ srca, da bi ujeli še tak termin operacije, da ne bi imel uničenega poletja.
Drugače pa pač jeseni.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Kar se tiče preiskav, sploh, ker gre za ključne življenjske funkcije... bodi vesel za previdnost-skeptičnost, nezaupanje, če hočeš, ampak zdravnik hoče, zaradi tvoje varnosti, imet zadnji podatek vira, ki ga "pozna"-mu zaupa. Standardni protokol
smile-1.gif


p.s.: čim manj poskušaj sam žokot v to bulo, zadnja stvar, ki jo hočeš je, da ti to poči.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Vem, vem in jaz sem se strinjal z njo.

Problem je v tem, ker nihče ni pogledal mojega vprašalnika, kjer sem napisal, da imam aortno insuficienco in bi šel pravočasno na UZ srca, ne pa, da se to ugotovi 4 dni pred operacijo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Eto, vceraj sem bil operiran, po operaciji me je bolelo k svina kljub vsem 'napitkom', ki so mi jih dali preko infuzije, soseda skoraj nic.
Za domov sem dobil koktail receptov tablet proti bolecinam, ampak, ker sem bil odpuscen malo pred 19to uro, so bile lekarne ze zaprte, tako da sem doma vzel Naklofen 100mg s podaljsanim delovanjem, ki sem ga dobil lansko leto na Pagu, ko me je neznosno zgrabilo v krizu.
Tako dobro, kot ta prime, mi ne prime nobena protibolecinska tableta in bolecine nic ne cutim, mogoce me le malo zaskeli ob kaksnem gibu.
Nisem pa opazil, da se da tak Naklofen dobiti pri nas.

Tako da, mislim, da je najhuje mimo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jp, lansko poletje sem ga dobil v Novalji po tem, ko sem naredil napacno potezo in me je v krizu tako zagrabilo, da skoraj hoditi nisem mogel. Dobil sem dve skatlici, na Pagu porabil le eno tablico, tako da mi je ostala se ena skatlica in ena tablica.
Prime bolj kot karkoli sem vceraj dobil po operaciji, vkljucno z morfijem po cevki v zilo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Danes sem drugi dan po operaciji in sem popolnoma brez bolecin in to brez kakrsnih koli tablet. Nazadnje sem vzel Naklofen vceraj ob 18h, tako da moram reci, da sem zelo zadovoljen.
Danes dopoldne pa grem do moje zdravnice zamenjati gazo, ki je cez rez.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Dopidolor je zakon. Ko sem enkrat spoznal njegov učinek, sem ga vedno hotel. Sicer so mi hoteli prodat kaj drugega, ampak sem se na operacijski ali kasneje ponavadi zmenil za dipidolor..
Ko enkrat jokaš od bolečin, prekolnes vse svetnike in hudice, kot ti dezurc prinese dozo dipidolorja in se mu smejes preden ti spusti celo dozo ugotoviš da je to nekaj boljšega .
Seveda pa ga ne dobiš za domov, ker gre direkt v žilo z brizgo oz s PCA? črpalko. Pa kot vem je "pod ključem" in evidenca porabe oziroma nekaj takega.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi: Jp, lansko poletje sem ga dobil v Novalji po tem, ko sem naredil napacno potezo in me je v krizu tako zagrabilo, da skoraj hoditi nisem mogel.
To, da te je zagrabilo v križu, in sedaj pruh, je po mojem mišljenju isti vzrok. Svetujem ti, da ko se bo to sedaj zacelilo, da počasi začneš z raznimi vajami za utrjevanje mišic.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Eto, dva tedna po operaciji lahko porocam, da se je vse skupaj zelo dobro izteklo.

Cca kaksen teden sem jemal Naklofen priblizno 3x dnevno, ker me je drugace tisti del pod rezom bolel, ampak z Naklofenom je bilo skoraj, kot da ne bi bilo nic.
Teden nazaj so mi dali ven sive, do vceraj sem si vsakokrat po tusiranju menjal tak velik obliz, ki sem ga imel cez rez.

Zacelilo se je res zelo dobro, ze zdaj, ce ne bi vedel, kje je, siva sploh ne opazis. Po dolzini siva, pod sivom je se cutiti rahlo zatrdlino, ki verjamem, bo uplahnela.
Brez problema hodim po stopnicah, tudi nesem lahko 5 litrov mleka v vrecki, seveda sem se vedno zelo pazljiv, ampak sem polno mobilen.

Zelo sem zadovoljen s celotnim postopkom, jutri pa nazaj na delo.

Pohvaliti moram doktorico Novsakovo, ki me je operirala in njeno ekipo, ki so skrbeli za nas na dan operacije in celotno ekipo Iatrosa, ki so poskrbeli za postopek od prvega obiska pa do zadnjega pregleda, kjer so mi vzeli ven sive.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
No eto, lepo!

Bomo reki Volk sit in koza breja
wink-1.gif


Kaek pol leta (mogoče leto) boš čutil kje je mrežica.kasneje tui pod razno ne veš, plus reza ne boš več ne videl ne našel
smile-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Odlično, Novšakova je mene zrihtala po 3eh letih je6e z javnim zdr. ssistemom
zmaga.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Eno vprašanje.

Od operacije, ampak zdaj, ko bolečina v dimljah, kjer je bil rez, popušča in je to izraziteje, me če se npr. pretegnem, torej da se napnem nazaj in dam roke nad glavo in nazaj, špikne v mednožju (moč špikaste bolečine je odvisna od tega, kako daleč nazaj se pretegnem) med modnikom in nogo na levi strani, torej na tej strani, kjer sem bil operiran, vendar ne na lokaciji, kjer je bil narejen rez, ampak nižje.

Je to normalno in bo šlo s časom stran ali je to kaj takega, kar moram sporočiti na Iatros?
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Hvala za informacijo!

Ni problema, bom že potrpel, saj sem zelo zadovoljen z operacijo. Samo da vem, da bo to minilo
smile-1.gif