Pruh oz. kila

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Napaka. Kar jemlji proti bolecinam preventivno tudi ce ne boli veliko. Ta gospa nima veze z tabletami in bolecino. Kot prvo vsak dozivlja bolecino drugace, kot drugo nimajo vsi iste operacije (nekateri imajo luknjo 1cm drugi tudi 10cm), kot tretje ta gospa je.imela skurjene zivce od kemoterapije zato jo je tudi manj bolelo.
Sploh nevem kaj si hotel povedati, budi musko in trpi bolecino?
smile-1.gif
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Poglej vsaka kemija ima stranske ucinke, prvo na zelodec in na koncu tudi na samo celjenje. Pa ne, da si tudi ti podlegel lobiju ali pranju mozganov. Se zna telo samo dovolj braniti brezskrbi.
priden.gif


Najbolje preventivno ane? Samo da se obraca denar, cetudi ljudi spreminjamo v zombije.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Poglej vsaka kemija ima stranske ucinke, prvo na zelodec in na koncu tudi na samo celjenje. Pa ne, da si tudi ti podlegel lobiju ali pranju mozganov. Se zna telo samo dovolj braniti brezskrbi.
priden.gif


Najbolje preventivno ane? Samo da se obraca denar, cetudi ljudi spreminjamo v zombije.

Dzizs
uf-1.gif


Ok po operaciji ce te bo bolelo se v kis namakaj
smile-1.gif
ne zavajaj ostalih uporabnikov prosim.

Ce te manj boli se rana hitreje zaceli in hitreje okrevas po operaciji. Ker se telo ne ukvarja z bolecino vse sile usmeri v celjenje rane in okrevanje. Tako po domace povedano.

Ti pa kakor hoces
smile-1.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Imel podoben primer pred 5-imi leti.
OK, jaz nisem ničesar dvigal, se raztegoval... ..nastala dimeljska kila kar "sama od sebe".
.
V Rožni je bila čakalna doba 3 mesece, Petra Držaja podobno+še dva dodatna BV pregleda, kao posebej pri anesteziologu in še pri enemu - pač javni sektor, delajo sami sebi delo.
Poklical v torek na Parmovo k "Kirurgija Bitenc", v četrtek pregled in naslednji četrtek pod nož na Golniku - vse na napotnico.
Sem pa bil deležen "kompletne" narkoze. Ne vem, na osnovi česa se to odločijo?
Prespal v bolnici in naslednje jutro domov.
.
Kakšen teden dni bil res bolj kisel - bolel vsak premik - potem pa je bilo počasi bolje. V 10 dneh že v službi - pisarna.
Po kakšnih 2 mesecih BP.
Se mi pa še vedno ob kakšni "spremembi vremena" zdi, da "notri nekaj čutim", ampak je zaenkrat vse OK
smile-1.gif
.
Mrežica drži
smile-1.gif
.
.
Dobro opravi in čim hitrejše okrevanje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Kar se kile tiče in protibolečinskih tablet...za tam se ne spomnim če smo kaj dobili ( korošok), doma sem jo jaz vzel samo prvi večer. Potem več ne, ker ni bolelo. Boli ko se premakneš a tam tudi tableta ne pomaga.

Glede pišanja
grin1.gif
. Psiha.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Hvala vsem za informacije. Operacije se že veselim
hysterical-1.gif


Trenutne čakalne dobe pa so sledeče:

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sem danes klical v Trbovlje, oglasila se je ena zelo prijazna teta, ki mi je vse razložila, rekla, da naj kar pridem, ko mi paše, da se bom pogovoril s kirurgom in potem naprej.
Sem klical na IATROS, kjer sem dobil avtomatsko tajnico, ki mi je rekla, naj po pošti pošljem original napotnico in potem čakam...

Sem se odločil, da grem jutri v Trbovlje. Poleg tega, da so prijazni imajo tudi najkrajšo čakalno vrsto. Poleg tega mi je pa sodelavec, čigar punca dela v UKC-ju rekel, da mu je povedala, da so v Trbovljah dobri kirurgi za kile.

P.S.: Pa še polnilna postaja za EV-je je par 100m stran
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Moj fotr je bil tam za žolč in je bil zelo zadovoljen, tako s storitvijo kot osebjem, pa takoj je bil na vrsti.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Koliko casa bos notri? Jaz sem sel na iatros osebno, odnesel napotnico, dobil sestanek cez 1 teden, pogovor z anesteziologinjo, pregledal me je kirurg in dolocili datum.
Kakor komu, poseg ni tako rutinski kot si mnogi predstavljajo, da zasijes zakelj krompirja in fertik. Povrsnost se hitro kaznuje s ponovitvijo. Kolega, je ze 5x na isti strani operiral - 3x v novem mestu, 2x ukcju. Pa ima isto delo kot jaz.

Ok vazn, da imas avto kje polniti tacajt. To je najbolj pomembno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sem bil v Trbovljah in sem bil razočaran, tako da sem že bil na Iatrosu, kjer sem oddal napotnico in čez en teden imam pregled.

V dveh urah, kolikor sem v Trbovljah čakal, ni šel nihče od čakajočih v ambulanto, bilo je 10 folka še pred mano, tako da sva jaz in še en ljubljančan, vzela napotnici in odšla. Ko sva vprašala sestro, zakaj ne gre nihče notri (zdravnik je prihajal za par minut v ambulanto in potem odšel), je rekla, da ima neke druge opravke. Ok, razumem, da ima pač druge prioritete, ampak vseeno bi lahko naročali na kakšno uro.

Poleg tega je cesta do Trbovelj kar zjahana, od glavne ceste do centra še posebej, tako da glede na to, da je nekdo omenil, da na vožnji domov čutiš vsako luknjo na cesti, je še dodalo odločitvi, da bi bilo tole premučno.

V Iatrosu sem naročen na dan in na uro, pa še iz službe imam peš 15 minut do Iatrosa, do doma pa 15 minut vožnje po lepi cesti.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Bravo...pojdi tam kjer ti je blizu. Na poti domov boš vedel zakaj!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jp, so mi te besede odmevale, ko sem se peljal v Trbovlje in nazaj
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Kolikor vem so bili včasih problemi ker se je sešilo skupaj. In se je rado ponovilo. Zdaj ko se vstavi mrežico do ponovnih posegov praktično več ne prihaja.

Včasih pride prav tudi kaka stvar iz gradbeništva ( armirna mreža).
grin1.gif
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Mislim, da imate prav vsi.
Treba je vedeti, da se je postopek v zadnjem času spremenil in da, odkar vstavljajo kevlar (nekaj v tem kontekstu, nisem prepričan???) mrežice, do ponovne poškodbe (na istem mestu) skorajda ne more priti. Torej, v tem primeru ima Doktorz še kako prav.
Če pa se vrnemo 20 in več let nazaj, pa imajo prav tisti, ki sporočajo, da se je kila/pruh/hernija lahko ponovila tudi večkrat. Naprimer meni. Prej dvakrat, ko so mi tretjič vstavili "vstaviimemateriala" mrežico, se je zadeva stabilizirala in do poškodb ne prihaja več (beri: ponovnega nastanka kile/pruha/hernije). Vsaj ne na istem mestu. Upam pa, da se ne bo (kdaj nekoč) pojavila na kakem drugem mestu ...
d055.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Oče je nekaj desetletij nazaj bil operiran na eni strani, potem čez nekaj let se je pojavila kila še na drugi strani.

Jaz sem bil na vrsti ene dobri dve leti nazaj. Dvigal škatle cca 22kg težke... Dimeljska kila, čreva so "padla dol" in se zataknila.

Sem šel na urgenco zaradi bolečin, je rekel doktor da mi bodo dali injekcijo in pospravili čreva nazaj noter. Potem pa bomlahko čakal na operacijo. Inekcijo sem dobil, a čreva niso mogli porinit nazaj.
Tako sem bil premeščen v sobo, čez 20 minut obrit in že na poti v operacijsko. Zvečer sem se zbudil v sobi, brez bolečin. Dokler nisem se premaknil
smile-1.gif


Pot do 4metre oddaljenega wc je bila dolga. Ko sem prvič ustal s postelje sem mislil da mi bo vse iz trebuha dol ven padlo
smile-1.gif

Rez je bil cca 8cm dolg, rekli so mi da so vstavili dvojno mrežico, ker je bila mrena slaba.
5 dni sem počival v bolnici, potem pa počasi domov ... počutil sem se kot 80letnik, s počasno hojo in slow motion gibanjem.
smile-1.gif


5km do doma v P206 je bila še kar solidnih, z malo bolečinami. Hoja po stopnicah malo bolj zahtevna, ustajat s postelje pa sem se naučil "na komolec" da ne obremenjuješ trebušnih mišic.

Mesec in pol bolniške sem dobil, potem pa vsaj pol leta sem se šparal in res pazil kako kaj dvigam. Še eno leto po operaciji sem občasno čutil, da tam kjer je rez ni vse original kot je bilo.

Dobro da je šlo mimo
smile-1.gif
ne bi pa še enkrat ponavljal vaje... upam da ne.

S prebavo nimam težav, moreš pa po operaciji pazit da lepo teče, da nisi slučajno zaprt. Ker ne smeš pritiskat
smile-1.gif