Pruh oz. kila

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Izgleda, da sem fasal pruh.

Na ledu mi je ena noga zdrsnila in sem se moral na hitro ujeti za ravnotežje, da nisem padel.

Naredila se mi je pribložno taka izboklina, kot je na tejle fotki:
33e014b78b.jpg


Bolečine ni bilo in tudi sedaj me ne boli.

V petek sem že bil pri zdravnici in dobil napotnico.

Malo sem pogledal čakalne dobe in najkrajša je v Trbovljah, alternativa pa mi je tudi IATROS na Parmovi v Ljubljani.
Mogoče ve, ali je so v Trbovljah dobri oz. se mi bolj splača počakati še dodatnih 20 dni za IATROS?

Kakšen je postopek? Kot sem bral, se menda da celo to nazaj poriniti v trebušno votlino, ampak, koliko sem jaz poskušal, nisem zatipal ničesar čvrstejšega oz. da bi mi uspelo poriniti nazaj notri.
Koliko časa po morebitni operaciji moram počivati?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
V Iatrosu so najboljši proktologi v državi, dr. Košorok je živa legenda. Kako dobri so pri operacijah kile ne vem, vendar bi sam vsekakor šel k njim
zmaga.gif
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Košorok te zagotovo ne bo operiral razen, ce cakas plus eno leto. Operacija je itak rutinska ceravno ne gre podcenjevati. Meni je mojster na Iatrosu zasil in vstavil mrezico, kar ni obicajno. Ali eno ali drugo. Laparoskopije ti nihce ne bo delal, razen ce si na ti z Bitencem. Gre kar lepo klasika, spinalni blok, skalpel in mesarija.
Pa cimprej samoplacnisko na ultrazvok, da se postavis v vrsto. Dlje odlasas vecji bo rez, daljse okrevanje in vecja moznost ponovite.
Drzi se.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Hvala za informacije!

Koliko pa je cas okrevanja? Tako, na palec.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pri iatrosu gres domov isti dan, vsaka luknja na cesti, ko se vozis, kot sopotnik seveda, je krizev pot.. jaz sem mislil, da bom tekel v roku enega tedna ampak je trajalo mesec dni. Po dobrem tednu uspes hoditi na sprehode. V treh hitra hoja. Ce imas fizicno delo si ok v dveh mesecih, mesano delo v enem mesecu. Za pisarnisko delo zakljucis bolnisko po max 14 dneh. Morda je pri drugih drugace, sam sem imel kar veliko rano, 18cm rez. Kot carski rez.

Seksas ne stirinajst dni min, vsaka drugacna obdelava je malo boleca in precej bolj intenziven zakljucek.
evil.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Hvala za informacije
smile-1.gif


Preko sluzbe smo nezgodno zavarovani. Lahko za tako poskodbo oz. okrevanje po operaciji uveljavljas nezgodno zavarovanje?
 

B81

22. jul 2007
34.479
8.955
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Hvala za informacije!

Koliko pa je cas okrevanja? Tako, na palec.

Kolega je hotel čez dva dni že na fitnes, ampak se ga je potem vseeno raje izogibal kaka dva meseca.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Glede na to, da si dobil že resne odgovore: a tista razpoka v koraku se ti je tudi pojavila? Ker tisto,"popraviti" bo bolj za.jebano!
evil.gif


Čimprejšnje okrevanje ti želim.
pozdrav.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Hvala za informacije!

Koliko pa je cas okrevanja? Tako, na palec.

Kolega je hotel čez dva dni že na fitnes, ampak se ga je potem vseeno raje izogibal kaka dva meseca.

Hvala za informacijo! Meni bo zadosti, da bom giben po stanovanju in da bom lahko sam poskrbel zase in sel na sprehod.

Drugace pa hvala vsem za odgovore. Porocam, kako bo.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Pa neke 3 dni se bos tezko gibal po 14 dneh bos ze normalno gibal. 1 mesec nesmes nic tezkega dvigovati. Imas ze temo dimeljska kila tam si preberi isto je to. Pravijo da ce si operiran v lokalni anesteziji da manj boli po operaciji. Sam sem bil operiran v lokalni in splosni se mi tudi zdi da je bilo bolje v lokalni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Imas ze temo dimeljska kila tam si preberi isto je to.

Sem že iskal preden sem odprl novo temo, a nisem našel.


Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Pa neke 3 dni se bos tezko gibal po 14 dneh bos ze normalno gibal. 1 mesec nesmes nic tezkega dvigovati.

Kaj je to 'težkega'? Je 5 litrov mleka pretežko? Samo tako, da vem, da se pripravim.

P.S.: Lahko za bolečine, ki se bodo pojavile po operaciji, uporabljam kakšen Naklofen?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Jaz bi se Trbovelj izogibal. razmišljam tako generalno. Tega oddelka sicer ne poznam, ampak....
Če se mi kdaj kaj zgodi , uradno padem na urgenco v Trbovlje. Ampak vem, da tja ne grem pri polni zavesti. Tudi zdravnika zaradi tega raje v Domžalah držim kot da ga menjan za Litijskega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Poseg:. Pobrijejo, lokalna anestezija, na mestu kile zareže cca. 4 cm, porihra (vstavi mrežico), zašije in to je cca to. Počakaš da mine anestezija, greš pišat...pri Košoroku greš nato domov v bolnišnicah običajno še prespiš.
Pri prvi opciji rabiš šoferja, ker sam ne boš v stanju ( pritiskat na pedala). Če ni zapletov je kak dan ali dva zeeelo problematično vsakršno vstajanje oz. dviganje. Nato gre zadeva drastično na boljše. Mrežico čutiš kar dolgo časa...vsaj pol leta a na koncu niti tega več ne.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Hvala vsem za informacije!

Jutri bom takoj zjutraj kontaktiral IATROS.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ne obicajno gres isti dan zvecer domov prespis samo se ce so kaksne komplikacije- ce negres lulat, prevec boli.... rabis soferja ja ki te pride na oddelek iskat in mora podpisat da te je on prevzel.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
5l mleka ti bo se nekaj casa pretezko. Ce se le da, ne jemlji nicesar proti bolecinam. Bi rekel, da bodi dec, ampak vidim v zdravstvu, da zenske res lazje prenasajo bolecine. Za info, zraven mene je lezala starejsa gospa, isti poseg... Sem gruntal ali naj zaldiar pogoltnem pa se pogovarjava in pravi, kako se ima fino, da vsaj en dan lahko prelezi v miru. Da ni to nic taksnega v primerjavi z ostalimi zadevami, ki jih je imela..prebolela raka dvakrat, kemoterapije, zlomljen kolk.. no pa sem zdrzal.

Se opozorilo. Operiraj se popolnoma zdrav, najbolje proti poletju...bohnedaj, da kihas ali kasljas, ker potem bos videl kaj je to bolecina 11/10. Lastne izkusnje, ko sem smrkav sel decembra pod noz.
evil.gif