Poraba elektrike

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
450 je itak malo porabe...3je zaoravimo 650 kwh mesecno. Drugace pa dajte se en stevec v omarico, bral pa sem, da lahko ti elektronski lazejo na polno.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.431
113
Jaz pa sem slišal da ravno tile elektronski vse zamerijo oni stari pa male tokove sploh ne. Led žarnice stand by itd.


Saj drugače nam jih tile majstri iz elektra ne bi montirali pa si stroškov delali.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Jaz pa sem slišal da ravno tile elektronski vse zamerijo oni stari pa male tokove sploh ne. Led žarnice stand by itd.


Saj drugače nam jih tile majstri iz elektra ne bi montirali pa si stroškov delali.


To drži. Stare števce si z idealnimi pogoji lahko prepričal da stojijo, kljub neki sicer nizki konstantni porabi.

Novi znajo merit vse in to vsekakor točno oz. v okviru certifikacije, samo vprašanje kako štejejo dejansko obračunano energijo. Štejejo namreč lahko tudi jalovo energijo in potem na podlagi programske logike odštevajo enote. Tu je pa sedaj problem če z "nekakovostnimi" porabniki delaš šum na omrežju in števci to štejejo kot višjo porabo. Dejanska poraba pri tebi doma je sice res nižja od zabeležene na števcu, je pa potrebno vedet da z kvarjenjem sinusoide dejansko povzročaš večjo porabo drugje v omrežju ... tako da realno, če imaš take naprave, ki tako kvarijo omrežje da ti števec šteje večjo porabo od dejanske je čisto prav da plačuješ (vsekakor pa zakonska podlaga za to ne obstaja, po drugi strani po pravilih bi te ob takih kršitvah moral elektro enostavno opozorit in potem če težave ne odpraviš odklopit).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.340
5.371
113
ne vem, če je že, ampak enkrat sem nekaj ujela, da bo evropa začela malo regulirati in prepovedala prodajo izdelkov (najbrž tudi proizvodnjo znotraj nje), ki bi se preveč zafrkavali z jalovo energijo. Že sedaj težko kupiš kaj s cos fi nižje od 0,9, že vsaka reč ima power factor corrector. Drugo je seveda uvoz z daljnega vzhoda, kjer je texas hujši od tistega z daljnega zahoda.

Snemalnik res ni. sem mislila, da bo več kuril in potiho njega krivila. Ampak dela z 11,5W. Bom v naslednjo preverila Aje velikih hladilnih porabnikov.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
ne vem, če je že, ampak enkrat sem nekaj ujela, da bo evropa začela malo regulirati in prepovedala prodajo izdelkov (najbrž tudi proizvodnjo znotraj nje), ki bi se preveč zafrkavali z jalovo energijo. Že sedaj težko kupiš kaj s cos fi nižje od 0,9, že vsaka reč ima power factor corrector. Drugo je seveda uvoz z daljnega vzhoda, kjer je texas hujši od tistega z daljnega zahoda.

Snemalnik res ni. sem mislila, da bo več kuril in potiho njega krivila. Ampak dela z 11,5W. Bom v naslednjo preverila Aje velikih hladilnih porabnikov.
Aaaaaaaa! Jabe, ti nis ženska!
 
  • Haha
Reactions: AndrejEnej

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.340
5.371
113
5 let. Hiša novogradnja... Ko smo notri itak ne morem nikakor vedeti, preveč stvari se dogaja. Zdaj ko sem z dopusta prišla, pa prvič res bila pozorna, pa sem se pač malo povprašala. Ker to se mi je pač veliko zdelo.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Jabe, mal sem prebral samo tvoje poste in kar imaš v bajti priklopljeno in kaj vse imate,...nisem stručko za številke sam mislim, da si lahko sam tih.V stanovanju smo imeli 1x35 varovalko, vse na elektriko in 60 do 65 položnice. Sedaj v bajti 3x20 cca 20 ali kak evro gor. Je pa res da ni nekih uporabnikov, ker smo še v prenovi. Pozimi smo imeli švoh 50 evričev samo je pri starem oknu v kopalnici bil el. radiator prižgan 24 ur na dan.
Pri tastarih smo imeli od pamti veka 3x25 in smo ugotovil, da je to totalna bedarija. Se je položnica kr zmanjšala, ko smo šli na 3x20. Pacrk ni ven metal, čeprav so stroji ostal isti. Cirkular, puhalnik, šrotar, kompresor,...... Res rabte 3x 25?
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
enostavno ti tvoji izračuni/meritve fušajo... mi smo imeli junija 250 kwh (pa nas nič skoraj ni bilo doma, brat je mal skvotal), julij pa 291 (smo bili doma) (v zimskih mesecih pa med 500 in 800kWh- za občutek. Imamo pa tudi 3x 25.
Ti in Jabe - a res rabite 3x25A? Ker pri nas je bila poraba pozimi tudi že preko 3 MWh (3000kWh), pa smo na 3x20A, pa še ni nič vn vrglo. No sej logično, saj je povprečna moč tudi pri tako visoki porabi le nekaj nad 4kW in imaš dejansko še vsaj x3 rezerve, seveda če imaš vsaj približno ok razporejene porabnike po fazah skoraj more it to skozi.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Pa vsi porabniki delujejo ok? Pri nas je skrinja "v okvari." Sem slučajno enkrat opazila, da je malo premraz notri in smo ugotovili, da kompresor ves čas dela. namesto, da bi kurila tistih 120 W samo občasno, dela to 24/7.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.340
5.371
113
nope, prešteti so že...:rolleyes:
delajo tudi...

koliko je pa zares Ajev in ne morebiti Djev pa naslednjič
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.340
5.371
113
Ajajajaja.... Ganz nova Beko A doppel plus skrinja. 3kwh/dan. Notri vse zamrznjeno. V tem času ko je stevec gor, ne vem če je bila sploh kaj odprta. Zadeva laufa skos. Zdaj je vklopljen eco gumb, malenkost se pozna.