Pes ubil otroka

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
"V resnici", .. ne, niso imeli premalo opreme, drugi rešilni avto je prišel samo družbo delat prvemu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Članek korektno razloži, kako je najbrž bilo. Viri v zdravstvu niso neomejeni in nikjer ni neomejeno število ekip v pripravljenosti.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Članek korektno razloži, kako je najbrž bilo. Viri v zdravstvu niso neomejeni in nikjer ni neomejeno število ekip v pripravljenosti.
Čaki... izjavi "ni res da prvi reševalec ne bi imel dovolj opreme, na kraj dogodka je prišel ob xx:xx ..." "potem pa je čez xx minut na kraj dogodka prišlo še drugo reševalno vozilo". - če se eno odzove in ni potrebe po dodatni opremi navadno drugo ne pride.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
BuDi: Če si pismen, si lahko prebral, da prvo vozilo ni bilo reševalno vozilo. Lahko si prebral tudi, kdaj je zdravnik kontaktiral reševalno ekipo in verjetno ni bila prva njegova naloga, ko je prišel na mesto nesreče, da reševalno ekipo odpove, ker je on uspel prej priti tja.
Dogajanje je opisano logično, scenarij je verjeten. Če se je res tako zgodilo, pa jaz ne vem.

Reševalnih vozil in zdravniških ekip ne bi potrebovali, če pes ne bi bil otroku dostopen. Meni je bistveno samo to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nič se ne piše o tem, kaj se je RES ZGODILO, ne kaj so dohtarji počeli.
Mimogrede, tole gre že v iberture....
Torej je problem, ker se je dalo fizično priti do psa. A če je v pesjaku in mu daš roko noter in ti jo odgrizne, je tudi odgovornost lastnika?
Kaj pa dostop do ceste?
Železnice?
Potoka, reke?
Kaj pa živina ali konji na paši?
Kaj pa kakšna kmetija, kjer je možno neovirano priti do živine ali prašičev?
Kaj pa v gozdu (možno je, da se odlomi veja in ti pade na glavo, ali pa sam plezaš na drevo, padeš dol in se ubiješ)?
Kaj pa gradbišča?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Vem, da če imaš dejavnost živalskega vrta, je resen problem, če lahko žival otroka ugrizne, ker mreža ni dovolj gosta. To sicer že razni inšpekcijski nadzori poskušajo preprečiti. Ne dvomim, da je lastnik psa kriv, če ima ograjo ob cesti tako, da lahko kdo do psa stegne roko in ga pes poškoduje. O tem je brez veze razpredati, zakonodaja je taka. Kdor ima žival, se je mora zavedati. Načeloma so predpisi zato, da bi bilo takih nesreč čim manj.

Torej je problem, ker se je dalo fizično priti do psa. A če je v pesjaku in mu daš roko noter in ti jo odgrizne, je tudi odgovornost lastnika?
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Nič se ne piše o tem, kaj se je RES ZGODILO, ne kaj so dohtarji počeli.
Mimogrede, tole gre že v iberture....
Torej je problem, ker se je dalo fizično priti do psa. A če je v pesjaku in mu daš roko noter in ti jo odgrizne, je tudi odgovornost lastnika?
Kaj pa dostop do ceste?
Železnice?
Potoka, reke?
Kaj pa živina ali konji na paši?
Kaj pa kakšna kmetija, kjer je možno neovirano priti do živine ali prašičev?
Kaj pa v gozdu (možno je, da se odlomi veja in ti pade na glavo, ali pa sam plezaš na drevo, padeš dol in se ubiješ)?
Kaj pa gradbišča?
Dandanes imamo "pametno" že vse od telefonov, pralnih strojev itd...
...samo pametnih ljudi je vedno manj in manj.
Naj kakšen psiholog pojasni, kaj je to v človeški naravi, da večina populacije noče razmišljati/uporabljati možganov in se na vse kriplje trudi to "neljubo opravilo" prevaliti komu drugemu - običajno državi, itak...
.
Sorry za off.
 
Nazadnje urejeno:

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Naj kakšen psiholog pojasni, kaj je to v človeški naravi, da večina populacije noče razmišljati/uporabljati možganov in ne na vse kriplje trudi to "neljubo opravilo" prevaliti komu drugemu - običajno državi, itak...
.
Sorry za off.
Laično bi rekel, da je to zaradi izobilja, v katerem živimo, vedno manj potrebno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pes naj bi bil neposredni krivec za smrt žrtve.


R.I.P. obema!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tako ! :mad: Najboljši indijanec je mrtev indijanec! :mad:

To je tudi prava priložnost, da se nekatere idiotske zadeve tudi pravno formalno uredi. Ker - v tem primeru, je kriva pač uboga punčka sama, če greš pa glodat kost naprej, pa kar njeni starši, ker je niso pravočasno naučili, da se ne hodi nepovabljeno na tuja dvorišča.

Oz. , da si uradno odgovoren za svojega otroka do izpolnjene njegove polnoletnosti - potem se naj pa sam znajde :obesise: .

Preklemanski pedri, iz ene nedolžne žrtve ste naredili kar dve. Obe enako nedolžni :mad: .

Hudič naj vzame tistega, ki je usmrtitev psa zapovedal in tistega, ki jo je izvršil!
 
Nazadnje uredil moderator:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako ! :mad: Najboljši indijanec je mrtev indijanec! :mad:

To je tudi prava priložnost, da se nekatere idiotske zadeve tudi pravno formalno uredi. Ker - v tem primeru, je kriva pač uboga punčka sama, če greš pa glodat kost naprej, pa kar njeni starši, ker je niso pravočasno naučili, da se ne hodi nepovabljeno na tuja dvorišča.

Oz. , da si uradno odgovoren za svojega otroka do izpolnjene njegove polnoletnosti - potem se naj pa sam znajde :obesise: .

Preklemanski pedri, iz ene nedolžne žrtve ste naredili kar dve. Obe enako nedolžni :mad: .

Hudič naj vzame tistega, ki je usmrtitev psa zapovedal in tistega, ki jo je izvršil!
Vse se strinjam, z rdečo pa boš moral precej nazaj zakonodajalca poiskat. ;)

Mogoče je treba na celo zgodbo pogledat iz širšega zornega kota in jo začet spremljat od priselitve deklice z družino iz tujine, nabave njihovega psa, ki so ga potem dali iz družine, kar je deklica zelo, zelo slabo prenesla, "iskanje nadomestnega psa" s strani deklice, potencialno draženje psa, padec zaradi verige na psa, pasja reakcija,...

Ne trdim, da je vse napisano 100% res ker je zbrano iz različnih virov, bi pa lahko tak scenarij pripeljal do smrti deklice in posledično psa. Že ena smrt je bila zelo preveč, dve pa toliko bolj.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Medveda mas lahko doma na verigi na dvoriscu?
Volka mas lahko doma na dvoriscu?
Psa, ki pogrize cloveka do smrti, mas pa lahko?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

igi

Guru
13. okt 2007
5.368
995
113
Celje
Obišči stran
srecam zadnjic sodelavko v lidli, kjer sem med drugim kuoil macjo hrano. Se je zgrazala, da ona ne kupuje hrane za zivali v lidlu da si zival zasluzi kvalitetno hrano, sama pa zase nabasala celo fasungo iz lidla. Razumi kdor more.

Sam veš, sodelavka je imela kar prav, kar ti je povedala. Ne želim pametovati (ker je pač tako naneslo, da sem sedaj v tem poslu), ampak enkrat si vzemi čas in poglej deklaracije. Ker če gledaš, da v Lidlu lahko dobiš 15 kil pasje hrane za 7€ to pomeni, da stane kila 0,5€. Bemtiš, zemlja za rože je dražja. Že to ti lahko da misliti, kaj dobi pes/mačka v tem primeru. Tu gre dejansko za to, da nekdo plača proizvajalcu te hrane, da se znebi teh "odpadkov". No tega si res ne želiš dajati svojemu psu/mački. Na deklaraciji piše "do 4% klavniških odpadkov" DO 4%!!! vse ostalo so pa "smeti"...

Če s slabo hrano pridelaš samo 1 obisk pri veterinarju na leto, si s tem izgubil več, kot bi te stala razlika do bolj kvalitetne hrane.

Še manj so mi jasni ljudje, ki v nakup psa/mačke investirajo več 1000€, potem pa nimajo za korektno hrano, ki stane eno kavico na dan za povprečnega psa. Pa ni treba najdražje. Samo deklaracijo je potrebno prebrati in vzeti tisto, ki ima vsaj nekaj mesa not.

Pač ko se odločiš za neko žival, bi bilo pravilno, da se zavedaš, da to prinese stroške (hrana, igrače, šolanje, veterinarska oskrba...). In nek povprečen pes te hitro stane nad 1000€/letno. Mačka pa mogoče dobro polovico tega zneska.

In če bo kdo rabil info kako ločiti dobro od slabega sem kadarkoli na voljo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.557
2.413
113
1617391713140.png