Pes ubil otroka

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, če govorimo o huskiju/malamutu ipd, potem bo ta sredi -20 najbolj užival. zunaj seveda. če govorimo o eni čivavi, je njen prostor znotraj hiše. ne moreš primerjati oz enačiti vseh pasem. načeloma jaz nimam rad verig, ampak...če je ograjeno dvorišče, je pes lahko na verigi, cca 10 metrov (oz po zakonu) in se lahko giblje znotraj tega ograjenega dvorišča. seveda mora imeti tudi kletko, v katero se skrije. ampak! zaželjeno je seveda, da vsaj enkrat ali dvakrat na dan tega psa malo sprehodimo!!!
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Od sestre psi pred 9 niti s pojstle ne vstanejo kaj šele da bi šli vn. Pa je poleti vrt odprt pa ne pomisli ka bi šla na sonce :) ta starejša se na sprehod noče it. Se poserje pa hoče nazaj na kavč :D Sploh če je kak slabs vreme. :)
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Tale tema je mal prerasla v kdo ma daljšega. Pes je živau, če govorimo o pesih, ki jih pogledamo/božamo s rešpektom. Ne tiste male cucke, ki dejansko cele dneve sam bevskajo in skačejo v noge kao. Pes kot normalna živau spada ven, zunaj pa rabi svoj plac in eni več drugi manj gibanje.
Stavim, da vsak iz vasi je že doživel vgriz psa in zaradi tega se pač ne bojiš psov. Le bl pametno pristopiš do teh "hišnih lubljenčkov". Po enih trditvah tukaj bi mogel pes vsaj enga v hiši pogrist do smrti, ker je zunaj cele dneve?! Pesi so tudi ena dobra slika lastnikov. Vsaj jaz vidim kako se do njih pobnašajo lastniki. Tukaj je nega, vzgoja, karakter,...
Mi smo mel skos cucke, mešančke. Ogromne po velikosti in za v košaro. Najhujši pretepači al pa vsaj špetir naredit, je bil majhen cucek. Ta veliki so bili temu primerno obravnavani. Enostavno nisi hotel k njemu, ker je bil velik, pa čeprov te je komaj čakal, da prideš do njega in ga crkljaš. To predvsem za tujce mislim. So pa ta veliki tudi nekaj nakazali. Njihov teritorij. Če je bil pes izven svojega ozemlja, je bil pićka. Na svojem pa ni yebal sistema. Še vedno, naši so bili ene velke cartke. Če smo bili doma. Opa, ja točno tako. Lohk si jih tudi za rep vlekel ali kot je nekdo napisal, mu vzel obrok, ni nič naredil. Če pa nas ni bilo doma, no potem je kak okvir pač mogel počakat par ur, da se je nekdo privlekel domov. Brez vgriza.
To so bili psi mešančki, brez šol, brez papirjev. Ajd cepljenje pa to ja. Dejansko vzgoja po kmečko.
In tukaj, če je deklica zalutala v njegov teritorij, ko je bil privezan in da je ni poznal mi je na žalost čist jasen rezultat. Če se je deklica zaplela v ketno in če je ta marcina se sam hotela odmaknit je rezultat znan.
Ne opravičujem psa, ker prvič ne poznam zgodbe, drugič inernet naredi svoje in tretje teh psov dejansko ne maram. Ogromno čejev ali če je bil ta cuck vzgojen kot v naših cajtih psi na vasi, potem ne moreš dejansko na nobenga pokazat s prston da je kriv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Dokler je v nasem bloku vec psov kot otrok ti je jasno da smo kot civilizacija zabluzili.... srecam zadnjic sodelavko v lidli, kjer sem med drugim kuoil macjo hrano. Se je zgrazala, da ona ne kupuje hrane za zivali v lidlu da si zival zasluzi kvalitetno hrano, sama pa zase nabasala celo fasungo iz lidla. Razumi kdor more.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kot rečeno, veliko odvisno od pasme.
In od danosti. Nekdo v bloku v tretjem štuku ima psa težko zunaj... na vasi pa tudi ni ravno običajno imeti psa v bajti, sploh če gre za kak večji model.
Mi smo v bajti, psica je zunaj, ko smo zunaj tudi mi, je spuščena, sicer v pesjaku.
Pravzaprav tudi ne vidim fore, da bi bila v bajti, sploh med tednom ko nas pol dneva ni doma (z izjemo trenutne situacije).
Je mešanka med border collie-jem in "ovčarjem", dlake ima ene tolk kot kaka bolj severna sorta. Zebe je IMHO ne, ker se mi pri globokem minusu fukne v vodo, jo preplava in - potem ko jo pokličem - ponovi vajo še v kontra smer. :valjamse: No, v takem primeru gre za kak dan v garažo da se posuši.
BTW: naslednjič ko se boste basali s čevapi ali burgerji nikar pozabit ubogih kravc, piščančkov in pujskov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Pes je krdelska žival zato ne more biti sam. Našo družino ima za svojo krdelo in je logično, da hoče biti z nami v družbi.
Po noči spi v hiši v dnevni sobi. V boksu je izjemoma zaradio varnost, če moramo kam oditi.
Ne, ne pobegne ven pri odprtih vratih, razen če vidi mačko mimo bežati. :D
Celo nasprotno. Od zunaj pri balkonskih vratih kaže (z govorico telesa) da hoče noter..
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in LjuboB

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.724
113
blizu močvirne prestolnice
Dokler je v nasem bloku vec psov kot otrok ti je jasno da smo kot civilizacija zabluzili.... srecam zadnjic sodelavko v lidli, kjer sem med drugim kuoil macjo hrano. Se je zgrazala, da ona ne kupuje hrane za zivali v lidlu da si zival zasluzi kvalitetno hrano, sama pa zase nabasala celo fasungo iz lidla. Razumi kdor more.
Potem ko se je tema izpela je prišlo do klasičnega krega.
Čestitke doctorz. Prvi post kater daje človeku nekaj za razmislek. Da ni sram ljudi, podpirajo splave katere delajo po tekočem traku, za žvau pa bi se ubili.Pes ja za ven. Tisti ščeneti niso psi in ne vem zakaj jih folk sploh ima. Aja saj res, namesto otroka. Pes je umazan, v primerjavi z mačkom in nekateri imajo take pse v svojih posteljah . Bolana scena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Pravzaprav je point, naj se vsak briga zase. Tisti, ki želi imeti psa v postelji ali na kavču, naj ga zaradi mene ima, hkrati mi naj ne nabija, da ima on prav, jaz pa ne.
Tisti, ki imajo pse na kavču, ti nabijajo, da bi ti tudi moral imeti enega?
Do sedaj sem v vsaki pasji temi videl samo promet v drugo smer (ne nujno tvoj).