Pes ubil otroka

I

Izbrisan uporabnik #9334

Če je pes na ketni, pa še na lastnem dvorišču, je tu on gospodar. Žal otrok tega ni vedel.

Nekateri bi vso naravo okoli nas počlovečili, pa ne gre tako. Tudi vlak je ukročeno privezan na tire, ga bomo šli sedaj likvidirat, ker je nekoga povozil?

Nonsens. Pes ni v tem primeru popolnoma nič kriv, lastniki pa še manj. Žal je tu samo otrok tisti, ki je kriv. V tem primeru so lastniki psa imeli vse narejeno kar treba.

Prav tako sem odločno proti trditvam, da pes ne bi smel biti na ketni. Torej ni res. Pes ima na ketni več svobode kot pa v pesjaku. Le da se ketne ne sme zlorabljati. Pes zelo dobro ve, da je ketna njegov prijatelj, zaščita ... njegov dom. Če delaš s psom pravilno. Če ga pa zakleneš nanjo in pozabiš na vse skupaj - to je pa druga pesem. Za primernega skrbnika in njegovega psa je pa ketna mnogo boljša rešitev, kot pa pesjak na štirih kvadratnih metrih. Ker večjih pesjakov enostavno ni, niti si jih ne more nihče privoščiti.

C
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.635
230
113
zanimivo. se ljudje so zaprti v celicah, niso na ketno pripeti.

ketna njegov prijatelj?? si resen? a te prijatelj zadrzuje da ne mores it scat kamor ti pase? a te prijatelj zadrzuje, da se ne smes druzit s pravim prijateljem - lastnikom.

dej bod resen no.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri
I

Izbrisan uporabnik #9334

Verjemi, da moja trditev zelo drži.
Kaj je bolje - 5 metrov ketne skozi noč in vmes čez dan kadar je potrebno, ali 2x2 metra pesjaka, najraje kar vseh 24 ur/dan, da boš na varni strani?
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Drugače sem pa tudi jaz dobro leto nazaj pokasiral ugriz od rottweilerja. Je bilo pa tako, da mi ga je znanec pripeljal na parkirišče pokazat (ni bilo na dvorišču), pol pa ko sta prišla do mene sem iztegnil roko, da me pes povoha (sem slišal, kao da tko morš, preden ga pobožaš),


Odvisno od psa, moj A. Stafford ne rabi predstavitve in ga lahko božaš brez skrbi (njegova druga najlubša stvar, prva je itak hrana). Ima pa moj brat enega malega mešančka in mu sploh ne smeš roke ponudit za vohat, ampaka samo malo počakat da te prevoha.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Drugače sem pa tudi jaz dobro leto nazaj pokasiral ugriz od rottweilerja. Je bilo pa tako, da mi ga je znanec pripeljal na parkirišče pokazat (ni bilo na dvorišču), pol pa ko sta prišla do mene sem iztegnil roko, da me pes povoha (sem slišal, kao da tko morš, preden ga pobožaš), v tem trenutku se je pa pes pognal vame in me ugriznil v roko. K sreči mi je samo stisnu bicepse, tako da sem imel 14 dni modro roko, pa pač bolečine.
Predvidevam, da je bil na povodcu?

Zato se pa jaz tujih psov ne dotikam.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Verjemi, da moja trditev zelo drži.
Kaj je bolje - 5 metrov ketne skozi noč in vmes čez dan kadar je potrebno, ali 2x2 metra pesjaka, najraje kar vseh 24 ur/dan, da boš na varni strani?

A potem vsi, ki imajo psa v hiši/stanovanju, pa brani to, kjer je, so ...... (vstavi po želji)
In prav vzgojen pes sprejme vse, ki mu jih lastniki prestavijo. Tudi otroke. In si zapomni.
Zunaj hiše pa psa v 2x2 ali pa tudi v 10x10, pa na ketno - daj no... A se hecaš? Normalen pes je zunaj spuščen, ker je zdresiran in ve kaj in kako... Če tega ne moreš naredit, daj psa tja, kjer ga bodo lahko to naučili...
Do sedaj me noben pes ni ugriznil. Tudi tisti na ketni ne. Ker vejo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pes odlično ve, kje so meje. Katasterske meje, če hočeš. :fredi: Ve velikokrat celo bolje kot ti sam.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Celo življenje sem imel pse, saj sem bil na kmetih doma. Ko sem bil star 3 - 4 leta, mi je sosedov pes, moj najboljši tovariš takrat, pregriznil levo dlan, ker sem bil smotan. Soseda mu je kot ponavadi nakuhala polento in nekaj zraven (v glavnem bljak :oops1:), potem je revež dve uri ležal poleg tiste čpije in jo gledal itd. Kdo nebi bil ob tem slabe volje? Jaz sem ga pa šel božat : "Bogi Daro".

Saj je bil res bogi. Vojaška hrana, klinc jo gleda :( . Pa me je začel srepo gledat, potem pa čavsnil. Imam še danes šrumf skozi dlan, ampak - tudi takrat pri svojih otročjih letih mi je bilo jasno, zakaj je slabe volje.

Pes je 6 let star otrok. Obnaša se popolnoma razsodno, pa lagati ne zna. Tako je to.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Tole okoli ketne in pesjaka tudi meni ni jasno
Isto je pri teletih. Do pol leta starosti ne sme biti privezan, niti na tri metre dolgi verigi. Lahko pa je v boksu velikem 1m2 kjer se niti obrniti ne more
 
19. jul 2007
2.768
1.495
113
Tole okoli ketne in pesjaka tudi meni ni jasno
Isto je pri teletih. Do pol leta starosti ne sme biti privezan, niti na tri metre dolgi verigi. Lahko pa je v boksu velikem 1m2 kjer se niti obrniti ne more
Se spomnim enega nemškega ovčarja (v vasi). Zajla na 3 m med dvema drevesoma, vsaj +30m, pa ena veriga visela dol, kakšnih 10 m, ta pes je toliko pretekel, ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vprašaj ga in ti bo sam povedal, da je raje zunaj.

Pes je za ven. V bajto začne silit šele ko bo res treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen