Varčevanje za nov avto otroka

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
A to je zdaj kriminal, če na bolho pogledaš za rabljene feltne za zimske gume? Jaz sem vas izgubil, kateri ego zdaj trpi?
boleče je na alterju, če nekdo ugodno pride skozi s čim rabljenim ... jaz sem zadnjič rabljen thule nosilec kupil za kolo... mogoče bi se izpisal iz alterja?
ah ne, ne bo šlo tako zlahka :evil:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
to je sicer meni tudi mimo, ze sama ekonomika, raj novo za 100, pa potem prodam za 50 cez dve sezoni.... ekonimika je ista - podobna, imaš pa nove gume s pravim profilom in podobno..

ce je pa novo za 50 kupil, pa okej, na suhen je vse okej, v dežju pa kompromis...jaz osebno s svojim slogom vožnje, bi povsem normalno vozil tudi s čang šlang gumo za mali dinar.... dirkanje smo prerasli in vožnjo za ritjo tudi., pa manj kmjev delam.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
sicer smo fejst zavili..
ampak mnogolet sem vozil nove/mlade francoze.. sedaj s precej manj težavami vozim nemca (s preverjenimi cca 100kkm).. in ne grem nazaj.

gume so pa potrosno blago.. nikoli nisem šparal na njih - konc koncev je stična površina mejhna - in naj bo dobra
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
in vzameš dobro ofurano nemško kvaliteto, ker pravilo 12 plač.
Potem začneš kalkulirati, da gume treba menjati, velik servis je obvezen.
Čez 2 meseca se sliši zadnji ležaj, mehanik pogleda in pravi ploščice in diski so bogi, dajmo še to menjati.
Čez pol leta na tehničnem pravi mojster končnik ima luft.
pozimi avto ne vleče in tester pokaže, da bi bilo potrebno menjati LMM.
Se pred morjem pohvališ ženi, da zdaj pa vse zrihtano in samo še tankati in voziti. In tam okoli Karlovca klima neha hladiti. Ko prideš iz dopusta mehanik sicer pihne not plin, pa pravi, da kiler je že bol bogi. No čez 14 dni klima spet ne hladi...
Dobro leto po nakupu se sliši desni ležaj amortizerja.
Leto in pol po nakupu nekaj DSG javlja napako in potreben "manjši" poseg, ki stane ugodnih 1500€.
Ko je avto star nekih 7 let crkne akumulator.
in tako naprej...

Na drugi strani pa vzameš NOV avto z garancijo (mogoče nekoliko nižji rang, oziroma z manj opreme), daš polog 12 plač in razliko kredit na 5 let.
In se načeloma samo voziš in nič ne razmišljaš kdaj bo odletel izpuh, ali kaj je naslednja stvar, ki jo bo potrebno urediti.

Pod črto je strošek enak. Eni imajo raje "da se vidi nekaj nemškega" in plačujejo več za razna "mala" popravila, drugi pač samo vozijo in izgubljajo več na vrednosti.
tele nemške gajbe so pa res jajca
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
6 gum sem kupil. Opala. 24.09.2020 215/50/17 73,47€ na kos s poštnino. Letne. 14.10.2020 205/60/16 62,70€ na kos s poštnino. Zimske. Sava all in. Letne Made in Germany. Zimske Made in Slovenia. Super so. Še jih bom kupil.