Varčevanje za nov avto otroka

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
Najbolje, da sedaj kupiš dva nova Cliota. Čez 17 let boš za njiju še vedno dobil 15.000€. Imela pa bosta 0km na števcu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
Kaj pa če bodo takrat že leteča vozila.
Ali pa kakšne samovozeče kapsule.

Ali pa sploh ne bomo imeli več svobode, da bi se lahko sami vozili??
 
Kako bi lahko najbolj učinkovito varčeval za avto od dveh otrok. Imam dva otroka, en je star eno leto in drugi 2 leti.

Najraje bi varčeval preko trajnika čez 16 oz 17 let bi potreboval izplačilo.

Treba je upoštevati inflacijo, in cene vozil čez 17 let.

raje kak sklad, tak bol zihr z nekoliko manšim a ziheraškim donosom....odpreš račun pa vsak mesec vsakemu po ene 40 € gor...za prvi avto boš mel našparano
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Nehajmo katastrofizirati. Morda nas pa putin vse zbomba? To je brez veze. Saj ni pomembno kaj bo takrat, nasparan denar bo pa vedno prisel zelo prav.

Predlog s sto eur mesecno (oz. takim zneskom, ki si ga lahko privoscis) je dober, le visino obroka usklajuj z inflacijo. bancne obresti pa bodo tudi spet zrasle, ce bi bile pa kdaj negativne pa lahko gres varcevat v indeksnih skladih. sam obicnih investicijskih skladov sicer ne maram, ker poberejo prevec stroskov za nic dela. glavno kar je treba razumeti je, da je pri obrestnem racunu najbolj pomemben preteceni CAS, zato je zelo modro z varcevanjem predvsem zaceti s tem cimprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Predlagam, da jim raje danes kupiš parcelo nekje višje v hribih, da bodo lahko živeli ob manj neznosnih temperaturah ;)

Ali pa enega foolproof bencinarja in ga konzerviraš, ker bo z leti samo pridobival na vrednosti po prepovedi prodaje ICE vozil :) Ostali avti bodo itak na mesečni subscription :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kako bi lahko najbolj učinkovito varčeval za avto od dveh otrok. Imam dva otroka, en je star eno leto in drugi 2 leti.

Najraje bi varčeval preko trajnika čez 16 oz 17 let bi potreboval izplačilo.

Treba je upoštevati inflacijo, in cene vozil čez 17 let.
Avto?
Stanovala pa bosta kje? Pod mostom?
S starši ne, ne upat na to...
Zbiraj za garsonjero vsakemu, pa je...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hipotetično dajes na stran 200eur mesecno. 100eur gre obrok za leasing 12 let starega bmwja za tebe, 100eur za pijaco...

A ste k bosanci, ki mu je avto svetinja? Eni ste res brez problemov. Clovek obraca, Bog obrne, lohk, da bos cez 16 let ze 15 let pod zemljo.

Priotiziraj! Avto NI nujna stvar v zivljenju, streha pod glavo je
 

manal

Pripravnik
13. feb 2011
56
23
8
Z mojo sva se zmenila tako glede vozil za otroke,da kolikor si bodo prišparali denarja za vozilo toliko bova midva še zraven dala.
Seveda potem ko ga bo sposoben vzdrževati.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
če otroku nekaj daš - brez da si zasluži - ne bo znal cenit.. in tebe bo bolelo, ker delajo "kot svinja z mehom" - ti si pa zato varčeval 18 let..
Na dolgi rok vzgajas soncka.. in si delas probleme na svoja stara leta
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Dokler ne delas z ljudmi mislis, da velja razporeditev inteligence gaussova krivulja. Temu ni cisto tako. Priblizno tako kot s placami je, pescica prepametnih, dve pescici srednje pametnih, preostalih osem pescic pade hudo pod povprecje.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: tomi in Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
btw.

pa sej, a to je bilo resno vprasanje?

Lahko bi bilo... Pustimo avto... Vzamimo sparanje za otroke. Ena motivacija, da vsak mesec nekaj na stran da. Na trajnik, nobeden ne pipa.... Pa pustimo, ce to ni cez 20 let za otroke, mrbit bo za vse, ker bo nekaj zagustilo pa bo rezerva, ki je drugace ne bi bilo. Ker vse prevec je zgodb, ko se takole odločijo, nekaj naracunajo, vkalkulirajo še vse pesimisticne scenarije od armagedona dalje in zakljucijo, da je vse brez veze. Cez 20 let ni pa nič. To je pa res brez veze.

Ce bo pa vse po sreci, pa bo za avto za mulcka.

En akumulativni velik etf, pa vsak mesec nekaj kupiti. Najbolj ajnfah pa aktivno upravljani skladi pri nas. Je pa treba se sprehoditi cez stroske. Bo bolje kot banka cez 20 let in se bolje kot met puske v koruzo, ker so skladi brez veze.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
če otroku nekaj daš - brez da si zasluši - ne bo znal cenit.. in tebe bo bolelo, ker delajo "kot svinja z mehom" - ti si pa zato varčeval 18 let..
Na dolgi rok vzgajas soncka.. in si delas probleme na svoja stara leta

Povsem odvisno... Eni tretirajo dobljeno drugace kot zasluženo, vecina pa po mojem povsem enako. Pa naj si bo to smotrnost ali pa zapravljivost.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
zakaj sploh kaj na stran za otroka? nudim jima topel, varen, nov dom, hrano, šolanje , vse možno od 65 tv, tablico, telefon, dopuste, pa še kaj.
upam in težim k temu, da jih naredim / zvgojim / usmerim v poštene in delovne osebe.
vse ostalo, kar se tiče hiše, stanovanja, avta, torej stvari, katere bodo potrebovali ko bodo sposobni delat, si pa naj kupijo sami.
jaz sem si sam plačal izpit, sam kupil prvi avto, in tudi sam kupil nepremičnino, brez pomoči staršev. v tem ne vidim nič slabega.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
ker zagovarjam to, da če si nekaj sam zaslužiš, to bolj ceniš. in toliko kot boš delal, toliko boš imel.
imaš dve roki, dve nogi, samo nebo je meja.
otroku bom dal vse pogoje in podporo, da si bo lahko sam ustvaril čim več.
jaz pa si bom za moj zaslužen denar, za katerega delam ko kojn, recimo kupil še Rolex, kako stanovanje na obali, še kakšno križarjenje, skratka nekaj zase.