Pes ubil otroka

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
A to resno sprašuješ? Za človeka dvomim, da je en na leto v povprečju, torej sploh nimaš kaj izračunavat, za pes-psa pa je vedno vprašanje kaj je razlog - sem nekje na začetku napisal da je naša beaglica zadnjič šavsnla proti neki beli kepi dlak, ker je ta silila vanjo; pa naša je bila na povodcu, "ono prijazno ščene" pa je prosto letalo okoli.



Mali angleški hrt - pes brez karakterja!

samo odgovarjam na ameriški spisek, kjer dejansko so navedeni smrtni primeri zaradi psa. tukaj je pa samo spisek nevarnih psov, kjer NI definirano, zakaj so na tej listi. in ja, če bi bil lastnik/ca tistega prijaznega ščeneta en psihopat, bi tudi tvoj lahko pristal na tej listi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
samo odgovarjam na ameriški spisek, kjer dejansko so navedeni smrtni primeri zaradi psa. tukaj je pa samo spisek nevarnih psov, kjer NI definirano, zakaj so na tej listi. in ja, če bi bil lastnik/ca tistega prijaznega ščeneta en psihopat, bi tudi tvoj lahko pristal na tej listi.
Nebi, ker je v zrak šavsnila, oni pa je prvi začel, pa še na povodcu ni bil.

Lista nevarnih psov pa je specificirana z merili za uvrstitev nanjo. Zelo na splošno - pes, ki je ugriznil drugega psa ali človeka: https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2013-01-1457?sop=2013-01-1457
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
675
658
93
Zanimivo, kakšne novice krožijo med ljudmi. Od tega, da je bila punčka razmrcvarjena, do tega da je pes punčko samo podrl in se je udarila v glavo....Zanimivo bi bilo videti tudi odzivni čas reševalcev, ker tudi o tem se nekaj govori.
Samo to so lahko samo babje čenče in ne tisto, kar se je dejansko zgodilo... Sedaj vsi vse vejo..
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Če nekdo pokliče na 112 in reče da ima pred sabo nezavestno 8 letno deklico verjamem da se tam noben ne vpraša a je res Al ne ampak takoj urgirajo tako da to so bedarije.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
675
658
93
Se strinjam, da so to bedarije. Ampak zanimivo je, koliko imajo ljudje bujno domišljijo.....
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113

Meni pa tale pes na posnetku ne deluje ravno morilski. Sploh če je kastriran. Taka tipična carta. Taki psi navadno nimajo tiste krvoločne agresije, da bi grizli in trgali do onemoglosti.

Res se govori, da jo je pogrizel, ampak to v današnjem črno-belem svetu ni nič čudnega. Mogoče jo je samo šavsnil, da je padla po tleh in z glavo udarila v beton. V tem primeru bi šlo v bistvu za mešano naključje in psa bi se lahko "oprostilo". Ko dejanje nekoga ustvari stanje za nastanek prepovedane posledice. Kot če npr. nekdo nekoga udari po goflji, da se ta opoteče, spotakne, pade po tleh, z glavo udari v beton in umre. Smrti ne povzroči udarec s pestjo, ampak posledica - padec in udarec v beton. Mislim, da je tu ključno, kaj bo pokazala obdukcija.

Je pa zanimivo: 5600 klikov proti usmrtitvi, 1600 za. Več kot 10.000 podpisnikov online peticije proti.

ne iudicaveritis, priusquam causas consideraveritis (ne sodite, dokler ne poznate vzroka)
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Pa ja sej jaz tud malo pretiravam samo mi gre na jetra kako se kdaj zagovarja ta ščeneta. Pa veriga, rotvajler. Dobr veš kako se to sliši
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.352
458
83
Tle je bil pomojem res en sklop nesrečnih dogodkov. Vsaj glede na vse slišano. Žal pa deklice tudi usmrtitev psa ne bo več vrnilo. Me pa zanima, kako pol vsi ostali gledajo na tega psa in to?

BTW a ni blo pri primeru Baričevič tudi pol nakoncu polno enih mučk? Al je bilo to prej, ko so prvič napadli??

Drugače sem pa tudi jaz dobro leto nazaj pokasiral ugriz od rottweilerja. Je bilo pa tako, da mi ga je znanec pripeljal na parkirišče pokazat (ni bilo na dvorišču), pol pa ko sta prišla do mene sem iztegnil roko, da me pes povoha (sem slišal, kao da tko morš, preden ga pobožaš), v tem trenutku se je pa pes pognal vame in me ugriznil v roko. K sreči mi je samo stisnu bicepse, tako da sem imel 14 dni modro roko, pa pač bolečine.

Sem bil pa predvsem presenečen, nad hitrostjo samega dogodka in tem, da ni bilo nobenega opozorila (npr renčanja). Tko,da od takrat naprej ne kupujem več, ko ima kdo spuščenega psa in ti zagotavlja, da ne bo nč naredil...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pa ja sej jaz tud malo pretiravam samo mi gre na jetra kako se kdaj zagovarja ta ščeneta. Pa veriga, rotvajler. Dobr veš kako se to sliši

Me zanima, kako bi obrnil ploščo, če bi se nekdo prehitro približal konju od zadaj in bi ga ta v strahu s kopitom podrl, usodno. Bi tudi zagovarjal "predelati kljuse v burger?"
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Drugače sem pa tudi jaz dobro leto nazaj pokasiral ugriz od rottweilerja.
Sem bil pa predvsem presenečen, nad hitrostjo samega dogodka in tem, da ni bilo nobenega opozorila (npr renčanja). Tko,da od takrat naprej ne kupujem več, ko ima kdo spuščenega psa in ti zagotavlja, da ne bo nč naredil...

Ne bom te prepričeval v nasprotno, ampak ti si sedaj ubral taktiko zvite vrvi (če te kača piči, se bojiš še zvite vrvi)

Ne vem, koliko vam je (nelastnikom) psov jasno, da obstaja veliko pasem? Sam osebno, ne bi šel božat nemškega ovčarja, doge in rotweilerja, še čivave ne, medtem ko upam pobožat vsakega samojeda ... ne trdim, da me slednji ne bo ugriznil, ampak tudi če bi me, ne bi bilo hudih posledic.
Pač niso vsi psi enaki.

Podobno je pri ljudeh, imaš prijazne, imaš nevarne, imaš zahrbtne. No, je ena mala razlika, živali v primerjavi z ljudmi niso zahrbtne ... ;)

p.s. ko že imamo tud temo o pikniku: če ti uspe mojega samojeda prepričat, da te ugrizne (na primer z božanjem, ponujanjem roke za ovohavanje, vlečenjem za dlako, celo odvzetju hrane medtem, ko se le-ta hrani in NE z npr. tepežem), plačam piknik za vse alteraše !! :cheer: :cheer: :cheer:
 
Nazadnje urejeno:

disc

Majstr
4. feb 2011
2.352
458
83
S tem ni nič narobe, narobe je, kako si ti to naredil. Pri prvem stiku moraš biti zelo previden in narediti izredno počasno kretnjo.
Če pa si mu kar pomahal pred gobcem, je enako, kot bi mu rekel, ugrizni me....

Verjem, da nisem tolk nor, da bi pri tako velikem psu delal kake akrobacije in mu mahal okol gobca :)
Je pa res, da nikol ne bom izvedel, kaj mu je šlo tist moment po glavi.