Bazen za Otroka 244x66

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Pozdravljeni!

Za otroka sem dobil bazen: Punčka je 2,5 leti stara, do ramen meri 70 cm skupna velikost je 92 (pa do junija bo zrasla še kak cm)

Imamo tudi pokrivalo:

Imam Betonski raven poden kamor ga lahko postavim (bivša greznica) 250x250cm

Ali potrebujem še kaj?

Stopnice? Ima kdo kak nasvet?

Kak starter ph kit? Glede na to da ima bazen filter, ali je to potrebno?

Vsak dober nasvet je dobrodošel in vnaprej hvala!
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Stopnic ne rabis, ker jih na ta mehek napihljiv rob itak nimas kam obesit. Jest sm svoje otroke “cez” dvigoval.. itak more bit nekdo nekje zraven (kljub temu, da se ti visina otroka in bazen izideta).

pretocni filter/kartusa notr je bila pri nas kmal “sluzasta”.. “kemijo” dobis v eni skatli vse - papir za merit, klor pa se neki za alge. Kemijo vsipavas mislim da 1x tedensko (ti vse pise na skatli - nobena znanost)

postavi res na ravno - ker drugace bazen zarad mehkega robu zacne “lezt” in deformira obliko.

jest sm mel postavljen na travi, je vseen mal mehkejs kot pa beton.

toliko vode rabi veliko casa, da se segreje iz vodovodnih par stopinj na “uzitnih” za namakanje. Solarno pregrinjalo je bilo “tko tko” - je fajn za cez noc, da bazen pokrijes.. da je zaradi tega full toplej - pa ne vem. Pr sosedu so vodo dostavili mislim da gasilci.. je bil bazen hitreje poln + cena mislm da ni bila pretirana

sumasumarum - zadeva je pri nas spilala eno poletje.. naslednje poletje nobenemu tud na misel ni vec prislo.. je pa res da so bili moj otroc takrat kaksno leto/tri starejsi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Moje mnenje...s tako starim (velikim) otrokom nimaš kaj počenjat s tem bazenom.

Za to starost kupiš 200 litrškega, kjer je noter 15 cm vode in lahko mirno čofota noter (predvsem boš imel ti ob koncu čofotanja živega otroka).

Ko bo zrasla, ji le natoči omenjenega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in novaa

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
950
113
Moje mnenje...s tako starim (velikim) otrokom nimaš kaj počenjat s tem bazenom.

Za to starost kupiš 200 litrškega, kjer je noter 15 cm vode in lahko mirno čofota noter (predvsem boš imel ti ob koncu čofotanja živega otroka).

Ko bo zrasla, ji le natoči omenjenega.
Enakega mnenja. Otrok potrebuje le nekaj vode, igrač in "svobode" pa se bo sam igral. Saj ne bo plaval notri...

Moji trije se po cele ure gonijo v malem bazenu... Daš jim šlauf, da si sami točijo (seveda malo po pameti). Ne sitnariš, da morajo noge prat... Da imajo malo svobode...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Pozdravljeni!

Za otroka sem dobil bazen: Punčka je 2,5 leti stara, do ramen meri 70 cm skupna velikost je 92 (pa do junija bo zrasla še kak cm)

Imamo tudi pokrivalo:

Imam Betonski raven poden kamor ga lahko postavim (bivša greznica) 250x250cm

Ali potrebujem še kaj?

Stopnice? Ima kdo kak nasvet?

Kak starter ph kit? Glede na to da ima bazen filter, ali je to potrebno?

Vsak dober nasvet je dobrodošel in vnaprej hvala!

Moje mnenje...s tako starim (velikim) otrokom nimaš kaj počenjat s tem bazenom.

Za to starost kupiš 200 litrškega, kjer je noter 15 cm vode in lahko mirno čofota noter (predvsem boš imel ti ob koncu čofotanja živega otroka).

Ko bo zrasla, ji le natoči omenjenega.
Pogledal zdajle..tega 'ta malega' mam se jaz doma...ti ga lahko odstopim (modre barve,, premer mislim da okoli metra in pol)..nazadnje ko je bil v uporabi je 'delal' po moje se vedno.
Ce ti ustreza lokacija LJ ali MB javi.