Odklep diska

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Pred leti sem uporabljal prenosnik ThinkPad, v katerem sem zamenjal disk z večjim. Računalnik, danes ni več uporaben zaradi okvare matične plošče. Ostal mi je zaklenjen disk. Podatki mi načeloma niso pomembni, bi ga pa rad odklenil, da bi ga lahko naprej uporabljal. Obstaja kakšen program, ki bi bil zmožen odklenit ali formatirat zaklenjen disk?
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Hvala, 01 ne dela. Za 03 si morem pa malo več časa vzet.
smile-1.gif
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik hja1 pravi:
Pred leti sem uporabljal prenosnik ThinkPad, v katerem sem zamenjal disk z večjim. Računalnik, danes ni več uporaben zaradi okvare matične plošče. Ostal mi je zaklenjen disk. Podatki mi načeloma niso pomembni, bi ga pa rad odklenil, da bi ga lahko naprej uporabljal. Obstaja kakšen program, ki bi bil zmožen odklenit ali formatirat zaklenjen disk?

Preden vržeš v kanto, nesi na servis, saj imajo programe za take zadeve.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz bi pogledal še na stran proizvajalca. Ravno te dni sem reševal en WD-jev NAS (na katerem sicer teče MS Server Storage Essentials) in je bila na voljo tudi izdelava USB ključka, s katerim se je dalo odklenit diske (seveda tako da podatki ne ostanejo).

Da bi nesel disk na firmo in ti ga ta odeklenejo se pa samo za namen da bi imel ponovno za uporabo disk ne splača, saj take operacije hitro stanejo večkratnik vrednosti diska (danes stane najdražji disk 150 eur, v večini pa 50 in manj, te firme pa začnejo z 250 eur in več stroška).