Novi Acer ne zazna diska

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Novi Acer Aspire v 17 nitro mi ne zazna diska ob prvem bootu. V biosu sem zamenjal primary boot device na DVD in mi požene instalacijo win 10. Ampak ko pridem do izbire diska kam ni jih naj naloži je seznam prazen. Tudi v biosu je HDD disk name 'none' in HDD serial number prazna. V command promptu mi pokaže disk X: z imenom Boot in je prave velikosti 500 + nekaj MB.

Kaj lahko naredim? Če je le možno, ga ne bi pošiljal nazaj.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.979
9.094
113
39
MB
Neka fora je, da se da bootat samo s tistega diska al nekaj, vsaj pri mojem samsungu je blo za znoret instalirat win, poguglaj
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Ja sej če je bil računalnik nov in na njem nič naloženo, ti ni treba nič spreminjati v biosu, bi moral sam začeti brati iz dvd-ja. Daj nastavitve v biosu na default in probaj naložit, more iti gladko skoz.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Če mi ni šlo gladko čez v štartu, ko so ble na default. Napisal "no bootable device". Če bi šlo gladko skozi, verjetno ne bi šel v bios spreminjat.

@tomi
Hvala. Bom počekiral.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Citat:

Ampak ko pridem do izbire diska kam ni jih naj naloži je seznam prazen. Tudi v biosu je HDD disk name 'none' in HDD serial number prazna.
Če bios diska ne prepozna, potem je najverjetneje zanič disk/ali napaka na data povezavi.
Vsekakor bi jaz prenosnik vrnil.