Acer Aspire One D260 - No bootable device

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Po vklopu napiše No bootable device -- Please restart system


Če se resetira in gre v BIOS, ter se tam naloži (tipka F9) default nastavitve, potem v naslednjem poskusu (brez vmesnega izklapljanja) deluje.

Pri naslednjem vklopu pa spet isto (spet deluje, če se BIOS resetira).

Sem najprej posumil na baterijo, ampak nastavitve BIOS-a se ne izgubljajo.

Disk crkuje? Ko gre startat sicer deluje brez nekih napak.


Zdaj sicer malo bolj heca. V BIOS sem izklopil QuickBoot, network boot in enablal F12 boot meni in zdaj je slabše. Isto se ne zažene, ampak zdaj niti v BIOS ne morem več. Po pritisku na F2 se napiše "Entering BIOS setup...", čez par sekund pa se pokaže prazen zaslon in tako obtiči.


PC je Acer Aspire One D260-2DGkk upgradan na 2GB RAM-a.
BIOS je v3.11 (bom probal nekako updatat na 3.16)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Zgleda da disk nekaj nagaja. Če vtaknem USB ključ, se v boot meniju pojavi le USB ključ, o vgrajenem disku ne duha ne sluha.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Po updatu BIOS-a je isto kot na začetku (ne dela, F2, F9, F10, dela, izklop, repeat).
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Si probal odstranit baterijo,tako da se ti bo bios postavil na tovarniške nastavitve?
Imam ravno enakega kot ti za naložit in ko sem posodobil bios sem ugotovil,da ostanejo vse nastavitve v biosu nedotaknjene in ga edino odstranitev bios baterije za 5 minut resetira na tovarniške nastavitve.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Super,da si našel težavo,kateri OS boš naložil na njega?
Kolega,ki mi je prinesel ta pc mi je rekel,da je na win starter imel na določenih routerjih težave,ker se mu ni hotelo povezat preko wifi.
Tudi na eudoram se mu noče povezat ampak na moj router level one se poveže brez problema kot tudi na sosedov netgear in linksys.

p.s.
težave z povezavo ima tudi na zastonj wifi od mestne občine
 

Podobne teme