Ne zazna zunanjega diska

usy

Pripravnik
14. jan 2014
60
0
6
Ali ima kdo izkušnje z zunanjimi diski? Namreč ne zazna mi ga v disk managementu. Sliši se da normalno zavrti samo prikaže mi ga ne. No ker imam dva enaka diska sem zamenjal plato in ni nič bolje.

Pozor: V win 7 spodaj mi pa napiše če želim varno odstraniti ta disk in ko ga izberem mi napiše da diska ni možno varno odstraniti ker je v uporabi. Se pravi tam je drugje pa ne.

Bi lahko do njega dostopal preko kakšnega dos orodja in skopiral podatke dol?

Hvala in Lp,
Blaž
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
drug usb port
drug usb kabel
drug pc
linux na cd ali usb ključek.
si vse to že probal?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Priklop preko eSATA neposredno, drugo USB ohišje (verjetno shodil kontroler v ohišju ali fizična poškodba USB priklopa na ohišju)...
 

usy

Pripravnik
14. jan 2014
60
0
6
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
drug usb port
drug usb kabel
drug pc
linux na cd ali usb ključek.
si vse to že probal?

DA
DA
DA
Mac in trije win 7 računalniki

Roberto, disk nima sata priklopa. Menjal sem kontroler skupaj z usbjem z čisto enakim diskom in mi tole dela.

Gre se mi da potegnem nekako podatke dol. Kontroler je ok ker z drugim diskom dela. Kot se vidi iz screanshotov mi ga lepo zazna samo ne v disk managementu.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.932
8.976
113
EU
Napajanje ima prek USB-ja, ali imaš možnost za dodatni priklop ?
Y kabel.
 

usy

Pripravnik
14. jan 2014
60
0
6
Napajanje je preko USB, to je tisti nov priklop ki ga uporablja tudi WD. Samo zakaj sumiti napajanje če ga zažene in tudi prepozna. Problem mislim da je v formatu diska oziroma v programski opremi diska Hardweare dela vsaj mislim tako, controller board je nov prav tako vsi kabli itd... Moje vprašanje je kako podatke dobiti dol? Kakšna orodja bi uporabili za dos? Mogoče tam ker ni povezano z win?

wd5000mbvw.jpg
 

usy

Pripravnik
14. jan 2014
60
0
6
Gonzo očitno ne razumeš, še enkrat poglej sliko in post nad tvojim? Pravim da ima USB priklopljen direktno na plato diska na kontroler. Kaj naj lotam konektor dol al kaj? In pa plata dela saj sem jo vzel iz delujočega diska.

Wd40. Hvala za nasvet. Zaenkrat sem na zagnal linux live cd in tam mi zazna disk samo nevem ukaza s katerim bi ga odprl oziroma bootal. Piše da je priklopljen preko scsi9. In pa še to verjetno imam v biosu kaj nastavljeno, ko imam priklopljen usb disk na plato me računalnik noče spustit naprej kot da bi zamrznil v bootu.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.932
8.976
113
EU
Vsi diski imajo standardne konektorje. Torej je obstoječi samo stisnjen na kontroler.
Na označeni strani s puščicami dvigni disk toliko, da ga lahko izpuliš ven iz konektorjev ohišja.
Privijači ga v ohišje Abaka in nanj priklopi SATA kabel iz mamaplate. Ne pozabi napajanje.

ijp-Disk0m.jpg
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.932
8.976
113
EU
Ma to sliko bi v začetku takoj prilimal in se izognil nepotrebnih nasvetov.
cry12bpy.gif
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Citat:
Uporabnik usy pravi:
Gonzo očitno ne razumeš, še enkrat poglej sliko in post nad tvojim? Pravim da ima USB priklopljen direktno na plato diska na kontroler. Kaj naj lotam konektor dol al kaj? In pa plata dela saj sem jo vzel iz delujočega diska.

Wd40. Hvala za nasvet. Zaenkrat sem na zagnal linux live cd in tam mi zazna disk samo nevem ukaza s katerim bi ga odprl oziroma bootal. Piše da je priklopljen preko scsi9. In pa še to verjetno imam v biosu kaj nastavljeno, ko imam priklopljen usb disk na plato me računalnik noče spustit naprej kot da bi zamrznil v bootu.

Ne vem, če ima ta live linux nameščen lsscsi paket.
Probaj
Koda:
lsscsi -g
pa nalimaj output.
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Problemi tudi pri meni. Nabavil sem zunanji USB disk 1TB WD pa mi ga win7 ne prepozna pravilno. Sicer ga v disk managementu vidi, vendar samo kot RAW particijo. Ne morem ga sformatirati - napiše winows ni mogel dokončati formatiranja. Če dam disk na prenosnik, ga prepozna b.p in je takoj pripravljen za uporabo.. Sem ga sprobal na dveh prenosnikih in deluje b.p.. Moja kišta je na win7, sem naložil tudi win8 a napaka je identična. Verjetno je problem fizične narave ampak se mi ne sanja kje iskati rešitve..Bios sem pogledal in vse kar se tiče USB nastavitev štima, tudi USB porti delujejo normalno, ker imam priklopljene različne naprave in ni problemov. Razmišljam da je lahko problem v usb 3.0 katerega moja plata sicer ne podpira, ampak zakaj hudič potem dela na 8 let starem prenosniku
bonk.gif
Ni mi jasno več..Če ima kdo kakšno idejo, je bom zelo vesel.

Osnovna plošča je ASUS P5QL PRO
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lahko ja..tudi prepozna ga takoj. Ko ga pa priklopim na PC pa najprej 30 sekund utipa lučka in računalnik postane slabo odziven, nato začne lučka goreti (to naj bi pomenilo da je pripravljen) in disk postane viden v managementu, vendar ne morem z nim nič počet - lahko mu samo menjam črko pogona, formatirati pa ga ne morem.