Zunanji disk - ne zazna podatkov

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
Zunanji disk 1T na katerem je za cca 400G podatkov, sem priklopil očitno v neko Linux napravo (nek snemalnik). Očitno je ta naprava naredila neko svojo datoteko na tem disku. Na disk se ni nič pisalo (sam priklop).

Sedaj pa problem. Ko ta disk priklopim na PC, mi sedaj napiše da ga ne more prebrati, da ga je potrebno formatirati. Tudi v explorerju ga pokaže, vendar ga ne morem odpreti saj prej zahteva format diska. Disk očitno dela normalno, saj se vrti ob zagonu.

Poizkusil tudi z Power Recovery, zazna da je cca 400G podatkov na njem, vendar ko dam scan celotnega diska (cca 9ur išče), ne najde nobene datoteke.

Ima kdo kakšno rešitev kako bi se tole dalo rešiti?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Očitno ti je ta snemalnik na disku naredil svoj sistem, ki ga prepozna samo on, winsi pa ne. Verjetno kaj drugega kot format (hitri) ne bo pomagalo, potem pa poskus obnovitve podatkov s kakšnim programom.
Ali pa kakšen program za delo s particijami, da se pogleda, kaj ga muči.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Kakšno live edicijo linuxa, pa zaženi s ključka, priključi disk in poglej.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
test disk, getdataback, poglej če kaj najdeta.
Podatke rešuj na drug disk !
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
Hvala za vse dogovore

Disk v sistemu kaže da deluje ok
Live Lunux mi ne dela (ali pa jaz ne znam) - ustvaril zagonski ključek z linxi, vendar v linuxih ne najde sploh nobene datoteke (niti na pc-ju)
Power recovery bo delal 12ur - upam da sem ga prav nastavil - nisem v računalništvu ravno domač
rolleyes-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz sem pred leti reševal en prenosnik s tem programom ...

Partition recovery

Se pa ne spomnem točno kaj je že bilo narobe, vem da sem odstranjeval neke viruse, pa mislim da sem povozil sistemsko particijo in prenosnih se ni več zagnal ... sem že mislil da bo konec s podatki in slikami, potem sem naredil boot CD, zalaufal in mi je zrihtal nazaj particije, tako da sem rešil vse podatke.

Preberi opis programa, če ustreza za tvoj problem.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
Ksz

Danes dobil info, da je na disku neka raw particija in zato racunalnik tezi z formatiranjem. Torej snemalnik je naredil svojo particijo, ta pa sedaj povzroca da ga win sistem ne prepozna. Kako to resiti drugace kot da nesemndusk v neko firmo ki resuje podatke?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
Evo da porocam. Izmed cca 7 programov (ki so btw vis mleli po cca 8ur), mi je vceraj uspelo z GetDataBack Simple. Edino ta programcek je uspel razvozlat zmesnjavo na disku ter jo uspesno prikazati, tako da sem potem datoteke lahko enostavno prekopiral. Tudi vsa poimenovanja in drevesne strukture je prikazal kot bi morale biti. Tako da priporocam.

P.s.: Na Fartisu program ne dela, ker ne dela koda. Tip: Use google ime programa + serial
cheer.gif