Pokvarjeni - delujoči zunanji diski?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hej vsem.. Kot je tema naslova čudna, je (vsaj meni) čudno tudi delovanje dveh zunanjih diskov WD... Od različnih kolegov imam doma naslednja 2 diska:

20220524_174021.jpg

20220524_174034.jpg


No, in oba se obnašata čudno. Oba delujeta (lučka sveti) in tudi čuti se vrtenje diskov.

Ko priklopim črnega, sistem zazna, da gre za WD Elements, windows explorer pa ne dobi podatka o velikosti, tudi lastnosti diska ne najde, scan & fix se tudi zaustavi nekje med delovanjem in javi napako... Probal na različnih računalnikih (vsi win10) in na enem (prenosnik asus) mi pa je napisal velikost diska in koliko je porabljenega in ko sem kliknil na njega, se ZELO POČASI prikazujejo tudi mape. Nisem pa mogel odpret nobene mape, ker kot da explorer zmrzne... Na treh drugih računalnikih (1 prenosnik in 2 namizna) pa ne zazna nič drugega o disku kot njegovo ime...

Pri sivem je zelo podobno, že pred parimi leti probal tudi na win7 in večih računalnikih in podobni simptomi...

Kaj je tu za naredit? Imel kdo podobne probleme in kako ste rešili? Oba kolega bi rada prišla do podatkov.. ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
Ne vem če se da odpret...ampak probaj jih odpret (etak ne bo škode če sta kakršna sta)......in jih fizično vgradi v PC (SATA?)

Mel Trekstor zunanji......vse podatke gor privat...nekoč se mi je začel samo zaganjat v prazno......sem se že poslovil od svoje zgodovine (slike za 20let nazaj)

Na koncu mi ga je IT frend dal vn iz ohišja in je delal normalno...odletela samo zunanja elektronika v ohišju (kontrolnik) pred diskom!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman in raners

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Nima posebej porta za napajanje, samo ta široki WD priključek in na drugi strani USB.. Je že kdo odpiral te WD diske? So res notri navadni sata diski?

Kolikor je videt na youtube, ni tak:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
Mal hitro obrača......ampak pod tistim USB plehom zgleda kot da so SATA priklopi......dvomim da bi delal special edition diske za v ohišje....
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Imata srečo. Če so gor kode za kripto, ju to trenutno verjetno ne skrbi preveč, a ne?
Če imata pa gor slike golih Slovenk, pa zna bil mal večja štala, ja. V tem primeru smo pa vsi prikrajšani.

Razen tistih morda, ki so dovzetni za opičje koze :evil:
Here we go again ... and Mary goes around again :evil:

p.s. a si opazu tole? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

nekej sem spet zajebal :fredi:
 
Nazadnje urejeno:
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Kot so ti že rekli, jaz bi poskusil z drugimi, po možnosti krajšimi kabli, pa obvezno v usb 3 vštekat. Če imaš usb hud, ki ima zunanje napajanje, bi probla tudi preko njega. Kot si opisal bi lahko bilo, da samo dobi premalo štroma... če niso fuč je ponavadi ta scenarij.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Probaj z linux najprej... Sem imel primer, ko se v win nikakor ni dalo narediti nic, linux pa ni imel problemov. Po pridobitvi podatkov in novem formatu tudi win ni imel vec problemu... Sem sumil pol, da je mela "patricija" tezave sama s sabo (zenske pac)... Neki se je podrlo ob stalnem izklopu in vklopu...

Drugace pa ne, ne pasejo vsi diski na navadne sata priklope... Prve generacije wdju so bili navadni diski, novejse generacije pa so bile spremenjene. Mislim da je treba en pin pocinit, da gre disk naprej, ker je pin narejen dejansko za wd ohisje in ce ni ohisja, se disk sploh ne prizge.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
Jaz imam z mixanjem OS-ev bolj slabe izkušnje.....

V Windowsih sformatiran usb ključek parx uporabiš na Linuxu.....pa ti ga Windows okolje ne bo več prepoznalo....

SSD z Linuxom ne prepozna na externem docku v Windowsih.....jasno ext4 format.....čeprav načeloma bi moral it.....v praksi pač ne :)