Nov avto - st. km ob prevzemu?

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Cez 1 mesec dobim MX5, ki je narejena v Hirosimi, je sla na ladjo (se potuje), ki pristane v Antwerpnu, potem pa pride s tovornjakom v Slovenijo.
Porocam, koliko km-jev bo imela, ko pride s tovornjaka.
Namrec, sodelavcu so Mercedesa, ki stane 120kEUR poskodovali, ko so mu ga dajali dol s tovornjaka, tako da sem rekel prodajalcu, da hocem biti zraven, ko jo pripeljejo s tovornjakom.
Takrat bom tudi odcital stevec, da jih ne bi slucajno se kaj prevec nabrala do trenutka, ko jo odpeljem.

zakaj ne greš še v Antwerpen gledat kako ga bodo nalagal na šleper?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Kok greva stavit?

1.000 EUR

Prodajalec oz. pooblascen serviser sam ne more tega spreminjat. Nikakor. Ce ze, v povezavi z uvoznikom, le ta pa s tovarno.

Pa teh 1.000 EUR ko,bos izgunil stavo prosim nakazi kaksnemu prostovoljnemu gasilskemu drustvu. Jim to bolj prav prislo, kot meni.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Potem kar nakazi ti na gasilsko drustvo, namrec na napacen konec si se spravil.

Sem bil predolgo pri poblascenem servisu, zato vem kaj se da.
Dokler avto ne preseze 100km, lahko stevec 1x ponastavis na poljubno stevilo.

Lahko mi pripeljes nov avto in ce se ni bil resetiran, ti ga resetiram
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Cez 1 mesec dobim MX5, ki je narejena v Hirosimi, je sla na ladjo (se potuje), ki pristane v Antwerpnu, potem pa pride s tovornjakom v Slovenijo.
Porocam, koliko km-jev bo imela, ko pride s tovornjaka.
Namrec, sodelavcu so Mercedesa, ki stane 120kEUR poskodovali, ko so mu ga dajali dol s tovornjaka, tako da sem rekel prodajalcu, da hocem biti zraven, ko jo pripeljejo s tovornjakom.
Takrat bom tudi odcital stevec, da jih ne bi slucajno se kaj prevec nabrala do trenutka, ko jo odpeljem.


da se ti da :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in koliko

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
V četrtek dobim mojega Suzukija, pa še jaz napišem, kako pa kaj.
Na Astri je bilo 80 kilometrov, ker je bila vozilo na zalogi, in se je pol leta premikalo gor in dol po skladiščih.
80 km je preveč za nov avto. Pol leta ni nič neobičajnega, da je vozilo na zalogi. Sem videl že nove avte, ki so na zalogi več kot leto, pa nobeden ni imel več kot 15 km. Tvoja Astra se vozila po cesti sploh, če ima tvoj prodajalec več poslovalnic.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Če je avto narejen kot je treba mu tistih prvih 100km ne bo nič škodilo, pa če se še tako izživljaš.

550.jpg
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
starša sta kupovala 2004 nov avto - pri prevzemu, ko se je že sklepalo zavarovanje, sem ugotovil, da je bil CEL prebarvan, saj so imeli točo in vozila niso bila zaščitena (preverjena debelina barve in tudi, da je bila zaloga poškodovana). Že na oko se je videlo, da so ga barvali, saj so bile v metalik barvi "smeti", potem pa še clear coat čez - skratka nemogoče spolirat, kvaliteta popravila zelo zelo slaba
skratka nateg

zadevo sem odkril in preprečil nakup - dostavili so OK vozilo v prvi barvi
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Matey

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Vse se da z temi avti. Ko sem novega kupoval, je moja baba tako težila, da bi se rada peljala in probala avto. testnega ni bilo. Na koncu je šel trgovec po ključ od novega in sta se brez tablic vozila skoraj uro. nabila sta 40 + km na čist novem avtu, brez tablic in registracije. Tako da se ne čudit, da ima avto 100+. Samo za transport jih ne bi imel. Da bi jih moj ob prevzemu imel več kot 10, bi ga gladko zavrnil, naj se hebejo. Pa poslikal številko šasije, da mi "drugega - istega"z zresetiranim števcem ne podturijo čez 14 dni.
Da ni trgovec nabil se kaj drugega kot kilometre ;-)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
Ko tole berem, opažam, da je več težav z novimi kot rabljenimi. Ejhata kam smo prišli.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
starša sta kupovala 2004 nov avto - pri prevzemu, ko se je že sklepalo zavarovanje, sem ugotovil, da je bil CEL prebarvan, saj so imeli točo in vozila niso bila zaščitena (preverjena debelina barve in tudi, da je bila zaloga poškodovana). Že na oko se je videlo, da so ga barvali, saj so bile v metalik barvi "smeti", potem pa še clear coat čez - skratka nemogoče spolirat, kvaliteta popravila zelo zelo slaba
skratka nateg

zadevo sem odkril in preprečil nakup - dostavili so OK vozilo v prvi barvi
Ko sem kupoval avto, sem želel da v klavzulo napišejo, da avto ni bil med transportom poškodovan. Pa so mi rekli, da to ne morejo, ker tudi oni ne morejo vplivati na to v kakšnem stanju jim uvoznik pripelje avto na dvorišče.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
starša sta kupovala 2004 nov avto - pri prevzemu, ko se je že sklepalo zavarovanje, sem ugotovil, da je bil CEL prebarvan, saj so imeli točo in vozila niso bila zaščitena (preverjena debelina barve in tudi, da je bila zaloga poškodovana). Že na oko se je videlo, da so ga barvali, saj so bile v metalik barvi "smeti", potem pa še clear coat čez - skratka nemogoče spolirat, kvaliteta popravila zelo zelo slaba
skratka nateg

zadevo sem odkril in preprečil nakup - dostavili so OK vozilo v prvi barvi

Ne boš verjel, ampak osebno poznam ličarja, ki se mu je zgodilo točno to (leta 2010 je kupil polota za ženo), samo da tega sam ni preverjal ob nakupu, ampak mu je čez par let ob prodaji en "meho švercar" (en tak, kot tisti iz tvojega telefona :valjamse:) pokazal da je bil cel avto štrihan. In je bil res. Pa ga ni popravljal on.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
ja hočem povedat, da se dogaja marsikaj pred prevzemom "novega" ali novega vozila
ozze, eno je transport (sem poliral novo belo kio ceed, zadnji levi bok na novo barvan, meglica na vrata, ni bilo spolirano), eno je pa, da ti avte stolče toča pred salonom, vsi lokalci ki tam migrirajo dnevno na šiht in zaposleni to vejo, ti pa daš barvat in hočeš potem ličarski polizdelek prodat enim upokojencem delavske klase iz 50km oddaljene občine po redni ceni - to je zame nateg
Časi, ko je šla mati z vlakom v Kragujevac in vrečko denarja po novo stoenko in se na poti nazaj ustavila po 50km (zataknjen cagar za gorivo na polovici in prazen tank) so mimo

Jello hahaha CIA z=be švercerje :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Jaz bi že v Antwerpen letel in tam avto čakal, takoj ko z ladje zapelje in potem z njim na vlačilcu potoval. Pred tem ga seveda z dekco pokril, da mu slučajno kakšna žuželka ne poškoduje barve.
Eh, si že zaj3bal. Kaj pa če ga je Japonc malo stisnil, ko ga je na ladjo nalagal. Namesto, da bi bil že na Japonskem zraven. Sedaj se boš pa celo življenje žrl, kaj so ti delali z avtom v tistih treh kilometrih. Ali pa 30, morda tudi 50.
Sranje, sedaj še jaz ne bom mogel spat.

srečen je vsak, k tega bebca v lajfu zgreši. drgač pa vsak nov avto naredi kak kilometer po fabrški testni progi, da končni vidi, ali je res vse tak kot mora bit.