Kaj narediti ? (Dobavljen avto nima celotne naročene opreme)

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Tudi meni se je sedaj zgodilo podobno. Za avto plačal 65k, sedaj pa nima vse opreme, ki sem jo naročil. Avtohiša mi je ponudila 16% znižanje cene. Problem je, da hočem manjkajočo opremo in ne vem kako se naj odločim.
To pomeni cirka 10.000 kar lahko sprejmes kot autohišino oceno "škode". To je pa že tak denar, da se splača vključiti "odvetnika".

Ti si imel pogodbo, ko si čakal na avto, te AH ni obvestila, da bi bil problem, niti ni poiskusila odstopiti od pogodbe. Naceloma je AH s tem izpustila možnost izrednega odstopa od pogobe in lahko zahtevaš uresničitev (mislem da so pri avtomobilih roki še 45 po preteku pogodbenega roka). Vprasanje je, kaj vse lahko zahtevas.

Koliko je čakalni rok za nov tak avto? Ali je 10,000 primerljivo s ceno rent-a-car za podoben avto za tak čas? Če da, potem bi vstrajal na izpolnitvi pogodbe (poglej si clene 104 in 111 Obligacijskega zakonika).

Naceloma imaš pravico do nadomestnega vozila.
 

Onza80

Zelenc'
10. jan 2024
2
4
3
V bistvu gre za to da ima drugačno opremo. Npr. nima usnjenih sedežev, ima pa neki nadgrajen zvočni sistem in vgrajene monitorje zadaj v sedeže. Nima samodejnega odpiranja prtljažnika, ima pa ogrevanje ogledal, skratka še nekaj sprememb. V bistvu je vrednost enaka, samo druga oprema, ki pa za mene ni pomembna oz. uporabna. Sedaj sem se odočil da bom avto vzel in dobim nazaj dobrih 10 jurjev.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
jaz sem tudi imel malo zapleta pri novem avtu.
Ker je bil dcember, sem potreboval zimske gume (avto pride z letnimi). pošljem 3 modele in kaj pač lahko dobijo, mi naj dajo. Dal so nekaj četrtega in sploh opozoril niso na to... Ko sem prišel je bil avto še v delavnici, mislim, da ravno gume dajali gor al nekaj. Tako, da ga niti videt nisem moral prej...
Se odpeljem, grem tankat, med tem ko čakam, malo pogledam okoli, nima kljuke. WTF?? Oh se opravičujemo, smo spregledali...
Med vožnjo ugotovim, da imam letno tekočino za stekla, komaj domov prišel, ker je zrmzovalo...
Kljuka je bila aftermarket in ne original, električna. Samo sem moral še enkrat tja, pa čakat pa .... Sem potreboval nadomestni avto, ja sem dobil nekaj slabšega zastonj, samo tankat sem ga pa moral, ker nadomestni avto sem pa pri drugem podjetju moral uredit... wtf...
na srečo je bil služben in vse v službenem času, pa nisem delal panike;)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
teb je dolgcajt, si sam, pa se nimaš s kom kregat? Res vas ne razumem, nobenmu nič nočem, pa se kr nekaj vžigate pa pametujete. Koji vam je k... pejt si ga zdrkat pa spat. Debata teče o tem kaj vse zajebejo pri predaji novih avtov in kakšne so naše izkušnje. Pa se mora najdet en keten, z mali dickom, ker samo na netu pride do besede.