Prtljaznik za bicikel za avtom

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Dvigovat na streho bicikle na dene dobro hrbtu in sem gledal prtljaznike za avtom…. Ki se jih nasadi na kljukki
NIkoli nisem imel avta s kljuko? Koliko me to stane ce kupujem nov avto? Kaj je pomembno? Prikolice ne namerava vozit in bi imel kljuko samo za prtlljznik za biciekl.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Kljuka je kljuka, za prikolico ali prtljažnik - razen pri nekaterih novih avtih kjer ti vnaprej omejijo, da je kljuka samo za bicikle gor vozit.

Jaz sem na mojega dal takoj neoriginalno gor, če se prav spomnim je bilo vse skupaj nekaj pod 400€ - skrita, vertikalna.

Pri Tesli je doplačilo 1.200€, za druge ne vem.

Za prtljažnik pa imamo itak celo temo.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Kljuka je kljuka. Nosilnost, oz. dovoljena obremenitev na kljuko je ponavadi 75 kg, pri marsikaterem novem avtu (tudi večjem), žal samo 50 kg.

Nosilec za tri bicikle ima recimo 16 kg. Navadno mestno kolo ima hitro okoli 18 kg, če je večjih dimenzij si na 20. Električen recimo 26+, specialka si recimo na 9 kg. Otroški gorc recimo 16-17.

Kljuka in nosilci, pa je odvisno od tvojega budgeta. Pri novem avtu ranga golf, pa da je kljuka nihajno poklopna je nekje 600, 700€.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Čista osnova. Fiksna. Da vzameš dol odviješ dva vijaka.
Komplet z elektriko se dobi že za 130eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zanzibar

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Potem moram pri nakupu novega avta „kupiti“ predpripravo za vlecno kljuko? In potem se kljuko? Ne bi dal rad 1000 Eur za elektricno poklopljivo vlecno kljuko….
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Potem moram pri nakupu novega avta „kupiti“ predpripravo za vlecno kljuko? In potem se kljuko? Ne bi dal rad 1000 Eur za elektricno poklopljivo vlecno kljuko….
Če kupuješ nov avto, kupi originalno kljuko. Bo manj težav potem. Pa ko enkrat vidiš preklopljivo kljuko v akciji, ti nasmeh na ustnicah odtehta tistih 1000EUR. Pa ne vem, če sploh lahko kupiš samo predpripravo za kljuko? Ali pa samo pri nekaterih znamkah. Pri vw kot vem je ali vse ali nič.

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Original kljuka je vedno najboljša rešitev. Če zanemarimo estetiko, ker se lahko skrije, je lahko še marsikatera prednost. Pri original kjukah je lahko večji boljši hladilnik motorja, drugačna konfiguracija menjalnika, Esp, ki zmore uravnavati prikolico itd.

Jaz sem vzel Thule Xt velo space zaradi vsestranskih možnosti. Lahko je nosilec za kolo ali pa dodaten prtljažni prostor z doplačilom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Dvigovat na streho bicikle na dene dobro hrbtu in sem gledal prtljaznike za avtom…. Ki se jih nasadi na kljukki
NIkoli nisem imel avta s kljuko? Koliko me to stane ce kupujem nov avto? Kaj je pomembno? Prikolice ne namerava vozit in bi imel kljuko samo za prtlljznik za biciekl.

Kljuka če bo neoriginal potem Oris (Bosal), prtljažnik pa ne glej drugega kot Thule.