Nov avto - st. km ob prevzemu?

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Bullshit. Eno izmed vozil sem izmeril lastnoročno, seveda pa se nismo poglabljali, kdo je zadevo popravljal...
Corbette baba cula, baba rekla o licarjih.
Sarkazem detektor ti ne dela ob petkih? Mene kot kupca ne zanima, kateri šalabajzer ali nategun je popravljal novo vozilo in to zamolčal - ker mi je v prvi vrsti nesprejemljivo, da se to sploh počne brez vednosti stranke. Dejstvo pa je, da prihaja pri nalaganju in razkladanju vozil do škodnih dogodkov in je treba zadeve sanirati, bodisi pri prodajalcu/uvozniku ali pa kar direkt: https://luka-kp.si/slo/terminali-191/single/terminal-za-avtomobile-in-ro-ro-245
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kolega vozi že dolga leta avte v Luki (preko enega "gazde"). Dirkalo se je precej (so tudi posnetki), danes pa je tako, da je večina močnejših avtov zablokirana. Merijo jih ne, jim pa vodja zateži, če kdo kaj preveč "rije" z avtomobilom. Peljejo se itak dost skupaj, ker grejo v eno smer z kombijem, nazaj z avti. Delavnica seveda je, tudi kleparska (poleg tega je še orenk delavnica, kjer iz "delov" sestavijo avtomobil, da ima pravo poreklo oziroma ga razstavijo). Z avtom se prevozi cca 4km.

Tam, kjer se res grdo dela, je ko arabci ali kakšni podobni eksoti kupijo celo ladjo starih krip, morda ze dele, papirje al kaj vem kaj (razne stare bemfe, mercedes in poobno). Tisto se menda parkira "na obijač", torej butneš v avto pred tabo in greš ven. Tako vsaj pravijo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Vse se da z temi avti. Ko sem novega kupoval, je moja baba tako težila, da bi se rada peljala in probala avto. testnega ni bilo. Na koncu je šel trgovec po ključ od novega in sta se brez tablic vozila skoraj uro. nabila sta 40 + km na čist novem avtu, brez tablic in registracije. Tako da se ne čudit, da ima avto 100+. Samo za transport jih ne bi imel. Da bi jih moj ob prevzemu imel več kot 10, bi ga gladko zavrnil, naj se hebejo. Pa poslikal številko šasije, da mi "drugega - istega"z zresetiranim števcem ne podturijo čez 14 dni.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Nebi verjel, če nebi bil zraven, da se z novimi tako fijakajo naokrog. Še majstra sem vprašal, kaj pa registracija, pa je rekel da ni nič, gresta malo po vasi gor in dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Ko sem delal pri enem trgovcu zelo znane firme so prihajali novi avti večinoma z okrog 10 km. Če je imel avto 50 km je bil testiran s strani tovarne(teh je bilo v dobrih 4 letih kakih 5-6). Tak da je normalno nekje do 15 km ob prevzemu. Če jih je nad 20 se je že nekdo vozil na probne vožnje.

Je pa zanimivo kaj vse se je delalo, da se je zadovoljilo kupca, ki je imel željo po 15 km ob prevzemu.
Odpiralcu teme: Če je imel tvoj avto ob prevzemu cca 150 km je verjetno, da ga je tvoj prodajalec po cesti pripeljal od drugega koncesionarja iz nekega drugega kraja v Sloveniji, ker takega avta pač ni imel na zalogi. Zdaj če je prodajalec kakšni manjši je možno, da nima avto vleke, in ga je tak način prevoza pač najmanj stal(ja tudi prevoz s tovornjakom stane). Nič ni narobe s tem, je vsaj bil pošten, da ni odklapljal števca med prevozom.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Avtohiše imajo neke prenosljive tablice oz. mogoče so preizkusne ki niso vezane na vozilo in jih s pridom uporabljajo. Noben se ne vozi nelegalno naokoli, se da uredit da se legalno vozijo z vašimi deviškimi avtomobili preden jih vi dobite v roke. Jebiga!

Tisti ki ste dobili avto z 0-2km na števcu so vam pa števec resetiral na nulo. Očitno bi morala bit to redna praksa da se potem nebi odpirale tako neumne teme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Numy in BornSkeptic

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Ne gre se za to, če je legalno na cesti ali ni. Ampak novi avto mora biti pri prevzemu nov, ne pa da se je neki pripravik z njim pripeljal iz LJ v MB, ker niso imeli avtovleke. Potem avto ni nov, naj ga pod rabljenega prodajajo, če se že lahko vsak z njim vozi. zastopim transport po parkplacih in tovarnah, ne pa v prometu. To je potem rabljen avto in pika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Tema ni neumna al pa je kakor vzames, in ja na dolgi rok je teh par 10km vseeno, ampak cej tako potem je vseeno ce kupim rabljen avto 2 leti star in ne novega...kakor koli...dobi drugega pa al je stevec reset al pa karkoli...placebo efekt nima veze...veze ma da je kot bi naj bilo....se vedno pa ni garancije al ta al keri koli v naprej lahko dela lahko zajebava...ampak pri novem novem pa ja naj bo samo par km....
Hvala za vse konstruktivne odg. Kar se men tice lahko temo zaklenemo. Se 1x pa hvala vsem za podano mnenje
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in map

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Mislim da po zakonu se novo vozilo šteje precej "široko" in dejansko ti pod tem lahko prodajo tudi salonska ipd. vozila. Skratka dokler si vpisan kot prvi lastnik in ima vozilo vse lastnosti novega je čisto vseeno koliko km ima.

To da ti pa noter prej par km na sedež prdijo vsaj 4je šoferji nima veze.

Enako kot se spomnim prigode družinskega znanca, ki je kupil novo vozilo in se vozil še pol leta na polivinilu da nebi znucal sedežev. Kasneje se je v eni debati izkazalo da (dotični) avti sploh ne pridejo s sedeži v polivinilu ampak montirajo to v avtosalonu naknadno da zgleda bolj novo!;)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
V tistih nekaj 10 km lahko tist avto neki kvazi bodoči kupci ali pa tudi trgovci "boga u njem ubijejo". Tisto kmečko balkansko, gremo mal probat kak gre, kak mu recimo 4x4 grabi, itd. res da ni veliko kolometrov, nikoli pa ne veš kako in kdo jih je naredil in ali so že kej sfukali na njem. To je tudi namen novega vozila, da točno veš kak je, ne pa maček v žaklju, ko se je nekdo že v njem fijakal malo po opravkih, morda je že kako tajnico not butnu, itd. Vglavnem takega avta jest osebno nočem in ga tudi nebi prevzel. Kaj si ta avto industrija privošči, to je neverjetno. In to dragi artikli, ni to nek MP3 za 30 EUR, ko je vseeno če je škatla odprta ali zaprta, pa če dela ali ne. Za XY tisoč EUR, hočem novo, kar sem plačal, ne pa da se vsak vaški smrduh v fini obleki noter vozi.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
V tistih nekaj 10 km lahko tist avto neki kvazi bodoči kupci ali pa tudi trgovci "boga u njem ubijejo". Tisto kmečko balkansko, gremo mal probat kak gre, kak mu recimo 4x4 grabi, itd. res da ni veliko kolometrov, nikoli pa ne veš kako in kdo jih je naredil in ali so že kej sfukali na njem. To je tudi namen novega vozila, da točno veš kak je, ne pa maček v žaklju, ko se je nekdo že v nem fijakal mal p opravkih, morda je že kako tajnico not butnu, itd

Spet eden tistih, ki ko da avto na servis čaka v grmovju kdaj bo šel mehanik z njim na malco?

Če je avto narejen kot je treba mu tistih prvih 100km ne bo nič škodilo, pa če se še tako izživljaš. Avto ni baba, da rabi prvih 100km samo predigro in nič penetracije.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Tisti ki ste dobili avto z 0-2km na števcu so vam pa števec resetiral na nulo. Očitno bi morala bit to redna praksa da se potem nebi odpirale tako neumne teme.

Pa imaš za to trditev kakšen dokaz, da se jo pri nas trgovci poslužujejo? Pa da se da to pri vseh znamkah naredit? Ali je spet nekaj z gugla, rekla- kazala?
Jaz sem vprašal mehanika pri lokalnem prodajalcu novih vozil in pravi da tega ne delajo in da dejansko imajo 2km na števcu ob prevzemu. Oni pa naredijo max 300m ko ga premikajo ob pripravi za prevzem.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Dost je da kamenček naredi ris na odbijaču, pa imaš nov avto farban, v reciklažo ne bo šel, popravljali ga bojo. Nekaj takega je blo na našem zdaj že hvala bogu bivšem tasovcu serije 7. Po 2 letih je servis pogruntal, da je napačen zadnji odbijač gor nataknjen, verjetno je bil butnjen pri transportu izven tovarne, pa je nekdo napačen odbijač gor nataknil. Dobr da niso komplicirali ampak zamenjali, da niso na kupca krivdo zvalili, da je sam razbil in rihtal in se bedake delali. potem bi enem tem umskim maloposestniku ali vrtičkarju na servisu vrat zavil.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kot sem ti že rekel, se lahko števc zresetira do 100km prevoženih, samo 1x, vsaj pri Oplu.

Neboš verjel,ampak včasih je avto na zalogi 1 leto, ob tem je treba avto premaknit ker je zaparkiran en drug, ker plužijo sneg, ker se nekaj dela v skladiscu/salonu.
Potem je včasih vpoklic, je treba avto v delavnico, naredit vpoklic, testna vožnja, pralnica, skladisce, salon, pred vsem tem je še transport iz centralnega skladisca, ki tudi ni veliko ravno 500m2 , ampak verjetno 5000m2 , tam se ga tudi kdaj premakne, še pred tem je moral priti iz tovarne itd...

Tako da tisti ki pričakuje 0 na števcu, ima verjetno tudi 0 v glavi, ali pa je ekstra naiven.

Nov avto je tisti ki še ni imel lastnika, če pa je vmes se premikal po parkirišču trgovca, nima pa to čist nobenga vpliva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in tomi