Prodaja dragega avtomobila - zanimiva izkušnja

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
Slisal ze veliko takih zgodb z Italijani in 500 eur bankovci. Tudi pri nakupu nepremicnin. Gre za malo bolj zapecene Italijane in samo bejz od tega. Denar je ponarejen. Ja pokazejo ti taprave bankovce, potem pa zamenjajo. Da grejo s tabo na banko ne bos dozivel, ozirma bo neka zgodba tik preden bo treba it in upajo da popustis in vazmes ponarejene.
Vsaka šola neki stane
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
1704490471608.png

Vidt je pa lepo nč ne rečem:fredi:
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
102
20
18
Jaz nebi tvegal, tudi, če boš ga prodal za samo osnovno ceno (100k) in prejel gotovino bi raje preko banke, da preverijo papir. Drugače pa najbolj varno preko nakazila.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.242
113
Gre za staro tehniko z vnovcevanjem ponarejenega denarja.
Nobenega pranja denarja ni tu ker z menjavo gotovine za gotovino nicesar ne operes. Pa ce ze uporabljate termin “pranje denarja” si vzemite cas, pogooglajte kaj to pomeni in ga potem uporabljajte za situacije ki to res pomenijo.

pri pranju denarja je prvi pogoj da denar izvira iz kaznivega dejanja. Nato pa sledi zakrivanje izvora. Tu pridejo v igro preprodaje nepremicnin, vozil, storitve kjer se posluje gotovinsko itd

pranje denarja ni, ce mesar, ki brez racuna kdaj proda par kil pljucne, rabi denar na trr. Najprej jo bo moral v dolocenem casovnem obdobju prodat toliko da bo utajil vec kot 50k eur davka. Pol pa se skrivat izvor.

kot je nekdo napisal: pri OP situaciji gre za nacin kjer mu bodo dali ponarejen denar (za tega zamenjanega), avta niti kupili ne bodo na koncu.

nobenega smisla ni da bi kdo tako menjal denar. Konec koncev je kar nekaj ljudi ki rabijo obratno - menjavo manjsih appenov v 500
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
Prodajam en malo dražji (blizu 100 jurjev) rabljen avto. Povpraševanja je relativno malo.

Pa pride en možakar pogledat. Avto mu je všeč. Pravi, da ima kupca italjana, ki bi avto plačal na keš s 500€ bankovci. Za uslugo, ker je pripeljal kupca, bi pa on pri meni še razmenjal 20 jurjev po 500€ v manjše apoene. Za povrh navrže 20% več, torej da 24jurjev, nazaj bi jih imel 20.

A ima kdo podobne izkušnje? Kje je fora, predvsem v povezavi s to menjavo denarja? Aja, bankovci niso ponarejeni.
K meni so s to foro (Slovenec s denarjem iz Italije) prišli kakšnih 5-6 let nazaj. So ponujali več kot je bila oglaševana cena. No zgodba se je zaključila ko sem rekel da za toliko denarja rabim avtomat za prešteti in gremo kar na banko prešteti sem jim rekel da poznam bejbo na salterju pa bo naredila uslugo :) so se vsedli nazaj v avto in izginili.

Aja pa enkrat podobno prišel tip enako denar iz Italije ki ga v Italiji ne smejo vunovcit ker so stare serijske številke (ali neka taka neumnost) :)

V glavnem ponaredki
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
A policija reagira, če jim to prijaviš?
Pa se ob menjavi denarja za vozilo še policija prikaže zraven.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.242
113
Ob kadrovski podhranjenosti kot je trenutno je to odvisno kje bi se dogajalo…. Morda kje izven LJ…
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Konec leta je bilo veliko ponarejenih bankovcev za 200 evrov.


Znanih je tudi več primerov, da so kontaktirali prodajalce na Bolhi in kupovali mobitele z ukradenimi bankovci. Primer:


Samo letos je slovenska policija prijela 118 storilcev, ki so skušali unovčiti ponarejen denar, skupno pa je obravnavala 577 kaznivih dejanj na tem področju. Večinoma gre za poskuse unovčenja ponaredkov v trgovinah, gostinskih lokalih, na bencinskih servisih, poštah in bankah.
Večina (79) letos obravnavanih storilcev so bili slovenski državljani. Še devet storilcev je državljanov članic Evropske unije, 30 storilcev pa je državljanov tretjih držav.

 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Se pravi jim ni v interesu dobiti ljudi, ki poskušajo v obtok spravit ponarejene bankovce.
Ko bi ga matjazy prinesel na banko takrat pa...
Točno tako. Ko sem prinesel na banko malo več kot 5000€ (da sem ga nakazal neki firmi) , sem moral izpolnit toliko papirjev, kot bi kredit najemal. Pa še za izor denarja (pazi, malo več kot 5k, ne 5 mio) sem moral dokazovat.
Tako da, ja, dajmo mi male ribe polovit, za velike pa ni časa (beri: roka roko umije).

Pa nobenemu se ne mislim opravičevat, to je dejstvo.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.337
5.371
113
Se pravi jim ni v interesu dobiti ljudi, ki poskušajo v obtok spravit ponarejene bankovce.
Ko bi ga matjazy prinesel na banko takrat pa...

Ne... Interes je, ampak kadra ni. Ko ga matjazy prinese na banko, se je pa to nalogo outsourcalo na banko. Kjer pa imajo tudi interes in se kader.