Nov avto - st. km ob prevzemu?

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Z avtom se lahko seveda zgodi marsikaj, a se to mora poznati pri ceni. Za dogovorjeno ceno se pač dobavi, nov, nevožen in ne (naknadno) barvan avto. ČE se kaj zgodi, se ponudi popust oziroma dobava ustreznega (nepoškodovanega) avta.
Točno to in nič drugega. Meni kot stranki ni problem, če me prodajalec obvesti, da je z avtom pred prevzemom prišlo do neljubega dogodka in se potem odločimo za naprej. Pred leti se je to zgodilo npr. na Porsche Maribor, so se opravičili za nevšečnosti (avto poškodovan med transportom, čigava krivda je bila, sem pozabil) in čez par tednov dobavili novo, drugo vozilo.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.110
305
83
A za tepih v avtu je pa kar ok, da je že pohojen?
Sem sam hotel povedat, da ne moreš avta kar zavrnit, če si dobil štrihanega. (Vsaj v večini primerov ne)
Tisto klavzulo sem pa želel imeti(pa je nisem dobil), ker sem po netu bral razne zgodbice (če ne celo na alterju).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Cez 1 mesec dobim MX5, ki je narejena v Hirosimi, je sla na ladjo (se potuje), ki pristane v Antwerpnu, potem pa pride s tovornjakom v Slovenijo.
Porocam, koliko km-jev bo imela, ko pride s tovornjaka.
Namrec, sodelavcu so Mercedesa, ki stane 120kEUR poskodovali, ko so mu ga dajali dol s tovornjaka, tako da sem rekel prodajalcu, da hocem biti zraven, ko jo pripeljejo s tovornjakom.
Takrat bom tudi odcital stevec, da jih ne bi slucajno se kaj prevec nabrala do trenutka, ko jo odpeljem.
Gume dežavu. Jezus. Zakaj ne letiš v Hirošimo in tam osebno ne naložiš avta na ladjo, pol v Antwerpnu lepo lastnoročno na šleper, pa pazi da preveč sklopke ne zakuriš, ko boš lezel po rampi, pol pa še pred salonom lepo razloži s šleperja. Aja, če pa ne zaupaš, pa še ladjo in šleper sam pelji. Da se ti da.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Jaz ga pa čisto razumem. Kupil bo lep, precej drag nevsakdanji avto ( komentatorji tukaj ste itak malo zavistni, o tem ni dvoma) in fant želi, da bi bil vsaj tam zraven, kjer bo lahko vsaj malo nadzoroval ravnanje z avtom.

Recimo, da je podobno kot poroka -vsak bi rad imel neomadeževano devico, ampak, realnost je drugačna-večinoma vas dobi že naluknjano, ker niste pazili, kje se je pojala in kaj so drugi fantje počeli z njo..:D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hipnos in AndY1

luka51

Guru
16. avg 2007
13.880
5.158
113
Kalbotova ideja niti ni tak slaba.
Še bolje pa je če gre kr na linijo Yokazukiju in Kazujoshiju čez ramo gledat če sta vse šraufe vredu zategnila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in koliko

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Ko sem kupoval avto, sem želel da v klavzulo napišejo, da avto ni bil med transportom poškodovan. Pa so mi rekli, da to ne morejo, ker tudi oni ne morejo vplivati na to v kakšnem stanju jim uvoznik pripelje avto na dvorišče.

lahko ti garantiraš da tvoje ni pred tabo nihče tišo?:evil:
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
x.jpg

To je to? dam "levo jajce", če bi mi ga kdo dal za drugi avto..:cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hipnos

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Jp, trda streha nenormalno polepša avto, barva (ta siva) je pa tudi svetovna in če se ne motim, bo Andyjeva taka. Mi imamo doma eno starejšo miato in avto je daleč najgrši z dvignjeno platneno streho, potem je tak kot mora biti ko ima streho seveda dol ampak hardtop, to je pa spet čist (fenomenalna) zgodba zase. Pa tudi preglednost je večja poleg lepšega izgleda.

Kar se pa teh prevoženih km tiče je pa večina tako nerazumsko zapela v te km in spremljanje novega vozila da adijo pamet a v bistvu tipično alterjevsko, zmagovalec je pa brez dvoma utiševalec s svojo trditvijo, da se avta itaq ne da sf00kat pa če ga še tako zlorabljaš, lol. Poanta teh pisarij sploh ni to, da želiš avto z absolutno nič oz. čimmanj prevoženimi ampak je poanta zgolj v tem, da je tistih nekaj prevoženih km zaželjeno da se pač lepo dela z avtom kar žal ni samoumevno. Zgolj in samo to in popolnoma nič drugega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Jaz ga pa čisto razumem. Kupil bo lep, precej drag nevsakdanji avto ( komentatorji tukaj ste itak malo zavistni, o tem ni dvoma) in fant želi, da bi bil vsaj tam zraven, kjer bo lahko vsaj malo nadzoroval ravnanje z avtom.

Recimo, da je podobno kot poroka -vsak bi rad imel neomadeževano devico, ampak, realnost je drugačna-večinoma vas dobi že naluknjano, ker niste pazili, kje se je pojala in kaj so drugi fantje počeli z njo..:D
Ma dej nehi. Nadzirat na šleper kako mu ga razklada, bolano. Sej se bo zjoku, no pr nakladanju bi se še prej, sploh če bo njegovi ljubici mesto v zgornjem štuku, pa da bo mal dežja. Tak pacient bo pol tud parkiru v diagonalo čez dva parkplaca, taboril pod nadvozi in podobne blesarije. Še prej bo pa prodajalcu pojedu živce, da o dramah na servisih ne govorim.

Avto je pa hud ja. Fovšije pa ni.
 
Nazadnje urejeno: