Nov avto - st. km ob prevzemu?

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Sicer ne bom razpravljal o tem, pa vendar:

Del dohodnine v visini 0,5% doniram drustvom. K sreci ta znesek ni ravno majhen.

Kot podjetje vsako leto doniramo cca. 20 drustvom razna darila, ki jih imajo za srecolov. Teh daril je v vrednosti cca. 2.000 € letno. Prav tako vsako leto doniramo nekaj denarja.

Kot posameznik in kot podjetje smo tudi pomagali preko drustva gospe Heleni Campa, ko je zbirala denar za hiso.

Pa ko si me izval;

V letu 2018 sem nakazal iz osebnega racuna denar druzini, ki ji je v Trzicu voda odnesla hiso, kot podjetje in kot posameznik smo organizirali osnovne zivljenjske potrebscine za druzino, ki je pomoc potrebovala, eni druzini sem kupil in dostavil hladilno skrinjo.

Tudi v letu 2019 bom komu pomagal. Pri tem imam nekaj pogojev; sam oz. s sodelavci se sami odlocimo, komu bomo pomagali, pomagamo izkljucno in samo direktno tistim, ki pomoc potrebujejo brez vmesnih clenov, kot je npr. Karitas in Rdeci kriz z izjemo gasilskim drustvom. In la, ne zelim, da se to kadarkoli in kjerkoli medijsko izpostavi, ker to delam samo zato, ker se meni osebno zdi prav, da pomagamo, ce le lahko.

Zato; lahko pises/pisete karkoli, impak kar se tega tice imam cisto vest, kaj ti pa ti ali pa kdo drug o tem misli, se mi pa jeb*
Lost je samo vprašal, če si izpolnil, kar si obljubil, če boš izgubil stavo..ostalo sedaj ni pomembno..
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.774
2.662
113
Pa je kdo dal dokaz da se števec da resetirat? Al je ostalo spet samo pri besedah? Kje je avi, jpg ali gif?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sicer ne bom razpravljal o tem, pa vendar:

Del dohodnine v visini 0,5% doniram drustvom. K sreci ta znesek ni ravno majhen.

Kot podjetje vsako leto doniramo cca. 20 drustvom razna darila, ki jih imajo za srecolov. Teh daril je v vrednosti cca. 2.000 € letno. Prav tako vsako leto doniramo nekaj denarja.

Kot posameznik in kot podjetje smo tudi pomagali preko drustva gospe Heleni Campa, ko je zbirala denar za hiso.

Pa ko si me izval;

V letu 2018 sem nakazal iz osebnega racuna denar druzini, ki ji je v Trzicu voda odnesla hiso, kot podjetje in kot posameznik smo organizirali osnovne zivljenjske potrebscine za druzino, ki je pomoc potrebovala, eni druzini sem kupil in dostavil hladilno skrinjo.

Tudi v letu 2019 bom komu pomagal. Pri tem imam nekaj pogojev; sam oz. s sodelavci se sami odlocimo, komu bomo pomagali, pomagamo izkljucno in samo direktno tistim, ki pomoc potrebujejo brez vmesnih clenov, kot je npr. Karitas in Rdeci kriz z izjemo gasilskim drustvom. In la, ne zelim, da se to kadarkoli in kjerkoli medijsko izpostavi, ker to delam samo zato, ker se meni osebno zdi prav, da pomagamo, ce le lahko.

Zato; lahko pises/pisete karkoli, impak kar se tega tice imam cisto vest, kaj ti pa ti ali pa kdo drug o tem misli, se mi pa jeb*

Torej si stisnil *****?
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Madonca, jaz sem sicer takrat ko je avto prišel pogledal na števec koliko ima, potem pa ekspresno pozabil. Mislim da je bilo okoli 8km, mazda 3. No če bi mela 200 na števcu bi mi že blo čudno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Tako kot tisti, ki trdi, da lahko trgovec stevec nazaj obrne. Dokazi?
Kar mešaj drek. Bo samo bolj smrdelo.
Zgoraj imaš jasno ponudbo, da mu pripelji avto in bo uredil. Če ga nimaš, ga vprašaj, če ima on kak avto na dosegu.
Lahko pa žele od hrbtenice v vrečko zbašeš in utihneš, ne pa drek dodatno mešat z izgovori na nivoju bedaka.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Kar mešaj drek. Bo samo bolj smrdelo.
Zgoraj imaš jasno ponudbo, da mu pripelji avto in bo uredil. Če ga nimaš, ga vprašaj, če ima on kak avto na dosegu.
Lahko pa žele od hrbtenice v vrečko zbašeš in utihneš, ne pa drek dodatno mešat z izgovori na nivoju bedaka.

Ne bom se spuscal na tvoj primitiven nivo komuniciranja. Se pravi ne ve, kateri avto imam (razen, ce sem kje v kaksnem postu napisal) in mi bo nastavil stevec? A me imas morda ti za norca? A dela morda ravno na tem pooblascenem servisu, ki servisira avto moje znamke?

Verjamem, da lahko stevec da nazaj. Ampak ce morda ne ves, je to kaznivo. In pooblascen trgovec s tovarnisko opremo tega ne more narediti.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Verjamem, da lahko stevec da nazaj. Ampak ce morda ne ves, je to kaznivo. In pooblascen trgovec s tovarnisko opremo tega ne more narediti.

No, to seveda sploh ni (povsem) res. Obstajajo povsem legalni razlogi za "vrtenje" števca nazaj (ali naprej), med drugim se to dela pri montaži rabljenih recimo.

Ravno tako NI res, da tega pooblaščenec s tovarniško opremo ne more narediti. Pogoji se razlikujejo od znamke do znamke, jih pa ima večina implementirano opcijo za reset kilometrov na 0km, če je trenutno število prevoženih kilometrov manjše od X. S tovarniško opremo. Iz prve roke, ne alter/gostilniška debata. Seveda je tale X zelo majhna številka, tako da brez skrbi, nihče se tega ne poslužuje za klasično "prevrtevanje" kilometrov. Ravno tako imajo opcijo za vrtenje kilometrov naprej, tukaj so omejitve bolj blage (recimo možno samo 1x), ali pa omejitev sploh ni. Govorim še vedno o tovarniški opremi.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
No, to seveda sploh ni (povsem) res. Obstajajo povsem legalni razlogi za "vrtenje" števca nazaj (ali naprej), med drugim se to dela pri montaži rabljenih recimo.

Ravno tako NI res, da tega pooblaščenec s tovarniško opremo ne more narediti. Pogoji se razlikujejo od znamke do znamke, jih pa ima večina implementirano opcijo za reset kilometrov na 0km, če je trenutno število prevoženih kilometrov manjše od X. S tovarniško opremo. Iz prve roke, ne alter/gostilniška debata. Seveda je tale X zelo majhna številka, tako da brez skrbi, nihče se tega ne poslužuje za klasično "prevrtevanje" kilometrov. Ravno tako imajo opcijo za vrtenje kilometrov naprej, tukaj so omejitve bolj blage (recimo možno samo 1x), ali pa omejitev sploh ni. Govorim še vedno o tovarniški opremi.


Kilometri ze dolgo niso vec zapisani v stevcu. Na mojem Range Rover Sport se je pokvaril stevec v garanciji. Avto je imel cca 40.000 kilometrov. Na servisu so stevec zamenjali in sem prosil, ce sem lahko poleg, ker me je iz mojega poklicnega firbca to zanimalo. Ko so vgradili nov stevec je imel stevec 0 kilometrov nekaj sekund. Nato so se na stevcu pojavili dejanski kilometri brez, da bo serviser v to posegal.

Sem vprasal serviserja, ce lahko popravi kilometre z tovarniskim testerjem in je bil jasen odgovor, da tega ne morejo narediti.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Kilometri so v vseh vozilih, tudi najnovejših, še vedno zapisani v števcu. To pa še ne pomeni, da niso zapisani tudi kje drugje.

Konkretno za Land Rover sicer res ne vem, kakšne možnosti imajo, sicer pa je sklepanje na podlagi ene znamke precej neumno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Poleg tega, kar si napisal, sedaj vlači v temo vrtenje števcev pri 40.000km, ko je vsem kristalno jasno, da se v tej temi gre za vrtenje nekaj (deset) km pred predajo vozila kupcu.
Še par postov, pa bo iz kompaktnega dreka tekoča smrdeča driska nastala.
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
V industrijski coni Logatec (pravzaprav v obeh) je veliki depo vozil vseh znamk, kjer pretovarjajo prispele avtomobile iz Luke Koper.
Vidno tudi na Google Earth. In če pozumiraš na stavbo, se lepo vidi napis Lakirnica. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko