Nov avto - st. km ob prevzemu?

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Priznaj, da nimaš 1000eur. Prvo staviš s praznim žepom, zgubiš in se vun vlečeš. Zdaj pa se bojiš in govoriš, da ne rabiš jurja.
Itak ga rabiš, da prvo stavo pokriješ.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.301
826
113
Priznaj, da nimaš 1000eur. Prvo staviš s praznim žepom, zgubiš in se vun vlečeš. Zdaj pa se bojiš in govoriš, da ne rabiš jurja.
Itak ga rabiš, da prvo stavo pokriješ.


Daj si tole poglej:

https://www.summitavto.si/sl/kontakti

Da bos lazje spal. Nimam jurja. Nimam Range Roverja ne svojega podjetja.

Poznam pa med drugim osebno Miho J. in ti povem, da nakladas.

Sicer se mi jeb*, kaj si ti mislis.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.368
341
83
Ljubljana
FYI
Nikjer ni zakonsko predpisano do koliko km ima novo vozilo.
Kolikor je meni znano je definicija; novo, dokler ni prvič registrirano

Večinoma je ta številka med masovno proizvodnjo med 2 in 15 km, serije ki jih probavajo po poligonu do 80 km (obsežnejši testi ko jih testirajo do 2x mislim pa da do 200 km - sicer redki) kar je več se je nekdo vozil tako ali drugače. Veliko novih modelov vozil ima še vedno možnost da potegneš ven 25 a varovalnko iz abs senzorja da ti ne obrača km)

Kako se pa vozijo med transportom, pa ne bi o tem. Kakor vem imaš možnost 1:12 da tvoj avto ne pride pofavlan po transportu. (govorim manjše praske ki se jih spolira pred prevzemom in poškodbe ki se jih liča)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Tole kar si napisal, je cista laz. Ampak cista laz. Ali od tebe, ali pa od tvojega prijatelja. Pa ti bom povedal zakaj. Ker tocno strili leta servisiram svoj avto na Summitu (in sem mimogrede zelo zadovoljen z njimi) in je, od kar jaz tam avto servisiram tam popolnoma ista ekipa. Nihce ni sel od tam pred dvemi leti. Nihce. Za pred strimi leti ne bom nic rekel, ker ne poznam, zadnje stiri leta pa gotovo ne.

In se enkrtat. Pri Land Roveru pooblascen serviser stevca ne more nastavljat v nobenem primeru. Tudi pri novem avtu ne. Mi tole vse skupaj ni dalo miru in sem se ustavil mimo na Summitu in vprasal. Prosim prizanesite mi s komentarju v smislu, valda ti ne bodo povedal.

Ne seri da so 4 leta isti tam, če pa jst vsem vsaj za enega serviserja ki je tja prišel v tem času.
In jasno da ne bodo stranki razlagali " ja gospod, seveda smo števec resetiral preden ste novega odpelali".

Moogče nisem se jasno napisal, v primeru da se to naredi, to niti pod razno ne bodo razlagali stranki, niti ni niti približno potrebno to stranki vedeti, saj konec koncev tovarna lahko še pred dobavo vozilo stestira in resetira/deaktivira števec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

koliko

Guru
21. avg 2007
4.236
2.079
113
SV SLO
Občutek imam, da tukaj ljudje mislijo, da ko kupijo nov avto le ta izvira iz brezmadežnega spočetja in da je nastal kot čudo veliko samo za določen osebek in točno takrat ko si ga je zaželel oziroma bil zmožen plačat. Skratka živijo v prepričanju, da je nov avto neko božanstvo, čudež ne vem kaj še superlativ mogoče.
No resnica je malo drugačna..... Avto je kompleksna zadeva, ki jo delajo ljudje za ljudi. Ker dobička nikoli ni dovolj avte sestavljajo ponavadi preslabo plačani delavci prevažajo jih slabo plačani šoferji, na koncu pa ti avto prodajo preslabo plačani prodajalci. Slabo plačilo in kvalitetno delo pač ne gredo skupaj.
Alter wake up......
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.395
3.488
113
Še najhujše je da za poceni ali dragi avto sestavljajo slabo plačani ljudje.


Groza če kupiš Mercedesa, ki ti ga je v Böblingen u sestavljal Turk in še to preko agencije!!!
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.781
2.670
113
Ja v teh časih tudi ko kupiš AMGja je verjetnost da ga dobiš z podpisom nemca na pokrovu motorj, kot da bi na loteriji zadel ;)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
20190225_150403.jpg
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Uh oh, nov avto, pa že gori check engine lučka. Ziher je treba menjat olje za onega iz druge teme.

Sarkazem off, srečno vožnjo :)