Nesreča na parkirišču?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.715
99
48
Na parkirišču se mi je zgodilo, da mi je znani storilec (ker je nekaj minut po nezgodi prišel do avta) popraskal avto. Napisala sva poročilo, krivdo je priznal.
Avto je popraskan po odbijaču, plastika nad kolesom in ena mala praska na karoseriji nad odbijačem.
Vprašanje je sledeče: ali imam ob cenitvi možnost, da mi namesto te ene praske nad odbijačem izplačajo manjvrednost vozila, vse ostalo pa popravljam? Razlog je predvsem v tem, da nebi rad pol avta barvanega zaradi te praske. Ker je avto sicer res kot nov, višji rang.. pa bi se mi zdelo neumno to pustiti.
:( :( :(

Najlepša hvala!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
O bog, najbolje, da daš avto v vitrino, v kontrolirano okolje. Kaj misliš, čemu je namenjen odbijač?
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.715
99
48
Ahh.. Me zanima kako vesel bi bil ti praske na dragem avtu, ki doslej ni imel nobene...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Malo na pamet bom po spominu: ocenijo ti po normativih, ki jih imajo in izplačajo 70% tega brez DDV.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
štiber je bil. ko mu je ena pustila števiko na avtu pred Hombretom na Viču. Vozilo višjega cenovnega razreda je bila pa Alfa 166.
 
  • Haha
Reactions: AndrejEnej

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Meni so odobrili kitanje in barvanje levega blatnika na zavarovalnici, ker sem imel udarnino. Na barvi se ni nič poznalo po poliranju.
Sem šel do tistega, ki vleče ven točo in mi je v 3 urah zrihtal, da le on vidi pod svetilko, da je le 99% in ne 100%. Naprej z zavarovalnico je pa on urejal. Lool, oni bi pa kitali. Pa mi ni jasno, kako odobrijo dražje popravilo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Lool, oni bi pa kitali. Pa mi ni jasno, kako odobrijo dražje popravilo.
Kdo bi kital? Zavarovalnica ti odobri bodisi popravilo bodisi zamenjavo dela. Način popravila in metoda je potem odvisna od izvajalca ... eni servisi samo kitajo in barvajo, drugi znajo tudi kleparsko na tak ali drugačen način pločevino zravnati. To ni stvar zavarovalnice, odobri (ali pa ne) itak potem predračun ko servis zaprosi za temelj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Odobreno je bilo barvanje, kar seveda pri udarninah vključuje tudi kitanje.
Je bilo razčlenjeno vse na zapisniku.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Imaš prav, sedaj končno vem zakaj so vsi ti avtomobili rjavi, ko so jim ven potegnili vdolbine.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Na parkirišču se mi je zgodilo, da mi je znani storilec (ker je nekaj minut po nezgodi prišel do avta) popraskal avto. Napisala sva poročilo, krivdo je priznal.
Avto je popraskan po odbijaču, plastika nad kolesom in ena mala praska na karoseriji nad odbijačem.
Vprašanje je sledeče: ali imam ob cenitvi možnost, da mi namesto te ene praske nad odbijačem izplačajo manjvrednost vozila, vse ostalo pa popravljam? Razlog je predvsem v tem, da nebi rad pol avta barvanega zaradi te praske. Ker je avto sicer res kot nov, višji rang.. pa bi se mi zdelo neumno to pustiti.
:( :( :(

Najlepša hvala!

Cenilec določi, kako se popravlja. Seveda se lahko zmeniš tudi za izplačilo. :)