Poškodba vozila na parkirišču malce drugače....

igi

Guru
13. okt 2007
5.371
997
113
Celje
Obišči stran
Ke to leto ni moj dan imam ponovno "problem"....
frown-1.gif


Na parkirišču enega od trgovskih centrov je na označenih parkirnih mestih naključno postavljenih nekaj "cvetličnih korit" (ali nekih ovir), ki so postavljene kr tako (Očitno ostalo, pa še niso pospravili)

In seveda sem ga zvečer spregledal in rahlo "pojahal". Na pragu avta pa praske in udrtine
frown-1.gif


A je kakšna opcija, da bi dobil škodo povrnjeno iz zavarovanje odgovornosti trgovskega centra? Vem, da sem načeloma sam kriv, ampak ovire so nizke, neoznačene in sredi parkirišča...

Zdaj policija mi zapisnika in presoje ne bo hotela narediti, ker parkirišče ni javni prostor....
Ima kdo kakšno informacijo kako je s podobnimi stvarmi, da si ne bom po nepotrebnem delal potov in težil odgovornim, oziroma koga naj povprašam.

Za H kombinacijo je pa žal prenizko
wink-1.gif


Hvala
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Gre samo za ugotavljanje legitimnega postavljanje korit, pozanimaj se o lastništvu, stopi do meneđmenta in jih pobaraj za vsa ustrezna dovoljenja. V kolikor jih ni, bi se lahko pogajal. Ne bom pa trdil, da je moje razmišljanje pravno pravilno, je logično. IMHO
Bo še kdo od znalcev prava povedal več.


Poznam primer, ko je nekdo v bloku samovoljno postavil ograjico, da ne bi tacali po travi in rožah. Otrok jo seveda ni videl in je "čofnil" kot kamen v vodo. Zlom zapestja, Čefe.rin in mastna odškodnina. Šlo je pa na osnovi postavljanja ovire brez dovoljenj.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.371
997
113
Celje
Obišči stran
Hja dovoljenje.... samo parkirišče je v bistvu zasebna last in lastnik v bistvu lahko naredi kar hoče.... (takšno je neuradno mnenje prijatelja policista, oziroma imajo nekako takšna navodila za reševanje "sporov" na takšni parkiriščih)

Sej bom poklical na upravo (še prej pa poslikal) da vidim kaj in kako, lažje bi pa bilo, če bi jim lahko citiral zakon, ki bi bil recimo na moji strani;)