Generali me je probal nategnit

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Daj poveži malo.
rolleyes-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
@Sulc

Tole z nadomestnim vozilom je na momente res prava j3ba, tudi meni ga enkrat niti pod razno niso hoteli priznati, kljub temu, da odgovornost za nesrečo niti pod razno ni bila moja in morajo po vsej logiki in pravu VSI stroški povezani s tem škodnim dogodkom biti kriti iz odgovornosti povzročitelja (konec koncev so zavarovalne vsote 5mio za telesne poškodbe ter 1mio za materialne) in to se v končni fazi na sodišču tudi vedno brez izjeme doseže. Problem je zgolj v tem, da, kot že omenjeno, zavarovalnice dejansko igrajo na to, da popustiš, ker se ti ne da komplicirat in ukvarjat s tem ampak hvalabogu v praksi ni prav vedno tako, kdaj pa kdaj to nadomestno vozilo celo priznajo brez komplikacij. Pa da ne bo samo Generali pošinfan, identične štorije ima folk s prav vsemi zavarovalnicami, brez izjem. Tukaj bi jih moral enkrat AZN nekako malce spametovati.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
Imel jebe z Mariborsko zavarovalnico glede nadomestnega avta.
Mislim, da jih je treba kar z odvetnikom stisnit. Je pa res da nekateri nimajo denarja, da bi sami to financirali in na to karto igrajo te bedaste zavarovalnice.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
V Ameriki bi padla ena class action tožba in bi bankrotirali tako zavarovalnico in svet bi bil lepši.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja Generali so nategovalci. V podjetju vedno, ko za mesec vnaprej rezerviramo in kupimo letalske karte te tudi zavarujemo, kar preko prodajalca kart. Od 100 letov se nam je do sedaj 3 x zgodilo, da je dotični potnik zbolel in nikoli, ko je zavaroval Triglav ni bilo težav, bolniški list, pojasnilo zdravnika....

No sedaj je pa agencija 1 x zavarovala na Generaliju oziroma je tam prišlo, do škode. Smo poslali vso zdravniško dokumentacijo o nenadni bolezni.... in ja ni jim dovolj, kot bi se norca delali iz našega podjetja. Res imam občutek, da tam prav naštudirati, kako nekomu, ki jasno in nedvoumno pojasni temelj za izplačilo še maksimalno zagreniti življenje in si če ne gre drugače izmisliti še en kup zahtev, kaj naj se še vse predloži.

Ker se mi z temi cepci ne, da več ukvarjati in njihovimi nerazumnimi za lase dodatno privlečenimi zahtevami, jih teh neumnosti ne bomo poslali, bomo pač sami krili 350 eur škode in agenciji sem že naročil, da nikoli več ne smejo, kart za nas zavarovati pri Generaliju, tudi sami so povedali, da bodo verjetno nehali poslovati z njimi, ker so najbolj nemogoča zavarovalnica, kar jih obstaja.

Njihovo geslo je verjetno, moramo tistim, ki uveljavljajo škodo najbolj mogoče zakomplicirati življenje z nemogočimi zahtevami, tako škod ne bodo več radi uveljavljali, jasno, ko je pa treba zavarovati, jim pa tudi rit poližemo, samo da dobimo posel.

Sam sem že imel enkrat jebene izkušnjo z njimi, povzročitelj imel tam zavarovan avto in hvala, ne želim nikoli več delati z njimi.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Že samo dejstvo, da imaš avto, bi jim moral biti zadosten dokaz, da ga očitno potrebuješ. Ne vem kaj jim ni jasno.

Tocno to in pika. Kaj bi moral se ekstra dokazovati, da rabis avto? Ker ti je nek nesposobnez skodo naredil in si brez, bos pa kar sam moral potrpeti in biti brez.....zakaj ze? Ce nebi bilo nesposobneza, bi lepo imel svoj avto na razpolago. Jebiga. To naj zavarovalnica storilca buzerira, zakaj je skodo naredil nekomu drugemu.....to je bolj smiselno!!
10.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Saj je čisto logično, da ti morajo kriti nadomestni avto.

Seveda je logično. Ni pa logično, koliko dopisov na zavarovalnico je moral napisati Sulc, človek, ki je odprl to temo.
smile-1.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Zelo nazorno pojasnjuje Zavarovalnica Maribor, kako je z nadomestnim vozilom, v tem prispevku ...
http://blog.zav-mb.si/2011/12/19/nadomestno-vozilo-kdaj-in-koliko-casa/

Kakšni nategatorji.
Sodna praksa je jasna, common sense pa tudi.
Če mi je nekdo povzročil škodo, jo mora pokriti. Škodo za popravilo avta, škodo za najem nadomestnega vozila, škodo za poškodbe, škodo zaradi zamude, ki je neposredna posledica nesreče, škodo za uničene stvari v avtu; škodo za bilokaj, kar je posledica dejanja povzročitelja. Če ima zavarovano avtomobilsko odgovornost, pa bo namesto njega to škodo krila zavarovalnica. Oziroma bi jo morala.

Stanje duha tistih, ki se radi pustijo "od zadaj", pa lepo povzame Zavarovalnica Maribor, ki celo na svoji strani upa objaviti:
Citat:
No pa se vrnimo na začetno vprašanje stranke: »Kaj pa nadomestni avto?«
Pri odgovornostnih škodah morate uveljavljati najem nadomestnega vozila pri svoji zavarovalnici.

V mojem primeru je gospa imela sklenjeno I kombinacijo in je z našim cenilnim zapisnikom dobila nadomestno vozilo pri svoji zavarovalnici. Iz zgoraj opisanega lahko povzamemo, da smo do nadomestnega vozila upravičeni samo takrat, ko imamo na svoji avtomobilski polici sklenjeno delno kasko kombinacijo I ali I-PLUS, če tega nimamo, moramo najem nadomestnega vozila plačati sami ali pa si za čas popravila najti drugo prevozno sredstvo.

Nisem bil presenečen, da me je probal Generali ogoljufati. Da pa Zavarovalnica Maribor objavi tole - pa nisem pričakoval.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Praksa slovenskih zavarovalnic je žal glede tega povsod enaka. Sam sem imel to vrste slabo izkušnjo že pred 15 leti s Triglavom. V sodni spor se nisem upal spuščati. Še preden prideš do nadomestnega vozila, je vprašanje recimo tudi, kdo je odgovoren za odvoz oškodovančevega nevoznega vozila? Če ne moreš koristiti asistence po svoji polici, je strošek nadomestnega vozila drobiž proti strošku avtovleke.

Morda se kdo spomni 15 let nazaj, ko je v Piranu en [cenzura] zbil 3 vozila v morje. Moja asistenca je krila zgolj 50.000sit stroška v Sloveniji, sam pa sem takrat doplačal še dobrih 70.000eur za stroške reševanja vozila. Triglav zavarovalnica povzročitelja je zavrnil ta moj zahtevek, odvetniki se niso upali spustiti v tožbo. Sem pa takrat toliko študiral te zavarovalniške posle, da sem potem pristal v tem fohu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Zavarovalnica pač to izkorišča, ker ve da se 99% oškodovancev ne bo spuščalo v pravni boj z njimi. Bi bilo zanimivo dobiti kak odgovor kakšne "poravnave doo, pravične odškodnine doo in podobno.

Tisti procent bo pa že plačala. 99% si bodo pa razdelili kot nagrado za uspešno poslovanje.
Je pa res, da ko bi morala izplačati tudi ostalih 99%, da bi se premije dvignile.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz sem prepričan, da je zakonodaja na strani zavarovalnic. Razen v primeru ko gre za vozilo pravne osebe.
Najem vozila, asistenčni stroški, stroški izgube dohodka in vse ostale pizdarije, vključno s psihičnimi težavami, spadajo v sklop posredne škode, ki pač niso predmet avtomobilske odgovornosti.