Nakup pnevmatik

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
In še. Na enem avtu imamo Conti gume (in letni in zimske) -dobil zravne ob nakupu avta, na drugem pa sem vozil že Nexen, Semperit, Sava...
Nekaj malega je razlike, ni pa neki oh in sploh. Na soljenih cestah drsijo čisto vse, na od zemlje in gnoja usrani cesti tudi, v krožnem pri Citiparku v Lj. pa tudi.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Upam da tudi za svoje telo skrbite tako pikolovsko kot za tisto tono (in pol) pleha.
Pa tudi če vrhunsko vzdržuješ samega sebe, je veliko večja verjetnost da te bo ubil rak, fršlok ali gripa kot pa da te bo pobralo na cesti zaradi Save ali Nexena.

lahko da drži, predvsem je pa odvisno koliko voziš, kje voziš, kako voziš, kdaj voziš, kaj voziš.

ko daš to v neko lastno formulo dobiš ven kaj kupiti. za vsakega se najde in vsaka guma nekomu paše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
In še. Na enem avtu imamo Conti gume (in letni in zimske) -dobil zravne ob nakupu avta, na drugem pa sem vozil že Nexen, Semperit, Sava...
Nekaj malega je razlike, ni pa neki oh in sploh. Na soljenih cestah drsijo čisto vse, na od zemlje in gnoja usrani cesti tudi, v krožnem pri Citiparku v Lj. pa tudi.
Sam Conti je tes top guma, čez celotno obdobje, je pa draga. Sem pa zelo prijetno presenečen nad Hankook.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fonza12

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Glede na to, da so edini stik s podlago se ne splača šparat na gumah. Verjamem pa, da je pomembnost kvalitetne gume pri nekom, ki letno naredi pod 10k km manjša kot pri nekom, ki letno naredi 30 ali več tisoč km.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
dobr... pa dejmo tko...

pol kupimo najdražjo gumo, saj naše življenje nam je nadražje, a ne?

zakaj pol ne ene za 100€, če je najdražja 350€?

Pa sej če človek vpraša za gumo, ne pomeni, da vozi premijski razred. Zakaj takoj eni očitki, da za avto je, za gume pa ne? Sej lahko pa daje gume na xsaro picasso 2010 letnik.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sej je vseen kam daje. navadno je pa večja, dražja.
in če daje na xsaro, naj da primerno potrebam.
in če daje na m5, naj da primerno potrebam.

potrebe so pa različne glede na več parametrov. se strinjaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Potrebe so neodvisne od vozila in povsem enake ob predpostavki, da vozimo po predpisih. Različne so le dimenzije gum, nosilnost in največja hitrost. Slednje je pravzaprav nepomembno. Kar vozim avte, ki imajo baje največjo hitrost okrog 200 km/h, nisem nikoli peljal z max hitrostjo. To smo počeli, ko smo imeli avte, ki so šli do 150.
Vsak avto danes doseže najvišjo dovoljeno hitrost in še nekaj čez. In pri vsakem lahko pride do situacije, da se je treba zaustaviti čimprej. Če se bo zavorna pot podaljšala za 5 metrov, bo mogoče nekdo mrtev. Tudi če se vozimo samo do bližnjega bifeja dvakrat dnevno.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Zimska Sailun je v vsakem krožišču drsela, da sem moral vozit kot po jajcih, ko sem zamenjal za Nokian, je bila razlika 1 proti 100. Guma, kot da je bila prilepljena za asfalt.
Ne splača se gledat za čunga lunga pnevmatiko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in RoMeX

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
Na splošno je veliko takih, ki si omisli "premium" vozilo na 19" ali celo 20" gumah. In potem je problem, ko je potrebno dat za menjavo gum 10% vrednosti vozila. In se išče bližnjice, da pride na samo 5% in sami sebe tolažijo, da ni razlike med kitajsko in premium gumo.
Sam vozim na 16" in mi ni problem dat za premium gumo, ker to predstavlja le 1% vrednosti vozila.
Mislim, da poglavitni problem nastane, ker ljudje, ki zaslužijo premalo, vozijo avtomobile z prevelikimi kolesi.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

ne, problem je, ker folk glumi. ce ni denarja za nov avto... dajmo kupit staro garo tipa pasat (premium seveda ) (ne bmw, potem bos kot cigo... kao neka razlika ).... bog ne daj kupit nov clio (oz. nekaj v rangu: nisem jack ).. in potem kupit normalne gume..


me pa vsakic bolj preseneti alter. sem imel obcutek, vsi bogati, vsi pametni tu gor....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in RoMeX

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Na splošno je veliko takih, ki si omisli "premium" vozilo na 19" ali celo 20" gumah. In potem je problem, ko je potrebno dat za menjavo gum 10% vrednosti vozila. In se išče bližnjice, da pride na samo 5% in sami sebe tolažijo, da ni razlike med kitajsko in premium gumo.
Sam vozim na 16" in mi ni problem dat za premium gumo, ker to predstavlja le 1% vrednosti vozila.
Mislim, da poglavitni problem nastane, ker ljudje, ki zaslužijo premalo, vozijo avtomobile z prevelikimi kolesi.
Točno to.
Jaz sem dal 270 eur za komplet Conti. Tudi pomislim ne, da bi jemal nek čangšlang in kao prišparal morda 100 eur. Gume imam cca. 4 leta, torej za 25 EUR na leto razlike. Lool, lool.

Pa vsi, ki ste pametni, kako sami vozite previdno in ne potrebujete dobrih gum. Žal niste sami na cesti in je včasih treba reševati napake drugih. Po mojem mnenju tudi v teh primerih dobre gume pridejo zelo prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
performance guma ti zna pomagat v kritični situaciji. takrat tistih nekaj eurov več odtehta vse. čipošito gume bodo odlepile medtem ko bo dobra guma držala v vseh pogojih.

na gumah se ne špara.
Potem premium vozila nimajo top shit gum montiranih v prvi vgradnji, ker hudič se tudi ta zaletavajo. Kako hudiča, če drži v vseh pogojih ;)

Premium guma v moji dimenziji ima ceno x2 v primerjavi s korejsko. V primerjavi s kitajsko pa skoraj x3.
Naslednje bodo kar korejske spet najbrž. Sem zimske michelinke že pred dvemi tedni zamenjal za letne korejske. Pa zna biti da bolj držijo kljub manj profila. Bi pa imel težavo če pade sneg....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Točno to.
Jaz sem dal 270 eur za komplet Conti. Tudi pomislim ne, da bi jemal nek čangšlang in kao prišparal morda 100 eur. Gume imam cca. 4 leta, torej za 25 EUR na leto razlike. Lool, lool.

Pa vsi, ki ste pametni, kako sami vozite previdno in ne potrebujete dobrih gum. Žal niste sami na cesti in je včasih treba reševati napake drugih. Po mojem mnenju tudi v teh primerih dobre gume pridejo zelo prav.
Pol maš en mejhn avto. Ker komplet Conti za moj družinski avto pride kr lepo bliz 500 EUR pa ni premija.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: map

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja no, ker jaz za 270 ne dobim 4ih contiijev - v bistvu contija niti nočem, point je v ceni "premium" gume.