Nakup pnevmatik

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Moje izkusnje so, da premium znamke drzijo kakovost tja do klasicne dimenzije 225/45 17", Za suv, terence in premijska oz sportna vozila pa je razlika med nexen in continental precej manjsa. Vcasih sploh ni. Govorim o dimenzijah 235+ in 18 ali vec col.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Potem premium vozila nimajo top shit gum montiranih v prvi vgradnji, ker hudič se tudi ta zaletavajo. Kako hudiča, če drži v vseh pogojih ;)

Premium guma v moji dimenziji ima ceno x2 v primerjavi s korejsko. V primerjavi s kitajsko pa skoraj x3.
Naslednje bodo kar korejske spet najbrž. Sem zimske michelinke že pred dvemi tedni zamenjal za letne korejske. Pa zna biti da bolj držijo kljub manj profila. Bi pa imel težavo če pade sneg....


seveda, imajo montirano cungalunga gume. nehaj se smesit (in hkrati najedat).
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Moje izkusnje so, da premium znamke drzijo kakovost tja do klasicne dimenzije 225/45 17", Za suv, terence in premijska oz sportna vozila pa je razlika med nexen in continental precej manjsa. Vcasih sploh ni. Govorim o dimenzijah 235+ in 18 ali vec col.


wrong. slabe izkusnje imas. daj na sportno vozilo top shittt in bulllshit gumo, pa odvozi na stezi kak krog. potem pa vzemi tipkovnico v roke.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Moje izkusnje so, da premium znamke drzijo kakovost tja do klasicne dimenzije 225/45 17", Za suv, terence in premijska oz sportna vozila pa je razlika med nexen in continental precej manjsa. Vcasih sploh ni. Govorim o dimenzijah 235+ in 18 ali vec col.
kaksna ideja zakaj je tako? A so premijske (Conitinetal) slabse ali so Nexan boljse pri vecjih dimenzijah?
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Se enkrat jaz.

Imam vprašanje v zvezi s podatki o gumah, napisanih s strani spletnih prodajalcev.

Nekako odločen sem, da kupim gume Sava Intensa UHP 2, o katerih pa različni prodajalci, poleg različne cene, navajajo tudi različne podatke o porabi goriva, oprijemu na mokri cesti in tudi glasnosti samih pnevmatik.

https://www.gume-zivic.si/205-50-17-93y ... uhp-2.html

Prodajalec iz zgornje povezave navaja oprijem na mokri cesti "A", porabo goriva "C" in glasnost 68 dB. Cena: 64€

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/sava- ... /PBL244161

Petrol navaja oprijem na mokri cesti prav tako "A", porabo goriva prav tako "C", medtem ko bi po njihovem glasnost naj bila 70 dB. Cena: 69,20€

https://www.mimovrste.com/avtomobilske- ... l-fp-letna

Mimovrste navaja oprijem na mokri cesti prav tako "A", medtem ko porabo goriva "B" ter glasnost 71 dB. Cena: 69,90€

Zavedam se, da ne gre za bistvene razlike in da to niso tako pomembni podatki, vendarle pa me zanima, kako je možno, da trije različni prodajalci, navajajo različne podatke? Tudi takšno odstopanje v ceni zgornjega prodajalca je nekoliko "sumljivo", čeprav po navedbah nekaterih od vas, naj bi šlo za preverjenega prodajalca. Zato me zanima predvsem glede podatkov o mokri cesti, porabi goriva in glasnosti pnevmatik, kje se da preverit "resnične" podatke oz. komu verjeti?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
za zivica ti lahk povem, da dobavi tisto kar je dogovorjeno oz. naroceno. cene ma pa zato nizke, ker sluzi s premontazo, zasluzka z gumami pa ima minimalno. pac tak poslovni model. ma pa skoz guzvo, sploh ko je 2x na leto veselo vulkanizerjevo
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Pač greš na Savino spletno stran. Proizvajalec bi naj vedel...:

Hvala.

za zivica ti lahk povem, da dobavi tisto kar je dogovorjeno oz. naroceno. cene ma pa zato nizke, ker sluzi s premontazo, zasluzka z gumami pa ima minimalno. pac tak poslovni model. ma pa skoz guzvo, sploh ko je 2x na leto veselo vulkanizerjevo

Kakšne pa ima potem cene premontaže, precej višje od drugih vulkanizerjev?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.434
859
113
Kaj je to visje zate?
18 col sem placal 35 eur. Morda 40

gume pa so mi nasli po taki ceni skor ko v Nemciji, dalec ceneje kot kaka spletna trgovina
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Kaj je boljše...2 leti stara Continentalka al nova Nexen?
Ker Nexen sem lansko leto dobil skoraj pol ceneje kot Continental, zato jih lahko na 2 leti menjam. Ne verjamem, da bi bila Conti z 20.000km (to je v mojem primeru 2 leti stara) boljša od nove Nexen.

Pri starejših vozilih (10+ let) je većji problem razjahanost podvozja (amortizerji and stuff) kakor pa znamka pnevmatik.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
za normalen folk je premontaža in centriranjepo 20eur.

žal špan ni nekdo kamor bi peljal zamenjat gume ali naredit karkoli na avtomobilu :)
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
RoMeX , 20 eur premontaža + centriranje za 16" alu platišča? Kje? Kolikor imam v spominu, se cene povsod sučejo tam okoli 30 eur, pa sem menjal v Velenju, Ljubljani, Trzinu...
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
No ampak če pri živicu računajo recimo okrog 40 evrov, v Celju, kamor bo sicer šel zamenjati pnevmatike, pa bi mi po raziskavi odšteli okrog 26 evrov, se mi verjetno najbolj splača naročiti pri živicu preko spleta (poštnina je brezplačna) in zamenjati za 10-15 evrov manj nekje v Celju, kot pa pri njemu.