Vprašanje glede reklamacije pnevmatik

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
lani sem na začetku sezone nabavil nove pnevmatike. z njimi sem sicer zadovoljen, sem pa letos začel opažati dve stvari:

1) gume ratujejo zelo glasne - najprej sem mislil, da se poslavlja en od ležajev, ampak je zvok preveč enakomeren oz. prihaja nekako od vseh gum, če bi bil ležaj, bi verjetno lahko določil kater je problematičen, plus, da je odvisno tudi od same podlage ceste

2) ena od pnevmatik je ob profilu dobila tudi čuden vzorec v samem kanalu (to sem opazil v garaži, moram preveriti še na naravni svetlobi, da ne gre zgolj za igro senc

3) gume so ... to je zadeva, ki me matra že cel čas - večkrat ji je potrebno centrirati, vsaj 2x na sezono, saj po cca. 5000-7000 prevoženih km dobijo vibracije. ko se scentrirajo je potem spet ok za nadaljnjih par 1000 km

zanima me, ali se takšno gumo oz. set gum lahko reklamira? ali pač potrpim še letošnjo sezono? ne bi zastonj izgubljal časa z obiskom vuklanizerja oz. se mi zdi tudi neumno tratiti čas vulkanizerja, če gre pač za moje "paranoje" ...

ker kar se tiče voznih lastnosti, sem izredno zadovoljen oz. je moj avto precej drugačen (odzivnejši, agilnejši), sploh na mokrem so izredno suverene.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
malo si pozen za reklamacijo po več kot enem letu. Težko oziroma nemogoče bo to reklamirat
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
to sem tudi sam razmisljal, ja, po enem letu karkoli ... samo, od zacetka je bil samo problem centriranja (prvic ob vgradnji, drugic avgusta), ampak zdaj se glasnost oz. tuljenje, plus tole plastenje v eni izmed pnevmatik - mogoce je tudi to tuljenje povezano s tem ... ne vem, zimske so bile tisje kot tele ... :p
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
tuli ti verjetno, ker so stopničaste.
Potegni po profilu z roko v eno smer in v drugo. Če čutiš, da gre v eno smer bolj gladko kot v drugo imaš razlog za tuljenje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ce si pri istem vuljanizerju kupil kot centriral, potem se mogoce kaj upanja. Sicer pa se sprijanzni, pa napisi dimenzijo in tip gume pa eventuelno se avto, ceprav dvomim da ima avto kaj pste zraven.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Lahko ti uteži padajo dol...ne vem, recimo slabo lepilo na utežeh skozi kako serijo
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
amortizerji naj ne bi bili hin (5000 km nazaj delal servis, pa ni bilo pri testiranjih odstopanj, delam pa po 2-3 servise letno) ... plus da je prehod iz zimskih konkretno opazen - itak, ker gre za drugo dimenzijo in drug tip pnevmatik, ampak 130 ravno po AC pa ne bi smelo bit neke hude razlike?

centriral pa sem prvic pri njih, drugic v Avstriji, ker ni bilo za zdrzat vec. pa letos ob menjavi, sem jih dal se preventivno, pa je bilo od zacetka ok, zdaj se spet pojavljajo vibracije ... pa sem se igral, s pritiski (boljse je, ce so malo bolj nafilane) ...

pnevmatike so Kumho Ecsta PS71, 215/45 17, vozene na Priusu. v bistvu me precej skrbi, ker ima Prius ze tako mehak in amortiziran volan, da v bistvu kolk mora ze tresti, da pride skozi ...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
vedno. nobenih problemov, sam gres. ;)

Pirelli Cinturato Winter.
zato sem tudi razmisljal pred sezono, da bi tudi letne dal na to dimenzijo, 195/65 15 ... in tudi da bi dal kar Pirelli.

je mozno da je problem v feltnah? samo, prej tudi s 17” ni bilo problemov, dokler so bile Michelinke gor ...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
zdej bi mogu dat te letne gume (feltne) še enkrat na centrirko, brez da pobere uteži dol in da pokaže, koliko odstopa...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
lani sem na začetku sezone nabavil nove pnevmatike. z njimi sem sicer zadovoljen, sem pa letos začel opažati dve stvari:

1) gume ratujejo zelo glasne - najprej sem mislil, da se poslavlja en od ležajev, ampak je zvok preveč enakomeren oz. prihaja nekako od vseh gum, če bi bil ležaj, bi verjetno lahko določil kater je problematičen, plus, da je odvisno tudi od same podlage ceste

2) ena od pnevmatik je ob profilu dobila tudi čuden vzorec v samem kanalu (to sem opazil v garaži, moram preveriti še na naravni svetlobi, da ne gre zgolj za igro senc

3) gume so ... to je zadeva, ki me matra že cel čas - večkrat ji je potrebno centrirati, vsaj 2x na sezono, saj po cca. 5000-7000 prevoženih km dobijo vibracije. ko se scentrirajo je potem spet ok za nadaljnjih par 1000 km

zanima me, ali se takšno gumo oz. set gum lahko reklamira? ali pač potrpim še letošnjo sezono? ne bi zastonj izgubljal časa z obiskom vuklanizerja oz. se mi zdi tudi neumno tratiti čas vulkanizerja, če gre pač za moje "paranoje" ...

ker kar se tiče voznih lastnosti, sem izredno zadovoljen oz. je moj avto precej drugačen (odzivnejši, agilnejši), sploh na mokrem so izredno suverene.

Tole je zgleda serijska napaka gume, saj se kar nekaj uporabnikov pritožuje.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-PS71.htm
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sicer je to zdaj že skoraj eno leto, oz. še malo dlje, ampak Michelin Primacy HP so bile na koncu svoje življenjske poti precej podobne, stopničaste na otip, pa je bila "normalno" tiha, če me razumete ... oz. definitivno konkretno tišja, kot pa je tale ...