Vprašanje glede reklamacije pnevmatik

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
aha, okej, torej ležaj ni. so mi podobno povedali tudi kolegi, med njimi en, ki je ležaj pred kratkim menjal in po mojem opisu pravi, da ni ležaj, ker tisto stalno tuli, ne samo od 110 naprej. :)

torej, bom raziskoval naprej. nisem še utegnil iti do vulkanizerja, mogoče uspe jutri ...

nekdo je omenjal stopničavost - sem "pogladil" pnevmatike, zadnje so precej bolj "gladke" na otip, spredaj se roka bolj zatika, ampak predvsem na zunanjem delu pnevmatike.

sem tudi znižal pritisk v pnevmatikah (iz 2.8 na 2.5), pa da vidimo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Zanimivi ti kolegi, ki dajo diagnozo na podlagi tvojih občutkov. Vsak avto ima dvigalko, dvigneš kolo in ga zavrtiš. Ležaj se sliši takoj ...
Zanič ležaj je lahko tudi posledica tega, da se ti po centriranju ponovi tresenje. Morda pa kolo ne potrebuje centriranja, ampak ravnanje ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.085
113
zavrtiš lahko zadnjega. Sprednjega pa more mašina pognat. To pa ni več tak preprosto doma nardit. Pa še na glupem Priusu je cel postopek kako izklopit esp. Lahko stiskaš gas kolko hočeš in na dvigalu (snegu, ledu ipd) ne zavrti koles.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Zanimivi ti kolegi, ki dajo diagnozo na podlagi tvojih občutkov. Vsak avto ima dvigalko, dvigneš kolo in ga zavrtiš. Ležaj se sliši takoj ...

Ne vedno. So na servisu dvignili avto, vrteli kolo kot zmešani, nič. Nazadnje se je šel majster peljat zraven, pa je hitro ugotovil, da je krivec zadnji desni ležaj...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
zavrtiš lahko zadnjega. Sprednjega pa more mašina pognat. To pa ni več tak preprosto doma nardit. Pa še na glupem Priusu je cel postopek kako izklopit esp. Lahko stiskaš gas kolko hočeš in na dvigalu (snegu, ledu ipd) ne zavrti koles.

ravno danes imel priliko bolj poslušat, ker sem en del vozil na AC, hitrosti od 120 do 150, ter potem na regionalki, hitrosti od 60 do 100 - na AC se sliši, na regionalki pa popolnoma nič. potem še na spustu čez Rebrnice, kjer je zvok konstanten na ravnicah ali v zavojih ...

btw - Luka, to boš ti predvsem razumel - zvok je kot bi motor laufal, ko s priusom normalno pospešuješ, samo da drži konstanto. pa ni motor, ker recimo čez rebrnice je bil praktično ugasnjen ...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Če si menjal gume spredaj-zadaj si pač dobil stopnico efekt. Nič novega, včasih pri simetričnih gumah je bilo to klasika, se pa pojavi tudi pri asimetričnih. Če podrobno pogledaš navodila od vozila ali pa vulkanizerjev bi itak moral na 5-10k km gume premenjat po oseh, pri določenih tipih pa še diagonalno.

Dokler avto ne tuli kot na terenskih kramparcah se nimaš kaj sekirat, veliko športnih simetričnih gum je namreč po drugi sezoni postalo takih kot da bi imel fuč vse ležaje pa se za to ni noben sekiral.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Imam občutek da bo tole postalo nekakšno nadaljevanje Andy-jeve teme z drugačnim problemom...
Če so gume že obrabljene jih predčasno zamenjaš, če so "nove" potrpiš... Če si poln se vržeš v strošek in kupiš gume drugega brenda. Preprosto.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.085
113
te potolažim kaj če ti rečem, da lahko imajo slabe gume in ležaj popolnma enak zvok :)
Gume tulijo enako v levi in desni ovinek. Pri ležaju običajno v en ovinek neha tulit (če je sprednji).
Težko po forumu ugibat. Včasih še v živo ne ugotoviš brez stetoskopa.

Če maš zimske na drugih felnah vi vzami popoldne čas in jih obrni. Če ostane zvok popolnoma enak je ležaj. Če se spremeni je guma. To je še največ kar lahko doma nardiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hahaha, res je. saj drug teden se umiri, pa bom zapeljal do mehanika, pa naj pogleda kakšna je situacija.

tuli pa skoz, ne glede na smer zavoja, in kot rečeno, od cca. 110 naprej. po regionalki danes ni bilo slišat nič. pa sem imel del poti tudi okna odprta, tako da če kaj ne bi štimalo, bi skoraj moral slišat. definitivno pa zvok prihaja od spredaj.

so me pa danes še enkrat več navdušile gume z oprijemom - suha ali mokra, držijo kot prilimane. so pa konkretno mehke, tako da dlje kot dve sezoni ne bodo zdržale, jih lepo pobira.

Utisevalec v bistvu sem jih menjal, ne ravno na 5000 km, ampak ja - se menjajo oz. obračajo ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
isto jaz mel z kumho ecsta. nazobčene in glasne po enem letu. Po treh je pa začelo konkretno vlečt avto v levo.
Tudi meni se je to zgodilo 10 let nazaj na Kumho Ecsta, naslednjo sezono. Prvo sezono guma dobra. Prej in kasneje nikoli več z nobeno drugo znamko. Naj bo to šola "šparanja" za vse....
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
To se ne dogaja samo pri cheap shit robi.
Original tovarniške gume na Lexusu, 3. sezono so imele enak akustični efekt, kot ga omenja avtor teme, pa tudi zobe so začele kazat, kot avtorju.
Ene gume so pač fail, oziroma imajo specifično vzdrževanje, ki se ga ne drži nihče, še pooblaščen servis ne, posledice pridejo pa sčasoma.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
In zdej bos reku, da ima vsak brand gum na netu opisan nacin obracanja gume za vsak model posebej?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.085
113
itak. pa obvezno jih je treba montirat pri 23°C pa v levo se more mašina sukat.
 

kelih

Fizikalc
17. jan 2008
378
36
28
Normalno da tuli enkrat močo zažlajfaš pa bode gume tulile. Bogi tvoj vulkanizer pomojem bo oboleu, ko prideš ti z svojimi forami iz foruma k njemu.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Isto kot Andy1 v temi o svojih zimskih gumah in Darjan o menjavi. Kaj mora folku dogajat da sproducira take neumnosti? @OP... zastonj kosila ni. Poceni gume so poceni z razlogom. Iz izkušenj se da razbrati da tudi 2x dražji brendi niso imuni na glasnost. Pač vzameš v zakup in naslednjič kupiš drug brend. Če si pa poln porivatnik pa takoj. Ni neke hude znanosti tukaj. Moje ContinSportContact 5 so v začetku 3 sezone tudi v buli.... glasne in plastične pa 25k km... pa bom peživel do oktobra in jih zamenjal z zimskimi in nato spomladi z Dunlopkami ali Uniroyalkami...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Isto kot Andy1 v temi o svojih zimskih gumah in Darjan o menjavi. Kaj mora folku dogajat da sproducira take neumnosti? @OP... zastonj kosila ni. Poceni gume so poceni z razlogom. Iz izkušenj se da razbrati da tudi 2x dražji brendi niso imuni na glasnost. Pač vzameš v zakup in naslednjič kupiš drug brend. Če si pa poln porivatnik pa takoj. Ni neke hude znanosti tukaj. Moje ContinSportContact 5 so v začetku 3 sezone tudi v buli.... glasne in plastične pa 25k km... pa bom peživel do oktobra in jih zamenjal z zimskimi in nato spomladi z Dunlopkami ali Uniroyalkami...

ne razumem, kaj je narobe s tem, da sem samo "retorično" vprašal, kaj mi je narediti, glede na to, da sta sprednji pnevmatiki toliko drugačni od zadnjih, kljub temu, da jih dokaj redno rotiram, ter da so vibracije, ki so prisotne, res čudne. in če lahko reklamiraš pnevmatike tudi po enem letu, ker mi ni normalno, da jih je treba praktično na 10.000 km centrirati (do zdaj se mi to ni naredilo še na nobenih pnevmatikah) ... če je s tem kaj narobe, oz. je to neumno, tudi prav. meni se to ne zdi ok in se vsaj pozanimam, če mi je kaj storiti. itak pa jih bom zvozil, ker se mi zdi škoda jih stran metati ... vseeno niso bile zastonj, četudi so bile cenejše od drugih (in mi je prav vulkanizer priporočil, naj vzamem te ...). in ravno zato sem vprašal za mnenje, ker se mi zdi blesavo buzerirat vulkanizerja s tem. in ga pač ne bom, ker se je tu povedalo, da pač to tako je, naslednjič pač vzamem druge.