Vprašanje glede reklamacije pnevmatik

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pri zimskih bom pa jaz še kar dalje ostal na Contiju in Michelinu, tukaj pa ne bom testiral čeprav verjamem da so dobre, sploh menda v snegu.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
torej, update - končno sem utegnil se zapeljat do vulkanizerja - smo se pogovorili, avto dvignili, pregledali stvari.

gume se obrabljajo zelo enakomerno, spredaj rahlo stopničaste, kar bi lahko bil vzrok povečane glasnosti. pnevmatike smo takoj iz avta dali na centrirko, desni par koles je bil OK, medtem ko je bil levi par koles precej "off" - spredaj je napisalo 55g, zadaj 35g. mojster je platišča očistil, naredil popravke, naredil je tudi obrat pnevmatik, se pravi sprednje nazaj in obratno in se je "tuljenje" preselilo nazaj. tudi sam je rekel, da ležaj težko, če se sliši le pri višjih hitrostih. tudi vibracij sedaj ni več, upam, da bo zdaj ok.

je pa opazil, da so bila kolesa neustrezno centrirana - kolesa so namreč scentrirali tako, da niso odstranili starih uteži ampak samo dodatno uravnotežili z utežmi. predvideva (in očitno je to res, glede na to, da ni več tresenja), da je bil to glavni problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ni imel “napake” 55 g ... - zna pa biti, da je odpadlo kaj od “starih-starih” uteži.
Mi pa ne bo nikoli jasno kako enim vulkanizerjem rata pustiti gor “prejšnje” uteži in dodati nove, da uravnajo.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Ni imel “napake” 55 g ... - zna pa biti, da je odpadlo kaj od “starih-starih” uteži.
Mi pa ne bo nikoli jasno kako enim vulkanizerjem rata pustiti gor “prejšnje” uteži in dodati nove, da uravnajo.
Res ne vem kje je problem, če nalepljene uteži ostanejo gor! Estetsko ravno ni, zaradi njih pa res ne more tresti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
problem je, da zmanka placa, da za brezveze dodatno težo gor lepiš itd. Jih je recimo 90g ti moreš na nasprotno stran ruknt 75g. Ko bi drugače samo 15 na mesto stare uteži recimo. Par sekund rabiš da stare odstraniš
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ali pa plačati kakšen euro več od kuponkotov da mojster naredi kot je potrebno ;)

Ni treba do kuponkota, tudi pravi mojstri, takrat ko je gužva, porabijo vsakega šalabajzerja, ki ga prinese mimo.

Sicer pa, če bi v delavnico fasal alter pametnjakoviča, ki sveti zraven in za vsak gram uteži kontrolira, če ga je naliman pravilno, pa če je to, pa če je ono, pa tisoč in eno vprašanje, ki ga je prej že 8 mesecev guglal....pri takem bi se jaz prav potrudil, da bi naredil nekaj samo na pol.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
al pa ono ko pride alter strokovnjak če si lahko mašino sposodi da bo sam zmontiral in centriral :)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
no, iskreno, sem sam rad zraven, pa ne, da bi kontroliral, temvec, ker me te stvari zanimajo. pa da kaksno tehnicno recemo, nisem pa tak, da bi solil pamet. :)

nazadnje sem bil pa zraven, ker smo itak resevali problem in sem zraven podajal opazanja ...

ceprav, se mi je tudi ze naredilo, da naj bi bil avto zrihtan, zapeljem iz delavnice, pa cuden zvok in grem ven in ugotovim, da eno od koles ni bilo privito ...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Če meni nekdo reče naj nekaj zrihtam to zame pomeni da sam ne zna. Torej, ne rabim njegovih mnenj in opažanj ampak mir da se lahko skoncentritam in opravim kot je treba. Sem že velikokrat naglas moral povedat tistim posebej trdim ki ne dojamejo prejšnjih prijaznih namigov da motijo. Sicer pa hvala adijo, izvoli sam, mene ne rabiš, jaz pa tebe tudi ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Zato sem moral trikrat na pooblascen servis zarad menjave stekla. Ce ne bi svetil v drugo zraven, bi najbrz sel se nekajkrat....

Takim nadutim "mojstrom" bom sporocil okvaro in kraj kjer lahko avto prevzamejo. Seveda naj ob prevzemu pustijo nadomestni avto. Pa ce tudi ga rabim samo za zganjanje fovsije med sosedi
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mal si zgrešil kdo koga rabi in zakaj... Ti pa nihče ne brani zamenjat servisa... Menda je v Beli Krajini dober za tvojo znamko. Boš šel malo na izlet...
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
problem je, da zmanka placa, da za brezveze dodatno težo gor lepiš itd. Jih je recimo 90g ti moreš na nasprotno stran ruknt 75g. Ko bi drugače samo 15 na mesto stare uteži recimo. Par sekund rabiš da stare odstraniš
75g in 90g so ekstremi. "Najlepše" je, ko odstraniš uteži, potem ti pa mašina pokaže, da jih je potrebno nalepiti nazaj na isto mesto. Ni ekološko :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Mal si zgrešil kdo koga rabi in zakaj... Ti pa nihče ne brani zamenjat servisa... Menda je v Beli Krajini dober za tvojo znamko. Boš šel malo na izlet...
Aha, zdaj ko pa napisem kritiko cez serviserja ki ni na kuponko cenah pa tak odgovor. Da sem spet jaz kriv, ker pac jaz njega rabim, je on mene. Vem pa da on rabi mojega soseda.....

A tisti z metlo je bil belokranjc. A ni bil dolenjc?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Aha, zdaj ko pa napisem kritiko cez serviserja ki ni na kuponko cenah pa tak odgovor. Da sem spet jaz kriv, ker pac jaz njerabim, je on mene. Vem pa da on rabi mojega soseda.....

A tisti z metlo je bil belokranjc. A ni bil dolenjc?

Ja Hanzi, zaletel si se z nakupom, že tam zafrknl in sedaj še pri servisiranju. Pač bi kupil drugo znamko ...