Vprašanje glede reklamacije pnevmatik

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V svojem primeru sem šel najprej do vulkanizerja, ki mi je pnevmatike prodal. Po enem letu ni bilo veliko za narediti... Razen da sem ob nakupu novih (čez 2 leti) dobil konkreten popust in brezplačno montažo.
Vsekakor pa nisem pričakoval magičnega dotika s čarobno palčko laične javnosti...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.667
3.555
113
ne razumem, kaj je narobe s tem, da sem samo "retorično" vprašal, kaj mi je narediti,....

Težava je nastala kasneje, po tem ko si ti samo retorično vprašal. Dobil si na prvi strani 10 nasvetov od katerih je bilo večina povsem realnih in pametnih. Potem pa vklopil Andyja in nasral še 4 strani pametovanja. In ob to zadnje se je pomoje Roberto spotaknil.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Je zrihtal. Sedaj se vozi z njimi. Sam plačal jih pa mislim da ni.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.571
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Težava je nastala kasneje, po tem ko si ti samo retorično vprašal. Dobil si na prvi strani 10 nasvetov od katerih je bilo večina povsem realnih in pametnih. Potem pa vklopil Andyja in nasral še 4 strani pametovanja. In ob to zadnje se je pomoje Roberto spotaknil.

deset strani nasvetov, ki sem jih upošteval in podajal dodatne informacije, opažanja ... nisem pa nikoli rekel, da bom šel tja "zajebal ste me, slabe gume ste mi dal, nove hočem!". bom pa definitivno šel tja preverit in se posvetovat, kaj je za naredit, za omilit stvari in če se slučajno kak defekt odkrije (dopuščam tudi možnost, da je problem v platiščih in ne pnevmatikah) kaj lahko storim. in to me je zanimalo - če se odkrije po enem letu kak defekt, a je kakšna garancija, možnost reklamacije, npr. samo časa ne najdem, da to naredim ...

če je to tak problem, se globoko opravičujem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Idi in pritisni na njih, zgubiti itak nimas kaj, drugic pa si kupo znamko, ce ze moras sparat na pnevmatiki pa kupi Nexen, jo zelo hvalijo, sigurno boljsa kot Kumho. Malo nenavadno je da nas je kar nekaj imelo s to pnevmatiko podobno tezavo in to cez vec generacij. Jaz sem letos razkiral in dal gor Savico, 255/19 HP2, trenutno top tiha in mehka guma (kar mi je zelo pomembno), vsekakor javim kaj bo drugo leto...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No, no, o Nexen pa lahko jaz začnem pravljice o razplastitvi in bulah na tekalni površini pisat.

Trenutno mi Kumho že drugo leto BP služijo Ecsta LS.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.571
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Idi in pritisni na njih, zgubiti itak nimas kaj, drugic pa si kupo znamko, ce ze moras sparat na pnevmatiki pa kupi Nexen, jo zelo hvalijo, sigurno boljsa kot Kumho. Malo nenavadno je da nas je kar nekaj imelo s to pnevmatiko podobno tezavo in to cez vec generacij. Jaz sem letos razkiral in dal gor Savico, 255/19 HP2, trenutno top tiha in mehka guma (kar mi je zelo pomembno), vsekakor javim kaj bo drugo leto...

ne bi rekel, da sem "šparal". takrat sem bil pri njih in se zanimal za pnevmatike. želel sem sicer še enkrat Primacy HP gor dat, ki pa jih takrat ni bilo za dobit, nikjer praktično. potem so prišle v poštev še Bridgestone Turanza, ki pa so imele takrat sloves malce slabših lastnosti na mokrem, kar sem takrat omenil in so mi toplo priporočili Kumho. da niso slabše, mogoče še boljše, glede obnašanja na mokrem sploh, ter občutno cenejše. zato sem se potem takrat odločil za Kumho, bolj zaradi navedene "price-pefromance" kot zaradi tega, da bi šparal.

sem pa v preteklosti veliko vozil Fuldo, v različnih dimenzijah, tudi super zadeva, ampak kot zanalašč, je lani bila v moji dimenziji nedobavljiva ... :p Sava je UHP, zadnja verzija? to bom vesel uporabniške izkušnje, načeloma je zelo podobna Fuldi Sportcontrol2 glede na profil, ne vem pa, kako je z zmesjo ...

McGiver bul sicer ne opažam (verjetno na bočnicah pride do tega?), kako pa izgleda razplastitev tekalne površine?

lahko pa, da jim pač tako "neuravnotežen" avto, kot je Prius, ne ustreza (spredaj zelo težak) ...
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No ma kaj še jst kej pristavim., če se že driblate. Sem imel GoodYear Eagle Asymetric 2 in par mesecev po nakupu menjam olje in ko sem se plazil spodaj, vidim ene 3 dolge jeklene nitke ene 10cm, ki štrlijo ven iz gume pri strani. 10 min mi ni bilo nič jasno, kaj za WTF je tole...potem sem prijel klešče in odščipnil. Guma ni bila nič bulasta in pri visokih hitrostih ni nič treslo. Pač, pri ulivanju so zajebali, ko je bila mreža narejena in je ven prišpegalo par nitk, gumo so vlili in nitke so ostale zunaj., tako, da se vsaki znamki zgodi kaj. Sedaj imam Savo Intenso UHP2. Poglejte teste...je odlična http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Sava/Intensa-UHP-2.htm
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sava je UHP, zadnja verzija? to bom vesel uporabniške izkušnje, načeloma je zelo podobna Fuldi Sportcontrol2 glede na profil, ne vem pa, kako je z zmesjo ...

Ja Sava UHP2 je zadnji razpoložljivi model od Save. Pravzaprav sem jih kupil zato ker ko sem kupil avtomobil so bile gori Continentalke 255 40 19 in so bile glasne kot sv*inja in sem potem nalašč šel gledat katera guma v tem segmentu ima najmanj decibelov in to je bila Sava UHP2. Zraven tega so tudi testi bili dobri in prav tako je imelo nekaj žlahtnikov to gume in so jo vsi hvalili. Gume se dobro obnese tako na suhem kot mokrem, prav tako je bilo zdaj nekaj grdih nalivov in se tudi po "jezeru" lepo obnese. Edino kar sem bil opozorjen da naj to Savo UHP2 vzamem v kolikor je narejena v Nemčiji, naj ne jemljem Slovenskih ali Polskih. Kar se pa tiče cene, za Conti/Michelin/GY bi dal 600/set, tukaj sem dal točno 400/set tako da tudi če se drugo sezono več ne odrežejo mi dol visi, pač razkiral. Probaš in vidiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Jaz tudi že eno leto UHP2 vozim in je ok. Res pa da nimam hiperavta kot večina alterja.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Avtofun, zakaj za vraga pa ne Slo ali Poljskih? Sej recept za zmes je povsod enak?? :rolleyes: Jaz imam Poljske, sem šel sedaj pogledat :eek:

Imam pa za pozimi Sava Eskimo HP2 in po 22kkm imam spredaj še 7mm profila, zadaj pa 7,5mm.... WTF??? Kako je to možno??
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Cash, nimam pojma zakaj za vraga ampak naj ne bi bile enake zmesi oz. materiali. Se nisem s tem ukvarjal pač imel sem "srečo" da so moje Nemške. Sem pa gledal enih par teh HP2 in se mi zdi da manjše dimenzije delajo pri nas in na Poljskem, te večje colarje pa vse kar sem jih gledal so bile Made in Germany ali Made in France... Saj pravim, koliko je resnice na tem ne vem, so pa menda te boljše... Torej še enkrat da ne bo hude krvi kr tukaj se takoj najde kak užaljenček, to ni moja pogruntavščina niti trditev, zgolj citiral sem nasvet ki sem ga dobil :) Sicer pa saj veš, Milka tudi ni enaka pri nas in v Nemčiji :evil::valjamse:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, se ne sekiram preveč. Itak je toliko avtov, da se skoraj vedno v koloni vozimo. Imam pa zimske Sava Eskimo narejene v Nemčiji. :p