Nakup pnevmatik

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Ne vem, kaj so ti pisal, ker se mi nakladancije ne da brat. Hitri pogled, vzameš 16 col platišča in maš dve tretjini cene platišča pri razliki v ceni ene povprečne gume not. Torej platišča ja. Od eskimota s3 je pa vsak nankang boljši. Poglej še za Hankook. So kar dobre po testih.
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Spet jaz.

Zimska sezona gre počasi h koncu, tako da pogledujem že po novih letnih gumah, da jih imam pripravljene, ko bo nastopila poletna sezona. Iščem gume dimenzije 205/50 R17 89W ali 93W, ki naj bodo dovolj kvalitetne, še vseeno pa seveda čimbolj ugodne. Ima kdo kakšen predlog kje (preko spleta) in katere gume takšnih dimenzij se splača kupiti?

Imam pa še vprašanje glede gum Austone Tires Athena SP7, če mogoče kdo ve ali gre za "azijske jajce" ali so kljub nizki ceni, dovolj kvalitetne? Zasledil sem, da naj bi glede porabe goriva bile ocenjene s C, medtem ko glede oprijema na mokrem cestišču kar z A. Tako da kdo, ki se bolje spozna na te zadeve, koliko kredibilne so sploh te ocene, in kaj nasploh mislite o omenjenih gumah?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zasledil sem naslednje, cenovno ugodne pnevmatike, pa me zanima kaj mislite o njih:



Načeloma ne kompliciram pri pnevmatikah in sem mnenja da so dobre vse, za katere sem že vsaj kdaj slišal ali pa so se pojavlile na testih, npr. Sava, Debica, Barum, Kumho, Nexen, ....
Za noname oz. neke xy pa bi rekel da se jih ogni. Raje pri trgovcih poišči kako staro zalogo normalnih pnevmatik, lahko se zgodi da bodo poceni.
Zgoraj omenjene (Nexen, Kumho) dobiš že za dobrih 60€.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
jest jemljem na gume-direkt.com... vse ok do sedaj. ne vzamem najcenejsis, ampak 2. najcenejse...

mam zdele nexen in goodride, vse ok.

pri gumah ne komplicirat, ker za povprecnega soferja so skor vse dobre.

ne nasedaj raznim preformance testom, gume pa enkrat drazje.
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Načeloma ne kompliciram pri pnevmatikah in sem mnenja da so dobre vse, za katere sem že vsaj kdaj slišal ali pa so se pojavlile na testih, npr. Sava, Debica, Barum, Kumho, Nexen, ....
Za noname oz. neke xy pa bi rekel da se jih ogni. Raje pri trgovcih poišči kako staro zalogo normalnih pnevmatik, lahko se zgodi da bodo poceni.
Zgoraj omenjene (Nexen, Kumho) dobiš že za dobrih 60€.

Mogoče veš kje se da dobiti kakšno staro zalogo pnevmatik, da se jim da zaupat, da so bile pravilno skladiščene in da so se vedno praktično nove?

jest jemljem na gume-direkt.com... vse ok do sedaj. ne vzamem najcenejsis, ampak 2. najcenejse...

mam zdele nexen in goodride, vse ok.

pri gumah ne komplicirat, ker za povprecnega soferja so skor vse dobre.

ne nasedaj raznim preformance testom, gume pa enkrat drazje.

Torej recimo te: https://www.gume-direkt.com/product/Goodride/SA37-Sport/R-257694 in pa te: https://www.gume-direkt.com/product/Goodride/SA37-Sport/R-279173 bi bile po tvojem mnenju vredu?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
performance guma ti zna pomagat v kritični situaciji. takrat tistih nekaj eurov več odtehta vse. čipošito gume bodo odlepile medtem ko bo dobra guma držala v vseh pogojih.

na gumah se ne špara.
Če ti čipšit guma popusti v ovinku, pomeni da si slab voznik.
Ovinka znam zvoziti tudi brez gum, samo na platiščih :p
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Če ti čipšit guma popusti v ovinku si kupil čipšit gumo... Grem stavit, da z slabo gumo bistveno kasneje dobiš kontrolo nad vozilom (če sploh jo) kakor pa z kvalitetno pnevmatiko.. Enim pač ni v interesu dat malo več za svojo varnost.. Škoda ker z pieceofshit gumami nekateri ogrožajo še varnost ostalih.

Slovenceljnom je najbolj pomembno, da je njihovo vozilo "premium", vozjo se pa na china numba one gumah :)

To je dejstvo, pa me lahko na križ prbiješ.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
povprečen šofer ne bo več ujel avto, ko ga enkrat odnese pri 50km/h na mokri cesti.

Pač če imaš čipšhit gume voziš malo bolj previdno in prilagodiš hitrost razmeram na cesti. V svoji 20letni karieri nisem imel takega slučaja, pa nikoli imel premium znamk. Zato sem prišel do spoznanja, da pač se plača ime pri dražji gumi.

Ketna: ne vem, ne spoznam se na gume. Ko jih kupujem vpišem velikost, pogledam ceno, mal primerjam glasnost pa to z drugimi in kupim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fonza12 in Romzi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mogoče veš kje se da dobiti kakšno staro zalogo pnevmatik, da se jim da zaupat, da so bile pravilno skladiščene in da so se vedno praktično nove?
Lahko prideš do mene na šiht, pa boš moje delo opravil, jaz bom pa zate iskal gume. Razen če ne.

Za Goodride ne dam roke v ogenj. Folk jih sicer vozi, jaz je ne bi. Za tvojo dimenzijo se normalne pnevmatike začnejo pri 60€/kos.
Ni ti treba kupovat premium robe, bo povprečna čisto dovolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fonza12

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Lahko prideš do mene na šiht, pa boš moje delo opravil, jaz bom pa zate iskal gume. Razen če ne.

Za Goodride ne dam roke v ogenj. Folk jih sicer vozi, jaz je ne bi. Za tvojo dimenzijo se normalne pnevmatike začnejo pri 60€/kos.
Ni ti treba kupovat premium robe, bo povprečna čisto dovolj.

Mislim sem, če slučajno "na pamet" poznaš kakšnega prodajalca takšnih gum, seveda da ne boš namesto mene iskal. :)

Recimo te Nexen so po tvoje vredu? https://www.mimovrste.com/avtomobilske-gume-letne/nexen-pnevmatika-n-fera-su4-xl-205-50r17-93w

Kaj pa recimo te? https://www.gume-zivic.si/205-50-17-93y-sava-intensa-uhp-2.html

Hvala.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
neki mi je zanimivo.
premije, pa nexen, goodride, soon, ne vem kaj. a se hecate? zakaj? ker ko je debata zimska letna, pa vsi veste, da je razlika in je treba imet zimsko gor.

ne vem, od kje veste da zimska mora biti, ne veste pa kaj z letno delati. a sploh kdo od vas, ko ni debata o zimska.letna, razmišlja o oprijemu, udobju, glasnosti? pravite ni razlike, mene pa vsako letom vsak mesec nekje preseneti cesta, kdo na cesti itd. in guma je pač edino med cesto in avtom. pol je pa še gas in bremza.

zanimivo pa rata, ko imaš enak avto, ali pa zelo zelo podoben, pa dva seta gum v istem obdobju. no, takrat vidiš razliko, vse ostalo je jajcanje v tri dni.

in tisti, ki mu je strošek gum prevelik, naj proda kar vozi in kupi primernejše.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Upam da tudi za svoje telo skrbite tako pikolovsko kot za tisto tono (in pol) pleha.
Pa tudi če vrhunsko vzdržuješ samega sebe, je veliko večja verjetnost da te bo ubil rak, fršlok ali gripa kot pa da te bo pobralo na cesti zaradi Save ali Nexena.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Če me bo pobral rak bom sam kriv.. Če me bo pobral en idiot z čangšlang gumami pa nebom sam kriv.