Nakup pnevmatik

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Verjetno bi bile te Fuldo v mercatorju res še najugodnejša opcija, pa tudi ne tako slaba, glede na to, da vidim da so Fuldo relativno dobro ocenjene a ne?

Koliko približno pa stane potem še montaža in centriranje, če mogoče veš?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Odvisno, iz kje si...pejd do vasega lokalnega vulkanizerja, pa ga vprasaj, po koliko ima centriranje in montazo...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
V mercatorju poglej za 16 col Sava HP2 zimska...te pride okol 58€

Mi ne pusti dat direktnega linka
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Iz Celja. Nekaj časa nazaj mislim, da mi je računal centriranje 7€. Montaza pa kaj, okrog 30€ ali več?

Misliš te Sava Eskimo S3+? Cena je recimo da primerljiva z Fuldo 15", nekoliko dražja, ampak potem bi verjetno tudi 16" platišča bila še malo dražja ali pač?
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Aha sem pogledal te Sava HP2, ja to je na koncu kar 40€ več kot Fuldo 15", pa misliš da je res toliko boljše in varnejše, če vzamem 16"?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sava S3 je slaba po dezju, mislil sem HP2, ta je novejsa, imam tudi sam na Zafiri....
Za feltne poglej malo po avtonetu...tocne dimenzije pa poglej v linku, ki sem ti ga prejle prilepil
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Joj model. Kupi 15ke. Ne kompliciraj. 16ke ti ne prinesejo nic razen bolj prazne denarnice.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tudi jaz se strinjam...pejd po te Fulda Montero 3, pa une rabljene feltne za 25€ po kosu, ki si jih prej nasel
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Super, res hvala za vso pomoč vsem, predvsem pa tebi Cash, pa tudi tebi smt, da si "udaril z roko po mizi", da smo prišli do zaključka. Bom vzel Fulda Montero 3 v Mercator tehniki, in verjetno tudi platišča iz avto net. Čeprav me glede njih še malo skrbi, da me ne bi "nategnal" in bi kupil neka uničena platišča...

Torej čisto solidne, hvala že za te teste Cash!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Takole bi jaz naredil...najprej bi kupil gume in potem bi sel do tega vulkanizerja, ki prodaja te rabljena platisca za 25€ po komadu in bi mu rekel, ce ti lahko zmontira gor na feltne te gume in ti jih se scentrira za eno dobro ceno, ko bos ze ravno feltne kupil pri njemu. Tako bos videl, ce kaj opletajo oz. ce so kaj zvita. Na avto pa si jih potem zmontiras po zelji, ko bo pac cas za to...ali pa kar takoj, samo pravijo, da bomo imeli se indijansko poletje :rolleyes:
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Mogoče pa res tako naredim, čeprav gumo bom verjetno moral še nekaj dni čakati, tudi če jih bom že jutri naročil. Tako da ta možnost pride v poštev šele čez par dni. Čeprav niti ne vem, če bi znal ocenit če kaj opletajo oz. ce so kaj zvita :D
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Največja prednost ločenih platišč je po mojem to, da lahko bodisi sam, bodisi vsak mehanik z dvigalom menja gume. Pred kakim letom smo se odločili, da skočimo konec oktobra na sever Avstrije na obisk. Ko smo zvečer malo pomislili, da bo pri nas deževalo in da bomo tam vozili na okrog 1000 metrih nadmorske, smo le pogledali vremensko napoved za tiste kraje in bilo je na meji sneženja. Nič, rokavice gor, pol ure časa in zimske gor. Snega sicer ni bilo razen posameznih snežink, ampak bil sem precej bolj miren. Ali ko flikne v začetku novembra pri nas 5 cm, ti pa moraš nujno na pot na drug konec Slovenije, vsi vulkanizerji pa vrste za znoret. Pridrsaš do prvega mehanika brez montirke in ti previjači v 10 -ih minutah.
Pozimi tako ali tako ni snega, s tega stališča zimske gume niso potrebne.
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Pepe Hvala tudi tebi za pomoč. Sem zdaj res fiksno odločen, da kupim platišča in 15" gume za pozimi, medtem ko bom za letne še vedno uporabljal 17", tako kot do zdaj.

Vprašal bi še samo nekaj. Ker sem v zadnjih dneh popolnoma "v gumah" in ker bom čez nekaj mesecev potreboval tudi nove letne gume, sem zasledil pri raznih prodajalcih, da prodajajo "stare modele", se pravi letne gume narejene recimo v letu 2017, po res zelo ugodnih cenah. Zanima me, kaj mislite o tem, se tak nakup splača ali so take gume vendarle že preveč stare, da bi ohranile vse za vožnjo pomembne lastnosti? Pa tudi kako je glede zakonodaje, je kakšna omejitev koliko let stare gume lahko imaš?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ta C4 1.6 HDI l.2008 mi deluje kot naš bivši - kdaj si kupil in s koliko km? Črn, vlečna kljuka, avtomatik oz. robotiziran menjalnik?
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Če že dons tuhtaš o 3 leta stari letni gumi, je najboljš da da pol daš kar letne tut 15" gor :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
O starosti pnevmatik pravijo tole tisti, ki so nekaj tega verjetno dali skozi, so lahko kako stvar realno zmerili in primerjali.
Verjetno pa bo tudi oby dal na svetlo, kako je on prišel do svojega stavka. Najbrž je naredil kake meritve, kar nas bo zelo zanimalo.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Ja... Če kupuje zimske v mercator tehniki, samo zato ker so na obroke, išče letne stare 3 leta ker so bolj ugodno, je pač simpl sklepat da so 17" izven budgeta, ki si ga lahko normalno privošči...
In potem bi jaz raje dal gor 15" primerne kvalitete, kot nek zenfli gumo letnik 2016.