Najboljša pripravljena bolognese omaka

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Zanima me katera je po vašem okusu najboljša bolognese omaka iz trgovine? Meni je bila zelo dobra od Ete ampak so spremenili recept in se zdaj okusi samo paradižnikov koncentrat.

In ja, vem, da je ni čez domačo ampak zanimajo me priporočila za 'trgovinske'.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Bolognese omaka ne obstaja... :) reci to Italijanom o bolognese omaki, po možnosti v Bologni...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Simpl, priporocila ni, ker noben kuplen ragu ni vreden da se ga da na pasto. Skuhi doma velke kolicine in zmrzn.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Zanima me katera je po vašem okusu najboljša bolognese omaka iz trgovine? Meni je bila zelo dobra od Ete ampak so spremenili recept in se zdaj okusi samo paradižnikov koncentrat.

In ja, vem, da je ni čez domačo ampak zanimajo me priporočila za 'trgovinske'.

V Sparih imaš italjanske omakce.Dve malo manjši dozi zapakirane v karton.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Kot je rekel roky, kupljene so za en kura.c. Doma jo skuhas v pol ure pa se od tega najvec casa rabis, da cebulo pripravis k sodelovanju. Pol pa zmrzn.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ti pa ne kompliciraj, saj tudi reno ni avto pa ti noben ne tezi, da se vozis z lojtrskim vozom.
Ja, sam reno obstaja 100 in več let, ima tradicijo tako kot vsi avtomobilski proizvajalci (recimo eni so bili ljubljenčki avstrijskega kaplarja in risarja razglednic). Bolonjska omaka pa ni nikdar obstajala. Tako kot ne obstaja švicarski sir kot sorta (razen za glupe amere, verjetno so si tudi oni izmislili bolonjsko omako)
Imaš pa ragu kot pravo italijansko omako.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
ad 1) ja, ragu se dela doma. Je simpl in ni glih time consuming, če ne delaš res pravo pravo. Vse, kar se prodaja po štacunah, ni vredno omembe.

ad 2) pa res, v bistvu nisem nikol razmišljal, zakaj je prišlo do "bolonjske" omake. Od kod to?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Enkrat sem spremljal oddajo mislim da na Travel Channel ali 24 kitchen, ko so odkrivali italijo in njeno kuhinjo. In je tipo prišel v Bologno in potem v eni trgovini kjer izdelujejo pašto spraševal po receptu za bolonjsko omako. Valjda je teta (domačinka) padla ven da bolonjska omaka NE obstaja (da je plod nepoznavalcev, amerov) in je skuhala pravi ragu in fuže (se mi zdi).
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.486
3.123
113
Leta 1982 je italijanska kuharska akademija (Academia Italiana della Cucina) pri bolonjski gospodarski zbornici uradno registrirala klasični recept, ki mora nujno vsebovati čebulo, steblo zelene, korenje, panceto, pusto mleto govedino (in nikakor svinjino), paradižnik, mleko in belo vino. Prvi zapisi o mesnem raguju s testeninami izvirajo iz 18. stoletja iz okolice Bologne, prvi pa je recept za bolonjsko omako leta 1891 objavil Pellegrino Artusi v svoji kuharski knjigi
https://www.dnevnik.si/1042819808
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Wiki ni nujno da ima prav.
Glede raguja... zadeva se kuha cel dan da meso razpade... Bližnjica je mleto meso.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Leta 1982 je italijanska kuharska akademija (Academia Italiana della Cucina) pri bolonjski gospodarski zbornici uradno registrirala klasični recept, ki mora nujno vsebovati čebulo, steblo zelene, korenje, panceto, pusto mleto govedino (in nikakor svinjino), paradižnik, mleko in belo vino. Prvi zapisi o mesnem raguju s testeninami izvirajo iz 18. stoletja iz okolice Bologne, prvi pa je recept za bolonjsko omako leta 1891 objavil Pellegrino Artusi v svoji kuharski knjigi
https://www.dnevnik.si/1042819808
Priporočam ti, da ko boš b Bologni ali okolici poizkusi v kakšni pristni italijanski oštariji naročiti testenine z bolonjsko omako. Potem pa poročaj... To je približno tako kot v švici zahtevati švicarski sir z luknjami pravokotne oblike.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.486
3.123
113
Receptov in okusov je milijon po vsem svetu.
Glede na to da je omaka registrirana torej potem obstaja.
Case closed.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Govorimio o Ragu ala Bolognese ali raguju po bolonjsko kar je en butelj prevedel v bolonjsko omako. Ragujev imaš pa več vrst. Vsekakor pa ne iz mletega mesa...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.370
2.285
113
P i .. z..d..a.
Človek lepo vpraša. Vsi veste za izraz, pa vsi eni magistri pol.
Sam prisegam na BARILLA - Base per bolognese.
Nič me ne moti, če piše 100% pomodoro italiano.
Kozarček 400g/380ml + mleto meso, za dvakrat, za dve osebi.
V kozarčku zdrži 1 teden, več ne moreva čakat:)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sorry, ampak tole je pofl od pofla. V glavnem Eji in konzervansi. Pa ne rečt da se ne da hitro narediti take omake iz svežih sestavin. Če pa delaš ozimnico pa itak...