Kadi se v stanovanje,ko soseda pod mano kuri

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:


Ja kako ga bodo ugasnili, če niso doma. Saj to najbrž prižgejo, ko jih ni doma?

GSM?

Načeloma imam tako zadevo pod oknom, saj je spodaj poslovni prostor. V petih letih se ni še niti enkrat sprožil BV.

A sploh se ni sprožil? Mogoče pa ne dela več.
Za poslovni prostor mi je nekako bolj logično, da je to postavljeno, ne pa za atrijsko stanovanje v bloku.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:

A sploh se ni sprožil? Mogoče pa ne dela več.
Za poslovni prostor mi je nekako bolj logično, da je to postavljeno, ne pa za atrijsko stanovanje v bloku.

Ravno atrijsko stanovanje je najbolj "na udaru" za vlom... ker lopov ensotavno pride skozi okno ali skozi balkonska vrata. Te so ponavadi lazja z vlom, kot vhodna vrata ... Ceprav nevem zakaj bi sireno montiral... Tisto je itak samo zato, da dela zgago ... Ce ze alarm, potem naj bo tihi in povezan na kaksno varnostno sluzbo ali da obvesca preko GSM lastnika ali drugega clana druzine ...
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Pri prijateljih imajo v pritličju bloka CSD in nameščen podoben alarm. Ne spomnim se, da bi v zadnjih 10 letih tulil alarm več kot 1-2x.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Pri prijateljih imajo v pritličju bloka CSD in nameščen podoben alarm. Ne spomnim se, da bi v zadnjih 10 letih tulil alarm več kot 1-2x.

Ampak najbrž ne živiš tam, da bi vedel točno.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Tudi sam sem v istem bloku živel do 2014, tako da vem. No jaz ga od 1986 (takrat alarma itak še ni bilo, so ga postavili enkrat v 2000tih) do 2014 nisem nikoli slišal. Imam pa nekje v spominu, da se je govorilo, da je enkrat bil sprožen zaradi nečesa, a to je vse kar se spomnim, morda 2x. Skratka, mene ni nikoli zbudil, je pa res da sem bil v 3. nadstropju z oknom na drugi strani stavbe.
wink-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:


A sploh se ni sprožil? Mogoče pa ne dela več.
Za poslovni prostor mi je nekako bolj logično, da je to postavljeno, ne pa za atrijsko stanovanje v bloku.

To ne vem če še dela, sklepam da ja
grin1.gif


Zakaj atrijsko stanovanje? Verjetno so mu že vlomili. Tudi moja mama je v pritličju, so ji vlomili in pač potem iščeš vse opcije, da vlomilca spraviš v prihodnje k sosedu
evil.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Pri prijateljih imajo v pritličju bloka CSD in nameščen podoben alarm. Ne spomnim se, da bi v zadnjih 10 letih tulil alarm več kot 1-2x.

Ampak najbrž ne živiš tam, da bi vedel točno.
Zraven moje pisarne ima Mercator trgovino in so bila obdobja, ko se je alarmu mešalo po več ur, konstantno 1-2x na mesec. Se več krat dnevno vklapljal in tulil po par minut. Zadeva je bila grozno moteča, saj se 50m stran nisem mogel v pisarni pogovarjati s stranko. Pa je bilo to v delovnem času od 9h do 15h. Ne znam si predstavljati, da se ta šit vklopi sred noči ...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:

Zraven moje pisarne ima Mercator trgovino in so bila obdobja, ko se je alarmu mešalo po več ur, konstantno 1-2x na mesec. Se več krat dnevno vklapljal in tulil po par minut. Zadeva je bila grozno moteča, saj se 50m stran nisem mogel v pisarni pogovarjati s stranko. Pa je bilo to v delovnem času od 9h do 15h. Ne znam si predstavljati, da se ta šit vklopi sred noči ...

Ti lahko jaz povem kako zo izgleda. Več tednov se je vsakodnevno vklapljal nek alarm ob dokaj določeni uri. Večkrat sem šel ven, da bi našel krivca, vendar je vedno nehalo tulit preden sem prišel ven. Potem sem ga pa en dan počakal ponoči zunaj in našel hudiča.

Bilo je na ambasadi v sosednji hiši, alarm pa je tulil na balkonu (nad sedajšnjim skeletom v centru). Ker je bilo dvorišče je vse še 5x bolj odmevalo...

To, da sem moram ne vem kaj narest, da sem prišel v ambasado, da so zadevo sploh pogledal, ne rabim govorit... Klici na policijo pač niso pomagal.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Pri prijateljih imajo v pritličju bloka CSD in nameščen podoben alarm. Ne spomnim se, da bi v zadnjih 10 letih tulil alarm več kot 1-2x.

Ampak najbrž ne živiš tam, da bi vedel točno.
Zraven moje pisarne ima Mercator trgovino in so bila obdobja, ko se je alarmu mešalo po več ur, konstantno 1-2x na mesec. Se več krat dnevno vklapljal in tulil po par minut. Zadeva je bila grozno moteča, saj se 50m stran nisem mogel v pisarni pogovarjati s stranko. Pa je bilo to v delovnem času od 9h do 15h. Ne znam si predstavljati, da se ta šit vklopi sred noči ...

Plus še da 50m je vsaj nekaj razdalje, medtem ko med tistim alarmom spodaj in oknom zgornjega stanovanja je tam 2m razdalje. Res si ne predstavljam kako je ta spodnji mislil da je to smotrno. Mogoče pa je nekaj na tem, ker sem po pogovoru z agentom ugotovil da se oddaja tudi sosedje stanovanje od tega, ki sem ga gledal, ki si prav tako deli balkon oziroma gleda na spodnji atrij.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Lej, če te moti nek alarm pri sosedu, potem ne vzemi tega stanovanja, je zadeva čisto preprosta.
Sam imam alarm doma in do sedaj se še ni sprožil brez razloga, rešil je že vlome, me opozoril na obisk živali
confused-1.gif
in tudi na mojo neumnost, ko sem prepozno izklopil po prihodu domov. Vnaprej bo reševal tudi to ali je otrok ob odhodu v šolo ali prihodu domov vklopil alarm ali ne.

Hočem povedat, če je alarm dober, potem ni nobenih težav. Če ni in je en jajc oz. je slabo nastavljen, potem pa se verjetno res sproža za brezveze. Sicer pa vprašaj sosede pa boš takoj vedel na čem si.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Lej, če te moti nek alarm pri sosedu, potem ne vzemi tega stanovanja, je zadeva čisto preprosta.
Sam imam alarm doma in do sedaj se še ni sprožil brez razloga, rešil je že vlome, me opozoril na obisk živali
confused-1.gif
in tudi na mojo neumnost, ko sem prepozno izklopil po prihodu domov. Vnaprej bo reševal tudi to ali je otrok ob odhodu v šolo ali prihodu domov vklopil alarm ali ne.

Hočem povedat, če je alarm dober, potem ni nobenih težav. Če ni in je en jajc oz. je slabo nastavljen, potem pa se verjetno res sproža za brezveze. Sicer pa vprašaj sosede pa boš takoj vedel na čem si.

Pa živiš v bloku oziroma imaš tudi zunanji alarm?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Živim v hiši. Ne vidim dosti razlike v tem, da si moj bližnji sosed omisli alarm, ker je dovolj glasen, da zbudi vse tudi pri nas. Pa mu tudi ne bom težil zakaj si ga je omislil.

Zadnji vlom pri nas je ravno zaradi glasnosti mobiliziral sosede in posledično jih je policija dobila, saj so si zapisali reg. oznako, dali opise in vse. Bili so stari znanci policije in preživljajo svoje dneve v zaporu sedaj. Dejstvo pa je, da se alarm NE vklopi brez razloga in če imaš ti ali sosed takega, lahko le pripomore k varnosti vseh.

Stanovanja v spodnjih nadstropjih so na udaru zaradi vlomov in meni se ne zdi nič čudnega, da imajo alarm. Bolj kot nek alarm bi mene motilo, da spodnji sosed verižno kadi pod mojim oknom spalnice (izkušnje iz časa blokovskega življenja)...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Meni je alarm "prožila" zamrzovalna skrinja. Preden smo to ugotovil, smo kar nekajkrat ponoci po hisi laufal, pa senzorje menal....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Najbrz ja. Senzor "je videl" na resetko kompresorja. Ko sem to resetko skril pred pogledom je bilo ok. Samo preden sem pa to ugotovil (monter je celo rekel da to ni mogoce) sem pa nekajkrat ponoci po hisi laufal.... Pa zavese in okna preverjala, pa živali, pa senzor štelala in menjala....
Zdaj imam pa ze dobro leto mir. Se vedno pa tuhtam da bi naredil tihi alarm (izklop sirene, mogoce ko bo baterija crknila v njej, da je ne bom menjal)
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: