Kadi se v stanovanje,ko soseda pod mano kuri

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Stvar je sledeča..

Živim v manjšem bloku, 2 nadstropja in sem v mansardi. Imam kamin, sedaj pa se je na novo v prtlično garsonjero vselila gospa, katera si ga je očitno tudi naredila, oziroma pač peč na trdo gorivo. V 1. nadstropju sem 100% da nima peči na trdo gorivo/kamina ipd.

Zadnjič pridema z mojo iz trgovine, voham da nekaj smrdi v stanovanju pa vse sivo.. sem mislil, da se mi je kaj vžgalo. Kasneje ko sem bil pred blokom, sem videl da se kadi iz dimnika na moji strani in sklepal, da si je soseda naredila peč.

Danes, pa me nekaj min nazaj moja kliče v službo, da se je kadilo pri kaminu noter in da je vse sivo ter zelo smrdi.

Sedaj pa me zanima vzrok in kako naj to saniram? Jutri, bom pozvonil in ji povedal težavo..pač nekaj moramo naredit.
Vem, da je sedaj zunaj topleje in dimnik je hladen, ker se en čas ni kurilo..ter posledično je slabši vlek, ampak zakaj se mi kadi v stanovanje pri mojem kaminu, oziroma zakaj potegne k meni
confused-1.gif


Če se komu kaj svita, bi bil hvaležen vsakega odgovora oz nasveta
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Kaj ste na isti tuljavi?
Kaj pravi hišnik, upravnik, dimnikar katerega vsako leto bogato plačujete?
Ne hecajte se, da ne boste eno jutro mrtvi....
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Vsak kamin ima svojo tuljavo od strehe do kleti kjer so vratca za čiščenje. Verjetno je soseda prebila tvojo tuljavo in se priklopila nanjo.
 

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Danes se je to zgodilo drugič..

Jutri izvem, kaj pravi dimnikar, potem pa bom dalje ukrepal. Hišnika nimamo..

Blok je letnik 2008, in septembra 2013(lani) sem si naredil kamin, pač cenejše ogrevanje. Sem bil prvi in edini ki je kuril na ta dimnik.

Hm pomojem nima vsak svoje
confused-1.gif
Ko sem priklapljal kamin je bila samo ena cev=tuljava?

Je to mogoče zato, ker je dimna cev potisnjena malo v notranjost dimnika?

Ne razumem, zakaj potegne k meni v stanovanje oz čez moj kamin v stanovanje..
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Dimnik bi moral imeti več tuljav. Ena od teh je tvoja. Moralo bi biti tako. In kaj, če popolnoma "zadelaš" svojo tuljavo? Bi se moralo sosedi ornk zakaditi stanovanje, ko bo zakurila.
 

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Še je nisem popolnoma zadelal, sem pa razmišljal o tem, kot začasni rešitvi. Ampak se zdaj ne spomnim, kam sem dal pokrov od rozete.

Moja je noseča pa sama doma, sem ji rekel, naj pusti okno rahlo odprto čez noč. Je pa res, da se sedaj menda ne kadi več, isto kot zadnjič.. pač ko zakuri.
 
Nazadnje urejeno:

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik retLa pravi:
Še je nisem popolnoma zadelal, sem pa razmišljal o tem, kot začasni rešitvi. Ampak se zdaj ne spomnim, kam sem dal pokrov od rozete.

Moja je noseča pa sama doma, sem ji rekel, naj pusti okno rahlo odprto čez noč. Je pa res, da se sedaj menda ne kadi več, isto kot zadnjič.. pač ko zakuri.

ne cakaj, ukrepaj takoj. da ne bomo brali v crni kroniki sosed zaplinil soseda ...

kako nimate hisnika? kaj pa upravnik? kdo je gradil zadevo? kaksni nacrti dimnikov morajo obstajat nekje ...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
A so ti dimniki oz. tuljave sploh mišljeni za kurjenje? Da niso samo zračniki.

Obvezno kontaktiraj sosedo in ji povej da preneha kurit dokler se ne ugotovi zakaj se gre.

Po logiki bi se reklo da je slab vlek...to pa zna biti tudi zato ker v stanovanja niso speljani zračniki za dovod zraka, ki bi omogocal gorenje in vlek dimnika.

Potem pa dobite načrte in poglejte zakaj se gre oz. osebno priporočam pregled s kamero.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Nikar ne misli, da ko se neha kaditi, da je nevarnost mimo. Ogljikov monoksid je brez vonja in samo zaspiš.
 

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Ja ne vem, nimamo hišnika..sem najemnik. Upravljalec je upra-stan. Kdo je gradil, nimam pojma, bom ukrepal dalje, jutri pa prosil sosedo, če ne bi kurla, pa poiskal bom pokrov od rozete.

So za kurjenje, dva soseda kurita že dalj časa, verjetno 4-5 sezon BP, je pa res, da sta oba edina na dimniku. Jaz sam nisem imel problemov, sedaj pa ko je očitno gospa začela kurit pa je problem in očitno velik. Aja, pa še to, ni mi jasno kje ima drva, tako, da ne vem na kaj kuri. Jaz jih imam nekaj v kleti, pa skupaj z dvema sosedoma smo jih meli za blokom.

Upam, da se bo gospe dalo dopovedat..ker ne izgleda najbolj prijazna, ampak izgled včasih vara. Saj ne morem v takem živet, če jo tako fejst zebe, naj zakuri centralno..
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Da se ti kadi v stanovanje je lahko več razlogov, prvi in najverjetnejši je da sta oba s sosedo priključena na isti dimovod.
Drugi razlog je lahko učinek sifona ta se pojavi, če pride do uničenja pregrade med dvema sosednjima dimovodoma in
se v neuporabljan in hladen dimovod dim posesa navzdol v tvoj prostor.
Tretji razlog bi lahko bil, da je vrh dimnika izpostavljen zračni turbolenci zaradi višjih okoliških stavb, dreves ali bližnjega
hriba in če so dimovodi zelo blizu skupaj in pod isto kapo pride do vleka navzdol v nedelujoč dimovod.

Vsekakor ti svetujem, da sosedo takoj obvestiš o dogajanju in prosiš da preneha s kurjenjem.
Potem pa pregled vseh dimnih naprav s strani strokovnjaka.

Če se pa gospe ne bi dalo dopovedati bi ji zlobneži enostavno zamašili dimnik s kepo časopisnega papirja.
 

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Hvala vsem za predloge in pomoč, bom se jutri(danes) oglasil pri sosedi in povedal kako in kaj, ter jo lepo prosil za razumevanje. Potem pa naprej..
 

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
eno vprašanje. imam hišo. v mansardi si urejam novo stanovanje. na sredini dnevne sobe imam dimnik, ki pelje iz pritličja kamor je priklopljena krušna peč. Krušna peč sicer še nikoli ni bila ogreta z ognjem, tako da je dimnik še nerabljen. Ali lahko na ta dimnik priklopim kamin ali peč na pelete za mansardo? Mogoče se bo pozimi kdaj pa kdaj zakurilo tudi v krušni peči, pa me skrbi da bi bile težave, če sta na isti tuljavi obe peč. Ali moram za peč v mansardi napeljat nov dimnik?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik retLa pravi:
Upam, da se bo gospe dalo dopovedat..ker ne izgleda najbolj prijazna, ampak izgled včasih vara. Saj ne morem v takem živet, če jo tako fejst zebe, naj zakuri centralno..
frown-1.gif

Ali pa ti zazidaj kamin in daj tja tv in predvajaj
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Sej vem, da nič ne pomaga, ampak a se samo meni zdi, da v bloku zgrajenem 2008, ki ima kao centralno, folk kuri na drva, malo
bonk.gif


Na kaj pa je centralna pa kako delite stroške? Tudi če ti nič ne kuriš centralne, bi moral plačevati določen delež fiksnih stroškov oz izgub.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Se strinjam, da je to malo noro. Pa nošenje drv v stanovanje v blok
rolleyes-1.gif


No, sicer pa se cel kup novih blokov gradi brez ogrevanja skupnih prostorov in z etažnimi plinskimi pečmi in brez lelektričnih bojlerjev, kar je vse skupaj navadna bedarija, pa kaj češ...
tongue-1.gif