Kadi se v stanovanje,ko soseda pod mano kuri

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kaj si rešil??

So ti pa že drugi povedali, da se ne hecaj z tem.
Ne čakaj, da sosedo zazebe!!!!!!!!
Pa boste kaj popravljali diminik/kamine zakurite in obvezno daj nekomu, da izmeri pline stanovanjih!!!!!!
 

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Kurim na drva, ker je ceneje? Tiste dvojne štenge, pa bom že nesel eno košaro drv.. Sem gledal porabo plina za nazaj, najbolj mrzle mesece okrog 40kubikov plina. To je po mojem hitrem izračunu cca 140e na mesec. Jaz sem en meter meter drv dobil v dar, dva kupil, pa mi je še ostalo. Moram pa omenit, da nisem kuril ves dan, včasih kak dan sploh ne, razn na klimo, ker sma oba bila celi dan na šihtu.. Torej sem za celotno zimo porabil 120e. Je nekaj dela in nekaj umazanije, ampak mi prihranek več pomeni. Raje dam denar za druge stvari.

Drugače pa je centralna na UNP, ogrevanje vode tudi preko peči, vsako stanovanje ima lastne števce..

Zrihtal sem tako, da sem v mojo dimno cev zatlačil časopisni papir ter povedal sosedi kako je na stvari. Je bila razumevajoča in ne bo kurila, dokler ne uredimo. Pride dimnikar, ampak komaj po praznikih. Če jo bo zeblo, bo zakurila centralo, tako je rekla.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Sorry, nekaj je narobe ali z upravnikom ki dopušča takšne posege v stavbo, dobaviteljem energije ali pa s tvojim računom.

Si redno sporočal stanje plinskega števca dobavitelju vsak mesec?

Kakorkoli obračam številke: v roki imam februarski račun Energentike Lj za 47 m3 plina, ki me je stal 45 EUR.

Poleg tega je uporaba obstoječih dimniških tuljav (razen v izrednih razmerah, kot je vojna) za peč na trdo gorivo zagotovo prepovedana, vprašanje pa je, če tega izrecno ne omejuje tudi kakšen odlok MOL (če gre za Lj), ker se tako prekomerno onesnažuje zrak, kar je v mestu velik problem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Zdaj pa še napiši podatek za ceno toplote iz tvojega zemeljskega plina in ceno UNP. boš videl da je veliko razlike. Sicer trikratna mislim da ne, je pa velika.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ne morem, ker imam svojo etažno plinsko peč s pretočnim bojlerjem v stanovanju (in jo preklinjam na vsak parni dan)
tongue-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
O, je6enti, šele zdaj vidim, kaj praviš
tongue-1.gif


Imamo dejansko pri nas nove bloke, ki se ogrevajo na UNP in ne za zemeljski plin? Torej sploh niso priključeni na plinovod ampak na cisterno plina? Pa to je je6ena katastrofa
tongue-1.gif
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Kjer ni mestnega plina pri NG je pač UNP, stanovalci pa iščejo poceni alternativo, ker mesečne položnice 200€ + niso normalne za povprečno gospodinjstvo.
 

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Cca 20€ dam za 6kubikov, ki jih porabim za ogrevanje vode..

Če bi dal 45€ za 47kubikov, verjetno ne bi iskal drugačnega načina ogrevanja..

Zakaj UNP pa so povedali že ostali..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik tony pravi:
O, je6enti, šele zdaj vidim, kaj praviš
tongue-1.gif


Imamo dejansko pri nas nove bloke, ki se ogrevajo na UNP in ne za zemeljski plin? Torej sploh niso priključeni na plinovod ampak na cisterno plina? Pa to je je6ena katastrofa
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik tony pravi:
O, je6enti, šele zdaj vidim, kaj praviš
tongue-1.gif


Imamo dejansko pri nas nove bloke, ki se ogrevajo na UNP in ne za zemeljski plin? Torej sploh niso priključeni na plinovod ampak na cisterno plina? Pa to je je6ena katastrofa
tongue-1.gif
http://www.podsvojostreho.net/forum/viewtopic.php?f=7&t=50457
A ti kot investitor za trg pa bi se branil ”dobrodelneža” ki bi ti častil instalacijo ogrevanja.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Če bi gradil za trg najbrž res ne
redface-1.gif


Bi bilo pa treba takšnega investitorja malo potunkati v Ljubljanico
tongue-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Hja, kakor kdo... Če bi imeli na izbiro, bi se odločili za kaj drugega...
smile-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Da ne delam nove teme po nepotrebnem bom ukradel to, ki je podobna.

Mene pa zanima, če je kdo že videl, da bi si nekdo v stanovanju montiral zunanji alarm na fasado? Zadnjič sem bil na ogledu enega stanovanja za najem v novogradnji, stanovanje je v prvem nadstropju, spodaj pa so neki sosedi, ki imajo atrij. In ta spodnji sosed ima na steni ob oknu montiran na fasadi tisti alarm, ki ga ponavadi vidiš na hišah. To mi je bilo res čudno ker še nisem videl da bi kdo to na blok montiral.

Sedaj predvidevam, da zna to biti zelo moteče če živiš samo en meter nad tem alarmom in da se recimo pogosto sproža lažni alarm? Stanovanje samo mi je zgledalo v redu in zato tuhtam, ampak nočem imeti cele dneve zaprta okna, pa še čez zaprta okna te tista zadeva 100% zbudi. Drugo je če ima sosed na hiši ki je par 10m stran, kot pa sosed v bloku.

Ima kdo kakšno izkušnjo?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Ajoj. Zdaj si pa našel razlog!

Vidim veliko alarmov pa prekleto malokrat kje slišim da bi se pomotoma vklapljali. Če že falijo stanovalci, kar pomeni da ob kiksu ga v parih sekundah ugasnejo.

To nisi alarmi izpred 20 let na avtomobilih, ki jih je sprožil vsak kombi oz. tovornjak, ki je peljal mimo...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ajoj. Zdaj si pa našel razlog!

Vidim veliko alarmov pa prekleto malokrat kje slišim da bi se pomotoma vklapljali. Če že falijo stanovalci, kar pomeni da ob kiksu ga v parih sekundah ugasnejo.

To nisi alarmi izpred 20 let na avtomobilih, ki jih je sprožil vsak kombi oz. tovornjak, ki je peljal mimo...

Ja kako ga bodo ugasnili, če niso doma. Saj to najbrž prižgejo, ko jih ni doma?
Ne vem meni se zdi malo nevljudno do sosedov, da si to montiraš na blok, v neposredno bližino ostalih sosedov. Si predstavljaš da si bi zdaj to vsak sosed dal svojega gor na fasado.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:


Ja kako ga bodo ugasnili, če niso doma. Saj to najbrž prižgejo, ko jih ni doma?

GSM?

Načeloma imam tako zadevo pod oknom, saj je spodaj poslovni prostor. V petih letih se ni še niti enkrat sprožil BV.